Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen rokonokk...

Mit lehet tenni ilyen rokonokkal? Tartoznak

Figyelt kérdés

Férjem unokatestvéréről van szó. 22éves srác, összejött egy nála jóval idősebb (35körüli), 2 gyerekes nővel. Mindketten munkanélküliek, a gyerek nagyon néha tud valamit dolgozni feketén. Egy ideig albérletben éltek, mióta a srác apja meghalt, az ő családi házában. A rezsit a srác nagymamája fizeti nekik. És most született 2-3 hónapja egy közös gyerekük is.

Nekünk tavaly február óta tartoznak, kb. 100E Ft volt az össz tartozás. Nem kölcsönt adtunk nekik, az én nevemre csinálták a tartozást, amit kénytelen voltam kifizetni, különben én járok rosszul (nem részletezném mi történt, de konkrétan az egyik gyerek volt a ludas).

Kifizettem nekik, illetve helyettük nagy nehezen (zálogba adott ékszerek, stb.) ezt az összeget. Megegyeztünk, hogy amíg nincs munkájuk, havi minimum 15E-et fizetnek vissza, amint lesz munka, többet. A gyerek nyáron dolgozott, de akkor sem adtak többet. Minden hónapban könyörögni kellett a pénzért.

Az egy év alatt 55E ft-ot sikerült visszaadniuk, ezt is az első hónapban, azóta semmi. részletekben fizettek (10-15E Ft) most van még 35E tartozásuk...

Most nekünk is nagyon kell a pénz, én most végeztem az egyetemen, megszűnt minden támogatottságom, férjem tart el, havi 80-100ezerből, amiből az albi 75, számlák minden befizetése után marad kb. 6-7E ft-unk. Szóval nekünk sincs, nagyon kéne a pénz.

De ők nem adnak, mert hogy nem tudnak...

Csak szerintem irreális, hogy mi 7E ft-ból élünk, albérletet fizetünk...

ők meg saját házban élnek, fizeti a nagymama a rezsit...

a 3 gyerek után emelt családit kapnak, mivel papíron nincsenek együtt, ami 17E gyerekenként, vagyis 51.000, plusz kap a két nagyobb után fejenként 15E gyerektartást, ami 30.000, plusz gyesen van, ami 28.500, plusz volt az egyszeri anyasági is, de ha azt nem is számoljuk, akkor is 51+30+28, vagyis 109.000Ft a bevétel, CSAK A TÁMOGATÁSOKBÓL! és akkor azzal jönnek, hogy drága a tápszer, meg a pelenka!!!!!

Most mondjátok meg, komolyan nem lehet ennyi pénzből kigazdálkodni, hogy valamennyit adjanak??? Nekünk már 5E is hatalmas plusz lenne...

mit lehet ilyenkor csinálni??

a gyerekre tekintettel vagyok a végsőkig, de nm hiszem el, hogy ez mind a gyerekre megy el...

nem beszélve arról, hogy a doboz cigi meg cigisdoboz halomban áll, azon 'spórolnak', hogy nem megveszik a napi dobozzal, hanem töltik... de legutóbb mondjuk rendes 100as viceroy volt náluk...


valami ötlet, mit lehet tenni??? Az anyjának hiába mondjuk, még mi vagyunk a rosszak...

nagyon el vagyok keseredve... nem is az én rokonaim, nem kérhetem őket számon, párom meg szerintem már le is tett arról, hogy megkapjuk :(


valaki, valamit mondjon.. tényleg elmegy ennyi egy gyerekre, nyeljek tovább? vagy mit csináljak??


bocsi, hogy hosszú lett, de mindent le kellett írnom, hogy érthető legyen...


2013. febr. 1. 15:56
 1/8 maryann d ***** válasza:

Szia! Azt a pénzt nem fogják visszaadni szerintem, ismerős helyzet nagyon, ugyan ez van az én környezetemben is, a gyerekből élnek meg szinte, büdös a munka stb...

Csináld azt, hogy amikor kapja a pénzt menj elébe és kérd el személyesen, hacsak nem számlára kapja a pénzt.

2013. febr. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Végül is náluk ez a pénz nem egy gyerekre megy el, te is írtad hogy 3 van és a 3-ra kapnak ennyi pénzt. Plusz mivel más bevételük nincs, így még a maguk igényeire is költeni kell. Tehát ez a 109ezer ez 5 emberre megy el. És akkor egyáltalán nem sok ez a pénz, főleg hogy csecsemő is van. Viszont 5ezret biztos ki tudnának gazdálkodni valahogy, ha akarnának. De mivel gondolom, hogy tojnak is az egészre, így nem teszik. Legközelebb minden kölcsönadott pénz előtt papírt kell írni, ez most a tanulópénz volt!
2013. febr. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
számlára kapják a pénzt. igen tanulópénz, de ki a fene gondolta, hogy rokonnal ennyire kiszúrjanak... a 110et ha leosztom 5el, akkor is fejenként 22E ft-juk van... oké, hogy ott vannak a gyerekek, de semmit se kell fizetniük, ez a 110 mind kajára, ruhára, cigire, pelusra, táppénzre megy el... :( ennél sokkal sokkal kevesebb is elég lenne... :( ha a rezsit is ebből kéne, akkor lenne reális, de így.. áhh :(
2013. febr. 1. 16:21
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
2 nagydarab kigyúrt izomaggyal mennék hozzájuk látogatóba...
2013. febr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ezt úgy hívják


tanulópénz



Mindig azt tanították nekünk, hogy csak úgy adjunk kölcsön, hogy vegyük úgy mint ajándékot, ha visszakapjuk, akkor örülhetünk, ha nem az sem fáj. Tehát csak annyit adj kölcsön, amire keresztet tudsz tenni.

Ha nem akkor tartozás elismerő nyilatkozatot kell íratni, főleg nagy pénzösszegnél. Elég szemétségnek tűnik, de sajnos a mai világban szükséges.

Amúgy nekem az a tapasztalatom(szerencsére nem saját bőrön), hogy az "idegen" amint tudja megadja, a rokonok meg behúzzák a pénzt....

2013. febr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy ezt nem is kölcsönbe kérték, hanem a nevemre csinálták..


volt két előfizus kártyám, amit nem használtunk, és amivel egymást ingyen lehetett hívni. Ezt adtuk oda nekik, a két kártyának össz 3000Ft volt az előfizuja. Mivel csak egymást akarták hívni, nem is lett volna több. Először fizették is rendesen, aztán a gyerek valahogy megtalálta, és berendelt valami emeltdíjas smseket, darabja 1000ft... lényeg a lényeg, hogy csinált a kölyök először egy 30, utána egy 40ezres számlát, csekket meg állítólag nem kaptak, szóval ez ki se derült, csak mikkor engem felhívott a tmobile. Ezt kifizettem, következő hónapba is lett egy 28ezres dolog... közben lemondtam telefonon az emeltdíjasokat, de az a szerencsétlen ügyfeles csak a bejövőket tiltotta, s mint kiderült, a gyerek küldte az sms-eket, valami internetes játékra...


szóval nem kölcsön volt, eszembe nem jutott volna nekik kölcsön adni, ennyit meg aztán végképp nem...

2013. febr. 2. 11:08
 7/8 anonim ***** válasza:

:S:S:S:S

kifizettetni nem biztos hogy tudod, de mindenképpen írasd át a telefont (1500 Ft volt tavaly a vodafonnál)


vagí ha így rosszul járnak (az ingyen beszélés miatt) a rokonaid, akkor ezzel "zsarolni" őket. Tehát megmondani, hogy fizessék ki, mert nem vagy hajlandó az ő telszámlájukat fizetni, azzal is te tettél szivességet, hogy lehet a neveden a telefon. HA nem tetszik, akkor át lehet írni a saját nevükre, ha ez sem letiltatod (tudsz úgy letiltatni, hogy a készüléket sem tudja használni, ha nem kártyafüggetlen.)

HA másképpen nem megy...

:(

2013. febr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ez egy éves történet, azóta visszakértük a kártyát és lemondtuk az előfizut
2013. febr. 2. 16:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!