Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonyi zabáltatás. Hogyan...

Karácsonyi zabáltatás. Hogyan értessem meg a kedves rokonokkal, hogy "kösz, jóllaktam, nem kell több" anélkül h sértődés lenne?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy nagyevő, de ami ilyenkor megy amúgy is több a soknál. Rokonlátogatások, egy nap több is, és mindenhol "kötelező" enni, inni. Persze utána tele hassal, lepunnyadva, émelyegve még kedélyesen társalogni. Ha mégsem teszem meg akkor jönnek a lelkiismeret furdalást okozó szövegek, hogy így úgy nem szeretem őket, meg milyen vagyok, meg illetlen.


Hol illetlenség az, ha a harmadik vendégségben már az ásványvíz sem fér belém?


Hétköznapokon sem eszem sokat, pl. két fogást sem tudok legyűrni, vagy levest eszem vagy másodikat. Nemhogy a harmadik karácsonyi menü egy nap alatt.


Csak számomra abszurd ez a nagy zabálás? Miért azzal mutassam ki a szeretetem, hogy lezabálom magam? Miért erről szól az ünnep?

Nagyon szeretem a családomat, de ünnepnapokon a pokolba kívánom az egész kajálás-dolgot.

Hogyan lehetne ezt kulturáltan, illedelmesen, sértődés nélkül megoldani? Miért muszáj rosszullétig enni magunkat ahhoz, hogy ne sértődjenek meg? Értem én hogy készültek, de tudhatnák, hogy miattam felesleges, nekem ez csak kín.



2012. dec. 25. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy jó módszerem: sokszor keveset szedek :D Nekik az a lényeg, hogy szedjél.
2012. dec. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Én naponta egy kiflit meg hihetetlen mennyiségű kávét és energiaitalt iszok mostanság így érettségi előtt. Egy hatalmas törés volt nekem ez a karácsony, hogy mindenhol zabáltatnak. Megoldásként azt választottam, hogy egyiknél eszek levest másodiknál azt mondom, hogy neharagudj nem fér több. A másiknál eszek másodikat vagy ami tetszik a harmadiknál a többinél meg valami kis apróságot. Egyes pontok között ülepedik annyit, hogy éppen fér, de nem esze tele magam.


18/L

2012. dec. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a módszerem hogy inkább kevesebbet eszek, de azért egyek valamit. Idén már anyósoméknál is voltam meg a barátnőm nagyszüleinél is plusz az én nagyszüleimnél, meg nagybátyámnál, egész nap csak kajáltam gondolhatod mennyire televagyok. Barátnőm is sokat evett elég sokszor is kell wc-znie szegénynek:S Mert utoljára nagybátyáméknál voltunk és most itt alszik mert holnap megyünk nagynénémhez másik nagybátyámhoz meg nővéremék is meghívtak minket kettőnket egy jó kis ebédre. Én is totál készvagyok már, ünnepek után jó kis böjtölés lesz az is 100%
2012. dec. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A keveset szedés nem opció sajnos, azt is sértésnek veszik. :(

Bunkó vagyok mert egészséges adagokhoz vagyok hozzászokva. Beteg világ.


Én tökre élvezném ezeket az összejöveteleket mondjuk egy csésze kávé vagy tea mellett, nem kell hozzá nekem egy fél elefánt grillezve. :(

Ilyenkor mindig az van a fejemben, milyen sokáig el lehetne lenni ezzel a kajamennyiséggel, ha nem tömnénk be egyszerre. Elég gazdaságtalan és még csak nem is nagy élmény, mert utána rosszul vagyunk.

2012. dec. 25. 22:54
 5/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm, nem kérek!-egy mosollyal az arcon.- Ennyi.Ha valaki nagyon erőszakos,vagy sértődésként éli meg a "visszautasítást" -Most tele vagyok,de ha elcsomagolja a részem annak nagyon örülni fogok.'
2012. dec. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezném tőlük is, hogy honnan veszik, hogy a megevett étel mennyisége egyenes arányban van a szeretet nagyságával? Aztán ha úgy érzik, hogy így kell kifejezni a szeretetet, nem ennél egy falatot sem, már csak azért sem, és lehet sértődni. Vagy kerítenék valami olyasmit, amivel ők nem tudnak megbirkózni (mondjuk meztelen csigát, vagy marhaszem turmixot, tudom is én, bármit amit nem bírnának megenni), és közölném, ha nem zabálnak, nem szeretnek.
2012. dec. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Érettségizős válaszolónak: még 5 hónap van addig, minek izgulod halálra már most? Elég lesz aznap reggel, még sok is. Az érettségi egy vicc kategória, nevetve lettem kitűnő, pedig 4 évig vakartam a *&@#-m, a könyveimet új állapotban adtam el miután végeztem.


Kérdező: nem kell velük foglalkozni, ilyen egyszerű. Engem sosem érdekelt, ha valaki etetni próbált, megmondtam, hogy nem kérem, köszönöm, és kész. Nálunk szerencsére csak vicc szinen megy ez, mert egy dédmama volt ilyen etetőmániákus, minden családi összejövetelnél mikor valaki már befejezte az evést és ezt észrevesszük, akkor kórusban kezdünk rá, hogy "egyél még, szedjél már, ne szégyellősködjél". Ezt mondta mindig a mama is. Szóval mi elvicceljük, de találkoztam már vérre menő ismerősökkel is sajnos... Nem kell velük foglalkozni és kész. :)

2012. dec. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem idén pont kapóra jött, hogy az ünnepek előtt kiakadt az állkapcsom, és a doki javaslatára pihentetni kell. Nem szabad rágcsálnom, max pépes kajákat. Rokonlátogatásnál levest kértem és kis mennyiségű, viszonylag "puha" ételeket, ezeket szépen lassan, komótosan elrágcsáltam, és mindenki boldog volt. :))


Javasolni csak azt tudom, hogy őszintén mondd meg nekik, hogy ez van. Hogy utánuk még x helyre mész és ott is "enned kell", ne tömjenek már, te el tudod dönteni, mennyi esik jól. És ebből ne engedj. Teljesen megértem azokat, akik 3 napja dolgoznak a konyhában, mert az egész famíliára főznek karácsonykor, ők így fejezik ki a törődést, a szeretetet. Te pedig úgy, hogy megtiszteled annyival, hogy legalább ránézel az alkotására. :)

2012. dec. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy szoktam,hogy eszek mindenhol mindenből,csak keveset.Habár ma este már savlekötőt kellett bevennem :D Úgy felvagyok puffadva mint egy hordó!Alig várom a tisztítókúrát! :D
2012. dec. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk én szeretek enni, de 3 vendégség egy nap? Nekem egy is megfekszi a gyomrom... én ilyen esetben vagy megpróbálnám több napra beosztani a rokonozást, vagy vhova nem mennék el, ha ennyire bunkók, hogy megsértődnek. Hiszen ha vendégeket várok, én azt szívességből teszem, és ha túl sok kaját csinálok, akkor az az én bajom... nem az mutatja ki a szeretetet, hogy mennyit eszem náluk... jézusom...
2012. dec. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!