Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Alacsony költségvetésű esküvő....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alacsony költségvetésű esküvő. Illik ilyet?

Figyelt kérdés

A párommal tervezzük az esküvőnket. Nem szeretnénk rá milliókat költeni ezért arra gondoltunk hogy itt-ott lefaragnánk a költségekből de hogy ez ne menjen a színvonal rovására, rendhagyó megoldásokat alkalmaznánk.

Sohasem tetszettek a habosbabos hercegnős menyasszonyi ruhák, nekem nem ér meg 150-200ezret egy olyan ruha ami igazából nem tetszik, és csak egyszer veszem fel ezért kinèztem egy nagyonszép hófehér kisestélyit. 30ezer, gyönyörű egyszerű elegáns ruha, fátyollal kiegészítőkkel szerintem megfelelne.

Mivel rengeteg rokonom van , ha csak a közelieket hívnám meg az is 60-70 körül lenne, plusz a barátok,de a távoliak is meghívtak az ő esküvőjükre, és még ott vannak a párom részéről az emberek is. Arra gondoltunk hogy nem rendeznènk vacsorát. Lemegy a szertartás, a templomi is, és azt csak egy kisebb álló fogadás féleség követné. Egy pohár pezsgő, torta is lenne meg valami minimális ennivaló is kellene. Buli se lenne, nem vagyunk nagyon bulizósak úgyhogy estére mindenki hazamenne.

Mivel ilyen esküvőt tervezek, nem várok ajándékot sem pénzt a vendégektől. Hogyan közöljem ezt a meghívóban? Vagy inkàbb személyesen/telefonon mindenkinek?


Illetlensèg szerintetek ilyen esküvőt rendezni?



2014. júl. 1. 22:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
35%

Mi a jegygyűrűt is kölcsönbe kaptuk arra az 5 percre.

Jóm mi?

2014. júl. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
68%
2 db tanuval
2014. júl. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyaltalan nem illetlenseg,mindenki ugy eskuszik ahogy akar.Mi a parommal is igy voltunk,olcso ruham volt,nem volt buli csak egy ebed es csak a nagyon-nagyon kozeli rokonokat hivtuk meg.En is sajnaltam a penzt a ruhara,de igy is szep ruham volt.A sogornomek osztottak a meghivokat es az anyosomek mert a parom csaladja messze lakik es van egy kisbabank akit nem akartam hurcolaszni.Ok mondtak meg a rokonoknak hogy szolid eskuvo buli nelkul,ajandekokat kaptunk igy is,foleg penzt.
2014. júl. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Jeggyűrű az lesz saját. :)


De mi kifejezetten nem kérünk ajándékokat

2014. júl. 1. 23:08
 5/26 anonim ***** válasza:
97%

Én több esküvőn is voltam és mindig a két végletben :)

Szerintem sokkal jobb egy meghittebb esküvő ahol tényleg csak a család és a barátok vannak és nem csak az osztálytársak face barátok meg ilyenek :)

Szóval 150ft-ból lett összerittyentve egy 40 fős esküvő,nos ami a kaját illeti a két család nagyon szépen összedolgozott és az anyósok is beálltak és két napon keresztül csak főztek(és állták is a kaják egy részét).

Szerintem úgy csináljátok ahogy jónak látjátok. Valahol a lakodalom is este 10-11-ig volt és kész(a rokonok és család úgy is hamarabb elpucol ha csak a tető fokára nem hág a buli) :) Szóval ha akartok spórolni akkor lehet csinálni hidegtálakat is vagy bevonni a szülőket a kajáltatásba.Biztos nagyon szívesen segítenek!

Még valami:Nekem nem lenne bajom a ruháddal! Igazi egyedi dolog lenne és ez sokkal jobb megoldás szerintem :)

2014. júl. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
sajnos a 2db tanú megoldás nem megy mert nem lehet kispórolni az embereket különben sértődések lesznek. De mivel csak a vacsora kerülne pénzbe és az viszont nem lesz, mindegy hogy hány ember jön
2014. júl. 1. 23:10
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy illik-e???? A ti életetek, senkinek semmi köze hozzá!!! Aki pedig szeret titeket, az bárhogy örül a boldogságotoknak (közeli kiscsaládnak pedig lehet egy kis utóvendégséget tartani egy másik napon).
2014. júl. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
59%

Mellesleg, a mai világban van, akit nem anyuci-apuci tart el, és a párosnak csak egy kis albérlete, tisztességes kezdőállása és két jegygyűrűje van, mégis boldogan összeházasodnak.. Gondolod, saját fizetésből fiatalok dajdajt rendeznek? Vagy apuciék tejelnek, vagy nyugi van és kész.

#7-es voltam

2014. júl. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszene egy ilyen állófogadásos esküvő, mondjuk hidegtálakkal, néhány sütivel és kész. Több embert is ismerek, akik ilyen esküvőt tartottak.
2014. júl. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%
Sok boldogságot kívánok nektek!
2014. júl. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!