Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan illik ez esküvő alkalmá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan illik ez esküvő alkalmával?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek kb. 2 hét múlva lesz az esküvője.

Szinte minden ismerős, rokon a fővárosban él (én is) de ők az ország másik végében házasodnak.

(ezzel nincs is gond)

Amikor először szó volt róla, hogy lesz esküvő, akkor mindenkivel közölte, hogy valahogy jussanak a helyszínre és valahogy találjanak maguknak szállást.

Plusz a meghívóban kikötötte, hogy csak és kizárólag pénzt adhat mindenki nász ajándékként.


És semmiképp nem tudtam volna menni, de ilyen kikötések mellett kicsit furán néztem.


Vagy ez a természtes és csak nekem fura?


2014. júl. 1. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem csak neked fura. A házasulóknak illik valamilyen szállást biztosítani a meghívottaknak. Azt pedig nem illik kikötni, hogy pénzt adjanak, vagy hozzanak ajándékot. Azt meg különösen nem, hogy annyit adjanak, amibe a kajájuk kerül.

Én voltam olyan lakodalomban, ahol a vendégeket rokonoknál, ismerősöknél helyezték el. Valójában csak néhány óráról volt szó, mert a lakodalom hajnalig tartott, és a vendégek többsége még ebéd előtt elutazott.

2014. júl. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
A pénzzel még nem lenne gond, de ez a "találjanak maguknak szállást" dolog eléggé... fura, ahogy mondod. Én inkább nem mennék. Amikor én voltam nem pesti lagziban, egy hotelben volt, bár a szállást és lejutást mi fizettük, de akkor is előre biztosítva volt, hogy lesz hol aludnunk, csak szólni kellett időben, hogy megyünk. (Más nem pesti lagziban meg el volt intézve, hogy rokonoknál alhassunk.)
2014. júl. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Ez tényleg fura.
2014. júl. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Második vagyok: és hozzáteszem, a pénzünkért nem csak szobát kaptunk, de ebédet érkezés után, vacsorát (természetesen, az a lagzi része volt) és reggel/délelőtt kontinentális reggelit, lagzi előtt lovas bemutatót, medence és pezsgőfürdő használatot.
2014. júl. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Szállást foglalhattak volna igazán annak, aki visszajelez...
2014. júl. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk sem szokás fizetni a szállást. Az, hogy oldd meg magadnak, igencsak bunkó hozzáállás volt, ha így adták elő, megértem, hogy nem mentél.


Azt viszont sosem fogom megérteni, hogy itt mindenki (nem te, a válaszadókra gondolok) ki van akadva, hogy mi az, hogy megmondja, hogy vigyél ajándékot, meg hogy pénzt vigyél. Egyrészt nem hiszem, hogy ezt így közölték, hogy 'aztán pénzt hozzál ám, me drága a kajád!!' , másrészt nem hiszem, hogy itt bárki odamenne valahova ajándék nélkül. Ha meg igen, az a saját szegénységi bizonyítványa. Én mindig örülök, ha megmondják, minek örülnének, legyen az ballagás, szülinap, vagy esküvő. Nem igazán értem, hogy ezzel mi a baj.

2014. júl. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Egyrészt nem hiszem, hogy ezt így közölték, hogy 'aztán pénzt hozzál ám, me drága a kajád!!'"


Nem pont így, "kicsit" diplomatikusabban volt megfogalmazva, és nem mentem volna üres kézzel, de mindenképp személyre szabott ajándékokat vittem volna (nem turmix gépet, meg mosógépet), vagy valami semmiséget, de most kicsit "örülök", hogy nem tudok menni (ezektől függetlenül).

2014. júl. 2. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!