Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti megtartanátok az esküvőtöke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti megtartanátok az esküvőtöket úgy, hogy szinte senki nem támogatja?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőmről és a párjáról van szó.


20 évesek a vőlegényével együtt. 14 éves koruk óta együtt vannak, soha nem szakítottak, és semmi ilyesmi. Elsők voltak egymásnak. Mindig nagyon jó volt a kapcsolatuk. Mindketten dolgoznak, együtt élnek 1 éve, és szeretnének összeházasodni. Szűk családot és pár barátot akarnának meghívni, és lenne egy vacsora.


A gond az hogy majdnem mindenki ellenzi a házasságukat. A barátok közül a legtöbben hülyeségnek tartják hogy ilyen hamar megtegyék. Illetve szerintük másokkal is le kéne feküdniük meg ilyenek.

Mindketten 1 szem gyerekek otthon, a szülők aggódnak, nem értenek egyet a házassággal. Igazából semmi kézzel fogható kifogásuk nincs. Csak nem értenek egyet.


Baráti körből csak én támogatom őket, illetve a vőlegény legjobb barátja. Mindenki más puffog.


Most azon gondolkodnak, hogy kéttanús esküvőt tartanak, és nem érdekli őket senki.


Ti bevállalnátok a 2 tanús esküvőt?


2014. jan. 24. 13:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
41%
Függetlenek a szülőktől, külön laknak, dolgoznak?
2014. jan. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
62%
Itt az a baj, hogy a pár még nagyon fiatal és naiv. A stílusodból ítélve te is. Nem arról van ugyanis szó, hogy a szülők/barátok a pár KÖZÉ akarnak állni, ellehetetleníteni a kapcsolatukat, hanem arról, hogy felelőtlenségnek, korainak gondolják a házasságot EGYELŐRE a kapcsolatukban! A szülők és a barátok sem hülyék nyilván - és ha mindenki ennyire ellenzi, akkor nyilván úgy látják, hogy a két fél még nem érett a házasságra, nagyon gyerekfejjel gondolkodnak egyelőre. SZERINTEM ha ilyen sokan egyetértenek arról, hogy ez még korai, akkor érdemes lenne elgondolkodni rajta. Nem pedig azon hisztizni, hogy közéjük akarnak állni, ugyanis arról nem ejtettél szót, hogy bárki is kifogásolná a partnerválasztásukat, csak arról, hogy az esküvőt korainak gondolják. Nem kellene félremagyarázni csak azért, hogy hisztizni lehessen rajta.
2014. jan. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

Jaj, dehogyis :D Ne a szülők határozzák meg a kapcsolatukat!

Csak arra próbáltam utalni, hogy ha egy mód van rá, próbálják meg megtalálni azt a megoldást, ami legalább a család számára kielégítő. Ezt látatlanban nyilván nem lehet megmondani, praktikusan össze kell ülni a szülőkkel beszélgetni, hogy mondják el, miért ellenzik, gondolják végig a dolgot.

Ha a szülők szeretik a gyerekeiket, csak féltik, akkor egész biztos, hogy konszenzusra lehet jutni velük. Ami hosszútávon sokkal jobb megoldás, mint bevágni a kéttanús esküvőt, mely esetben garantált sértődés és egymásra mutogatás fog következni a szülők részről.

Persze ha nincs más megoldás... de mivel a leírás alapján itt csak annyi a gond, hogy a szülők félték az egy szem gyerekeiket, valószínűleg van :)

2014. jan. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

11 mint már írtam, együtt élnek, dolgoznak, és igen külön a szülőktől.(nem tudtam hogy ezt ki kell emelni)


Szerintem egy 6 éves kapcsolat nem tinikapcsolat már, és ennyi idő alatt ki lehet ismerni a másikat, és azt is lehet tudni mit akarnak. Csak mert 20 évesek nem kell hülyének nézni őket...


A barátok azt mondják hogy hülyék, mert ki kellene próbálniuk másokkal a párkapcsolatot, és a szexet. Ennyi a nagy kifogás.


A szülőknek pedig nincs kézzel fogható ellenérv, csak az hogy nem akarják hogy összeházasodjanak.

2014. jan. 24. 15:43
 15/22 anonim ***** válasza:
34%
Azért 20évesen 6 éves kapcsolat nem nagy szám. Abból tényleg több mint a fele tini kapcsolat volt, ahol hetente egy két órára találkoztak, az tényleg nem nagyon számít. De azt csinálnak amit akarnak.
2014. jan. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A tinikapcsolat nem időtartam, hanem életkorfüggő. Ez a kapcsolat maximum 1 éve vehető komolynak, abba pedig szerintem is meggondolatlanság házasodni.
2014. jan. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. jan. 24. 16:13
 18/22 anonim ***** válasza:
Megtartanám, de nem hívnék meg senkit azok közül, akik nem támogatják, és nem is közölném velük, hogy "összeházasodtunk", ezek után semmi közük hozzá. Ha rájönnek rájönnek, ha nem, akkor meg így jártak.
2014. jan. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
91%

Nem kérdés! 6 éve együtt vannak, együtt élnek, eltartják magukat. A ,,barátok" meg elbújhatnak. Én ilyen embereket semmi pénzért nem hívnék meg az esküvőmre. Hogy van pofájuk olyat mondani, hogy feküdjenek le másokkal is 2 szerelmi kapcsolatban lévő embernek?! Ha nekem mondtak volna ilyet, ott helyben ütöttem volna őket agyon... Sajnos manapság divat lett fűvel-fával csinálni, aztán meg csodálkozik a sok senkiházi, hogy már nem kellenek senkinek... Én sem feküdtem le mással a barátomon kívül, és nem is feküdnék a világ minden pénzéért sem...

Én tuti bevállalnám a 2 tanús esküvőt, nem kérdés.

2014. jan. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Mi is elsők vagyunk a párommal egymással és valószínűleg már nem is fog a helyzet változni :D 16 voltam, mikor megismerkedtünk, Ő 17. Első perctől valamiért úgy éreztem, hogy Ő lesz a férjem. Sokáig röhögtek rajtunk, voltam már 20 éves, mikor apám szemberöhögött, mikor a távoli jövőmben úgy emlegettem a páromat, mint a férjemet...


Eltelt még pár év és már jegyesek vagyunk. Időközben rájöttek a szülők, hogy mi tényleg komolyan gondoljuk.


Ebben a helyzetben azt tudnám elképzelni, hogy meghívnám a szülőket (tiszteletből, meg azért mégiscsak) és szólnék, hogy csak az jöjjön el, aki tud jópofát vágni a dologhoz és őszintén velünk ünnepelni, aki meg nem, az tartsa tiszteletben, hogy ez a mi napunk és ne jelenjen meg.



Mondjuk 20 évesen még tényleg át lehet gondolni, de gondolom ezt már átgondolták párszor. CSak ők tudják mennyire komoly a kapcsolatuk :)


23-N 24-F

2014. jan. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!