Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan tovább? Én akarok/akart...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tovább? Én akarok/akartam esküvőt, párom nem!

Figyelt kérdés
5 éve vagyunk együtt, tegnap beszélgettünk, erről a témáról. Én szeretnék( szerettem volna) esküvőt, ő tegnap mondta el konkrétan, hogy nem. Felvetődött, hogy szakítsunk, de szeretjük egymást. Én mondtam neki, hogy megleszek esküvő nélkül is. Jól tettem? Te mit tennél? Beletörődnél vagy szakítanál és keresnél olyat aki házasság párti? véleményekre vagyok kíváncsi, de elmesélheted nyugodtan a saját példád is!
2013. okt. 2. 15:50
1 2 3
 21/29 Kései Sirató ***** válasza:
A párod túl fiatal egy esküvőhöz, és lehet, hogy hozzád is. Én nem erőltetném, ha magától nem érzi, hogy mindenre képes értem, akkor én elbúcsúznék tőle még időben.
2013. okt. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
61%
18-asnak igaza van szerintem. Nem egy olyan esetről hallottam, hogy a pasi sosem akart házasodni, aztán a következő barátnőjét 1 év után elvette.
2013. okt. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek a választ! (mentek a zöld kezek)!

úgy döntöttem nem szakítok, nagyon szeretjük egymást és még tényleg fiatalok vagyunk, ha lesz esküvő, ha nem én ezért nem hagyom el!

2013. okt. 3. 16:25
 24/29 anonim ***** válasza:
Persze hogy írhatsz privátban. Majd ott írok részleteket.
2013. okt. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
47%

Elmondom nekem mi nem stimmel a sztoritokban:

1) Az ÉN álláspontom szerint (vagyis ez nem mindenkinek alap) a férfi legyen idősebb mondjuk legalább 5 évvel.

2) A kapcsolat ELEJÉN ( max. az első hónapban) kell tisztázni a vágyakat.

3) "úgy fogalmazott, hogy jelenleg nem akar"- számomra ez azt jelenti, hogy ebben a kapcsolatban, vagyis Veled nem akar.


A kérdésedre válaszolva: én eleve nem választanék olyan párt, akivel ennyire nem egyeznek a céljaink.

A férjemmel az első randin, amikor már komolyabban benne voltunk a beszélgetésben, szó esett az élet céljainkról. El sem tudtam volna képzelni, hogy évekig járogassunk célok nélkül. A kapcsolatunk elejétől együtt tervezünk, és azóta vártuk a napot, hogy minden formában egymáséi lehessünk.

Decemberben leszünk együtt 3 éve, 2.5 éve élünk együtt. 2 hete házasságban.


25N, férjem 32F

2013. okt. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

kedves utolsó! elfogadom a véleményed mert ez volt a kérdés :) de nem mértek egyet!

1, szerintem ez a "férfi legyen idősebb" nem fontos, ismerek olyat, aki 5 évvel idősebb a barátjánál, nálunk csak egy év van! szinte semmit nem jelent!

2, 20 éves voltam az "első hónapokban", nem gondolnám, hogy a randizós időszakba ezzel kellene indítani, simán ráérünk később is szóba hozni! nálunk most jött el az ideje.

3, csak egy kérdés az utolsó pontodhoz! abból hogy "ugy fogalmazott, hogy jelenleg nem akar" neked honnan jött le, hogy Velem nem akar?! tényleg kíváncsi vagyok!

köszönöm a hozzászólásod

2013. okt. 3. 21:53
 27/29 anonim ***** válasza:

A jelenleg annak a megfelelője, hogy ebben az életszakaszben, most, ahogy a dolgok állnak. Jelenleg Te vagy a párja. Mi változna a jövőben? Együtt éltek, dolgoztok. Ha mindenképpen Veled tervez, szerintem ennek úgy kellene hangoznia: "Házasodhatunk, amint lesz jobb munka/nagyobb lakás/összegyűlik rá a pénz/lejár a hitel/elmúlik a gyászidő..."stb. Nem köti semmi indok ahhoz, hogy jelenleg ne akarjon. Nem is házasság ellenes. Jelenleg nem...de akkor mikor????

Ezek jutottak eszembe.

Utolsó voltam.


25N

2013. okt. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Kései Sirató ***** válasza:
49%

Számít az az egy év korkülönbség is, így hogy mínuszban van, te vagy az idősebb, a nők korábban érnek, előbb öregszenek, minden életkorban jobb, ha a pasi idősebb, azonban 40 fölött kifejezetten jobb, nem egyet ismerek, aki félrelépett, mert a felesége idősebb, többen el is váltak.

Ha 30 éves lenne a pasid, akkor jó eséllyel érettebben gondolkozna.

Még egy dolog, ami nem esett szóba, sokan csak akkor házasodnak, ha jön a baba, az a nő ,aki nem képes szülni, nem méltó a házassághoz - sok pasitól hallottam. Esetleg kérdezz rá, hogy ha jön a baba, akkor sem fog akarni nősülni. Ha gyereketek lesz, el kell ismernie majd az apaságot, apasági vélelem csak a férjre áll fenn.

Mi értelme van a kérdésednek, ha te úgyis eldöntötted, hogy nem szakítasz?

Arra vágysz, hogy hasonló cipőben élők vígasztaljanak?

Szomorú az eseted, nem kell eltemetned magad ilyen fiatalon, keress olyan pasit, aki mindenre képes érted.

Persze, lehet, hogy ha meghallja a párod, hogy ezért elhagyod, gorsan meggondolja magát és elvesz.

Az eljegyzés már majdnem esküvő, az élettársi kapcsolat nem az.

2013. okt. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
47%

25 évesen már hamar megöregszik a lány.

Mást akar, mint egy csajozós élete elején lévő 24 éves férfi.

Nem hiszem, hogy te ezt szeretnéd.

Ő még nem érett a házasságra, akárhogy is kényszerítenéd rá.

Sztem keress mást inkább, komolyabb fiút, idősebbet is pár évvel.

Ha 5 éve vagytok együtt, akkor te sem ismerhetsz még más fiúkat, hiszen vele töltötted a fiatalságod, amikor még ismerkedni kell sok mindenkivel és szórakozni.

Ez a szakasz kimaradt, később bánni fogod.

Én nem akarnék egy ilyen "kényelmes"-nek látszó kapcsolatban házasságot.

2013. okt. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!