Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ennyire nehéz elfogadni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyire nehéz elfogadni, hogy nem akarok nagy esküvőt?

Figyelt kérdés
Elméletileg tavasszal lesz az esküvőnk. Már egy éve én vagyok az, aki későbbre és későbbre tolja az időpontot, mert a hideg kiráz már a nagy lagzi gondolatától is, de a család és főleg a párom azt akar. Nem vagyok társasági ember, nem is érzem jól magam nagy társaságban, csak egy-két barátom van, de a párom részéről ha csak a barátokat számoljuk jönnének vagy 20-an. Én elképzeltem egy csendes, családias esküvőt (max 10 fővel), utána otthon finom vacsora és kész, erre mindenki bővítgette a meghívottak listáját és jött az "akkor inkább menjünk vendéglőbe" ötlet is... Egyszerűen nem értem, miért kellene ebből nagy felhajtást csinálni, hiszen 8 éve együtt vagyunk, van már gyerkőc is és ráadásul az építkezés végén elakadtunk (pénzhiány miatt). Már rémálmaimban jön elő az esküvő. Miért nem tudják elfogadni, hogy én ezt nem akarom?
2011. szept. 18. 20:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Pont így érzek én is. Én két tanús esküvőt szeretnék, de anyukám egyből jött azzal, hogy azért a szülőket illene meghívni. Hát onnantól kezdve viszont a fél világ ott lesz...

Most miért jó az ha csak a menyasszony nem érzi jól magát? Magamért csinálom és a páromért, nem mások jókedvéért...

2011. szept. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Párodnak említetted ezeket?

Mert főleg így, hogy építkeztek, tényleg nem a nagy lagzira kellene elsősorban pazarolni. IGEN:Pazarolni.

Én nő vagyok, és mindig azt mondják, hogy a nők álma a hatalmas esküvő, de szerintem felesleges és ostoba magamutogatás.

Számoljátok ki, mennyibe kerülne az esküvő, és mutasd meg mennyi mindent elintézhetnétek abból a pénzből.

2011. szept. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom mert úgy mondod,hogy nem veszik komolyan.

Mondd meg,hogy lehet nagy lagzit csinálni,de te nem mész el.Punktum.

2011. szept. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyanez...nekem nagyon kicsi a rokonság, gyakorlatilag csak a szüleim és a testvéreim. Unokatestvérek, nagybácsik,nénik nincsenek, ha nagyon megerőltetném magam, még 10 embert össze tudnék hozni...na de minek??? ha amúgy sem beszélünk szökőévente sem???

Ezzel ellentétben a párom szülei azon a véleményen vannak, hogy minden rokont meg kell hívni, mert "úgy illik" ...

Én sem értem, már együtt élünk évek óta, akkor mire a felhajtás???

beszéld meg a pároddal, mondd el neki, hogy annyi emberre kb X összeg lenne, nem fér bele és kész...gyerekkel meg nem akarsz különben sem "lagzizni". Ha nem érti meg, akkor kérdd, hogy várjatok még. Előbb az építkezés :D

2011. szept. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Niburta ***** válasza:
93%
Nekem most volt az esküvőm egy hónapja: négyen voltunk a tanúkkal együtt. CSODÁLATOS VOLT! Az egész esküvő összköltsége csak a hajamban lévő két szál margarétára és a harminc napos várakozási idő "kihagyására" irányuló kérvény illetékbélyegeinek árára korlátozódott(külföldön élünk és itt sokkal bonyolultabb és költségesebb lett volna elintézni). A család is megemésztette (sőt volt aki örült, hogy nem kellett senkinek sem költségekbe vernie magát). Azt a pénzt,amit az esküvőre költöttünk volna most az új közös életünk elkezdésére fordítjuk. Mindenkinek elmondtuk, együtt örültek velünk. Nekem ez sokkal jobban tetszett (semmi stressz). Persze elfogadom azt is, ha valaki azért akar nagy esküvőt, mert "egyszer megyek férjhez/nősülök. Én szenvedtem volna, ha nagy felhajtást csináltunk volna. Próbáljátok megtalálni az arany középutat és ne idegeskedj. Ez egy csodálatos dolog, de úgy kell megtörténnie, hogy mindketten jól érezzétek magatokat. Biztosan megérti a párod, ha megbeszélitek és kompromisszumot tudtok kötni mindketten. Drukkolok és sok boldogságot kívánok nektek!
2011. szept. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

Megértem,hogy nagy esküvőt akar,akinek van hol laknia, bőven van felesleges pénzük,hogy fűt-fűt etessenek. De ezt is csak akkor,ha nem élnek évek óta együtt és nincs gyerek.

Kicsit komikus a fehérben levő menyasszony,akit a gyereke kísér az oltár elé és évek óta együtt élnek.

Tudom,hogy ma kevés menyasszony megy szűzen férjhez, de azért a fehér ruha nem vaó egy anyának. Voltam már ilyen lagziban.,és hallottam a vendégek megjegyzéseit. A vendégek azért szívesen vették az eszem-iszomot, és azt,hogy napokig volt miről pletykálkodniuk.

Ha nálatok még anyagi keret sincs rá,akkor neked van igazad.

2011. szept. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Egyszerűen a hátam mögött szervezkednek, meghívnak embereket a tudtom nélkül (ezért fújtam le a nyári időpontot). Szerintem elég érthetően elmondtam nekik, hogy nem jut rá, nem is szeretném és felesleges pazarlásnak éreznék minden forintot. Ők valahogy úgy vannak, hogy ha esküvő akkor legyen ott minden rokon, az is akit még életemben nem láttam, mert ha x-et meghívom akkor y-t sem hagyhatom ki és persze a barátok is megsértődnének, ha nem jöhetnének el. Most ott tartok, hogy a mai vita után megmondtam, vagy lesz egy kis esküvő tavasszal vagy nem lesz soha semmilyen, mert nekem nem hiányzik ez az idegbetegség. És még azt mondják, hogy ez a menyasszony nagy napja. Nekem nem úgy tűnik.

Köszönöm a válaszokat, ezeket is megmutatom a családnak, hogy nem csak én vagyok ilyen "furcsa".

2011. szept. 18. 20:35
 8/22 A kérdező kommentje:
Fehér ruhám nekem sem lesz. Erre a célra egy világoskék ruhámat néztem ki. Kényelmes, jól áll, elegáns, szerintem tökéletes. :)
2011. szept. 18. 20:38
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért van, hogy ilyenkor senki nincs tekintettel a másikra. Miért nem lehet elfogadni, hogy nem akarsz nagy esküvőt? Na és azt miért nem lehet elfogadni, hogy a párod viszont akar? Jó, neked egy-két barátod van, őket meghívod, de a párodnak több van. Akkor most ő szelektáljon a barátai közül? Ez sem igazságos.

De a párodtól sem szép, hogy a hátad mögött szervezkedik.

Ilyenkor kéne valamilyen kompromisszumot kötni, pl. nagyobb létszámmal, de nem nagy felhajtással.


Valahogy mindenképp változtatni kellene mindkettőtök hozzáállásán, mert most úgy tűnik, mindketten figyelmen kívül hagyjátok egymás elképzeléseit, vágyait. Ez önzőség.

2011. szept. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Én is így gondolom, mint a kérdező. Felesleges a felhajtás. Nem a felhajtás a lényeg, hanem az elkötelezettség egymás felé.

29n

2011. szept. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!