Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ennyire nehéz elfogadni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyire nehéz elfogadni, hogy nem akarok nagy esküvőt?

Figyelt kérdés
Elméletileg tavasszal lesz az esküvőnk. Már egy éve én vagyok az, aki későbbre és későbbre tolja az időpontot, mert a hideg kiráz már a nagy lagzi gondolatától is, de a család és főleg a párom azt akar. Nem vagyok társasági ember, nem is érzem jól magam nagy társaságban, csak egy-két barátom van, de a párom részéről ha csak a barátokat számoljuk jönnének vagy 20-an. Én elképzeltem egy csendes, családias esküvőt (max 10 fővel), utána otthon finom vacsora és kész, erre mindenki bővítgette a meghívottak listáját és jött az "akkor inkább menjünk vendéglőbe" ötlet is... Egyszerűen nem értem, miért kellene ebből nagy felhajtást csinálni, hiszen 8 éve együtt vagyunk, van már gyerkőc is és ráadásul az építkezés végén elakadtunk (pénzhiány miatt). Már rémálmaimban jön elő az esküvő. Miért nem tudják elfogadni, hogy én ezt nem akarom?
2011. szept. 18. 20:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%

Jól olvasom? Itt mindenkinek csak az számít az esküvővel kapcsolatban, hogy Ő milyet szeretne, vagy nem szeretne? Senki nem a párjával együtt, a témát megbeszélve, mindketten valamennyit engedve a másiknak, egyetértésben dönt?

Érdekes, mi így csináltuk. Mindketten máshogy szerettük volna, mindketten engedtünk valamennyit, mert szerettük volna, ha a MÁSIK is boldog ezen a napon. Mert ez KETTŐNKRŐL szólt és nem csak EGYIKÜNKRŐL.


Mindenütt csak azt hallom, hogy Éééééén nem akarok nagy esküvőt, meg éééééééén ezt így akarom, éééééén ezt úgy akarom... A másik meg nehogy már máshogy szeresse, mert az hülyeség.


A férjem is több barátot hívott, mint én, nagyobb létszámú lett az esküvő, mint ahogy én terveztem az elején, de én örültem neki, hogy boldognak látom és eszem ágában sem volt, hogy ezen vitatkozzak vele. Nekem is voltak elképzeléseim, amik neki nem annyira jöttek be, mégis engedett, mert ő is boldognak akart látni. A végén fantasztikusan jól sikerült az esküvőnk és mindenki elégedett volt.

2011. szept. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló teljesen egyetértek.Ez két ember nagy napja és nekik kell meg eggyezni.Nem lehet minden úgy,ahogy csak az egyik akarja.Megértem,hogy nem akarsz nagy esküvőt,de a párodat is,hogy igen.Ti jussatok dűlőre elsősorban.
2011. szept. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Az esküvő a paárol kéne szóljon,ma viszont a sok rokonról szól,flancról,zabálásról,piálásról szól,meg a szomszédok,ismerősök túl licitálásáról,szomszéd esküvőjén 3 emeletes torta volt akkor nekünk 10 emeletes kell,de az esküvő két ember egymás iránt érzett szeretetéről kéne szóljon.Sokan a rokonaik miatt nem mernek házasodni,mert tudják hogy a rokonai esküvője lenne,ők meg az ifjú pár csak lennének ott dísznek.
2011. szept. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"Az esküvő a paárol kéne szóljon,ma viszont a sok rokonról szól,flancról,zabálásról"


Régebben még nagyobb lagzik voltak, úgyhogy ez nem mai divat.

Igazad van, az esküvőnek a párról kellene szólnia. Viszont azért az sem lehet, hogy a vendégek sz...rul érezzék magukat, mert az se jó. Most képzelj el egy akármilyen családi rendezvényt, ünnepet, amire vendégeket hívnak, legyen az akár egy szülinapi buli, vagy bármi. Az ünnepeltről szól, de azért jó, ha a vendégek sem unatkoznak, mert az ünnepelt sem érezné jól magát, ha a vendégek csak ülnének nagy kényszeredetten.


Szerintem meg kell találni a helyes arányokat. Meg lehet.

2011. szept. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ha fiatalon házasodsz, _először_, a _szülők_ erőltetik a nagy esküvőt.

A nagy esküvő társadalmi esemény. Ki lehet mutatni - egy napig -, hogy juj de gazdagok vagyunk. Utána ehetitek a proletár szendvicset. (Két kenyér között a harmadik, ha nem tudnátok.)

2011. szept. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Én sem tartom hülyeségnek a nagy esküvőt, ha jut rá. De nekünk nem jut. A párom ilyen szempontból olyan mint egy nagy gyerek, ő csak a bulit látja az egészben, szórakozhat a barátaival, abba nem is hajlandó belegondolni, hogy mennyibe kerülne ez nekünk. Én a 10 főre úgy gondoltam, kihozzuk 20000, maximum 25000 Ft-ból a vacsorát és a tortát, mert én mindent megcsinálok, megsütök, erre nem kell külön költeni. A 10 főben benne lennének a szüleink (4fő), a párom testvérei és azok párjai (4fő) és mi. A párom a szülőkkel összefogva még kibővíttte a meghívottak listáját még kb 50 fővel, mert ugye senkit sem lehet kihagyni. Kiszámoltam ennek a költségét is, ez a vendéglővel, ruhával (mert "hogy néznél ki egy egyszerű ruhában")... kb 500000 Ft-ra jönne ki. Természetesen ebbe a költségbe senki sem szállna be, hiszen ez a mi és főleg a menyasszony nagy napja (ezt hallgatom egy éve), ezért állják csak ők a számlát. Ha lenne ennyi pénzünk, akkor befejeznénk a házat, de nincs és lehet, hogy önzőség, de az esküvőre nem vagyok hajlandó hitelt felvenni.

30 évesek vagyunk a párommal mind a ketten, de néha olyan érzésem van, mintha egy 10 éves gyereknek magyaráznám mi mennyibe kerül. Anyósom csak azt hajtogatja, hogy majd meg fogom bánni, ha csak kis esküvőt csinálunk. Szüleim azzal érvelnek, hogy nekik csak 2 tanús esküvőjük volt, de mindig nagyot szerettek volna és csak a javamat akarják...

2011. szept. 20. 10:11
 17/22 A kérdező kommentje:
Az én barátaim egybként sem jönnének el, mert egy összejövetel alkalmával a párom kifejtette, hogy mi a véleménye róluk... Akkor majdnem szakítottunk is, de végül megbeszéltük a dolgot a barátaimmal együtt, hogy mindenkinek jobb, ha soha többet nem találkoznak.
2011. szept. 20. 10:51
 18/22 anonim ***** válasza:

Az én barátaim egybként sem jönnének el, mert egy összejövetel alkalmával a párom kifejtette, hogy mi a véleménye róluk... Akkor majdnem szakítottunk is, de végül megbeszéltük a dolgot a barátaimmal együtt, hogy mindenkinek jobb, ha soha többet nem találkoznak.


És akkor behodóltál a pasinak,ááá,én a barátaimat választanám,mert ez csak a kezdet.Legközelebb véleményt mond a kedvenc zenédről,te meg kidobod a cédéket?

2011. szept. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Dehogy hódoltam be. Közösen döntöttünk így a barátaimmal és a párommal együtt. Az egyik barátom egyébként a párom unokatestvére. Eddig is útálták egymást, így nem volt ebből gond. Neki nem kell az én barátaimmal találkozni és így én is megúszom az ő barátaival való találkozást. Neki nem kell végighallgatnia a mi "unalmas" beszélgetéseinket a növényekről, cserébe nekem sem kell végignézni, hogy részegednek le az ő barátai. Ez remekül működik immáron 7 éve. A példára visszatérve a zenei ízlésünk is eltérő, de attól még egyikőnk sem dobálja ki a másiknak nem tetsző cd-ket, csupán akkor hallgatunk zenét, amikor a másik nincs ott.
2011. szept. 20. 15:47
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha a te barátaid nem jöhetnek, mert nincsenek jóban a pároddal, a párod miért csődíti oda a barátait?


Valahogy nincs ez egyensúlyban. Most vagy úgy lenne jó, hogy vagy megegyeztek közel azonos létszámú vendégben, vagy pedig ha egyikőtöknek csak a családja jön, akkor a másiknak is, hogy senkinek ne essen rosszul.


Ezt egyébként általában úgy szokták csinálni ilyen kényes helyzetekben, hogy megtartják az esküvőt a családdal, utána meg tartanak egy házibulit a barátokkal.

2011. szept. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!