Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ennyire nehéz elfogadni, hogy nem akarok nagy esküvőt?
Jól olvasom? Itt mindenkinek csak az számít az esküvővel kapcsolatban, hogy Ő milyet szeretne, vagy nem szeretne? Senki nem a párjával együtt, a témát megbeszélve, mindketten valamennyit engedve a másiknak, egyetértésben dönt?
Érdekes, mi így csináltuk. Mindketten máshogy szerettük volna, mindketten engedtünk valamennyit, mert szerettük volna, ha a MÁSIK is boldog ezen a napon. Mert ez KETTŐNKRŐL szólt és nem csak EGYIKÜNKRŐL.
Mindenütt csak azt hallom, hogy Éééééén nem akarok nagy esküvőt, meg éééééééén ezt így akarom, éééééén ezt úgy akarom... A másik meg nehogy már máshogy szeresse, mert az hülyeség.
A férjem is több barátot hívott, mint én, nagyobb létszámú lett az esküvő, mint ahogy én terveztem az elején, de én örültem neki, hogy boldognak látom és eszem ágában sem volt, hogy ezen vitatkozzak vele. Nekem is voltak elképzeléseim, amik neki nem annyira jöttek be, mégis engedett, mert ő is boldognak akart látni. A végén fantasztikusan jól sikerült az esküvőnk és mindenki elégedett volt.
"Az esküvő a paárol kéne szóljon,ma viszont a sok rokonról szól,flancról,zabálásról"
Régebben még nagyobb lagzik voltak, úgyhogy ez nem mai divat.
Igazad van, az esküvőnek a párról kellene szólnia. Viszont azért az sem lehet, hogy a vendégek sz...rul érezzék magukat, mert az se jó. Most képzelj el egy akármilyen családi rendezvényt, ünnepet, amire vendégeket hívnak, legyen az akár egy szülinapi buli, vagy bármi. Az ünnepeltről szól, de azért jó, ha a vendégek sem unatkoznak, mert az ünnepelt sem érezné jól magát, ha a vendégek csak ülnének nagy kényszeredetten.
Szerintem meg kell találni a helyes arányokat. Meg lehet.
Ha fiatalon házasodsz, _először_, a _szülők_ erőltetik a nagy esküvőt.
A nagy esküvő társadalmi esemény. Ki lehet mutatni - egy napig -, hogy juj de gazdagok vagyunk. Utána ehetitek a proletár szendvicset. (Két kenyér között a harmadik, ha nem tudnátok.)
Én sem tartom hülyeségnek a nagy esküvőt, ha jut rá. De nekünk nem jut. A párom ilyen szempontból olyan mint egy nagy gyerek, ő csak a bulit látja az egészben, szórakozhat a barátaival, abba nem is hajlandó belegondolni, hogy mennyibe kerülne ez nekünk. Én a 10 főre úgy gondoltam, kihozzuk 20000, maximum 25000 Ft-ból a vacsorát és a tortát, mert én mindent megcsinálok, megsütök, erre nem kell külön költeni. A 10 főben benne lennének a szüleink (4fő), a párom testvérei és azok párjai (4fő) és mi. A párom a szülőkkel összefogva még kibővíttte a meghívottak listáját még kb 50 fővel, mert ugye senkit sem lehet kihagyni. Kiszámoltam ennek a költségét is, ez a vendéglővel, ruhával (mert "hogy néznél ki egy egyszerű ruhában")... kb 500000 Ft-ra jönne ki. Természetesen ebbe a költségbe senki sem szállna be, hiszen ez a mi és főleg a menyasszony nagy napja (ezt hallgatom egy éve), ezért állják csak ők a számlát. Ha lenne ennyi pénzünk, akkor befejeznénk a házat, de nincs és lehet, hogy önzőség, de az esküvőre nem vagyok hajlandó hitelt felvenni.
30 évesek vagyunk a párommal mind a ketten, de néha olyan érzésem van, mintha egy 10 éves gyereknek magyaráznám mi mennyibe kerül. Anyósom csak azt hajtogatja, hogy majd meg fogom bánni, ha csak kis esküvőt csinálunk. Szüleim azzal érvelnek, hogy nekik csak 2 tanús esküvőjük volt, de mindig nagyot szerettek volna és csak a javamat akarják...
Az én barátaim egybként sem jönnének el, mert egy összejövetel alkalmával a párom kifejtette, hogy mi a véleménye róluk... Akkor majdnem szakítottunk is, de végül megbeszéltük a dolgot a barátaimmal együtt, hogy mindenkinek jobb, ha soha többet nem találkoznak.
És akkor behodóltál a pasinak,ááá,én a barátaimat választanám,mert ez csak a kezdet.Legközelebb véleményt mond a kedvenc zenédről,te meg kidobod a cédéket?
Ha a te barátaid nem jöhetnek, mert nincsenek jóban a pároddal, a párod miért csődíti oda a barátait?
Valahogy nincs ez egyensúlyban. Most vagy úgy lenne jó, hogy vagy megegyeztek közel azonos létszámú vendégben, vagy pedig ha egyikőtöknek csak a családja jön, akkor a másiknak is, hogy senkinek ne essen rosszul.
Ezt egyébként általában úgy szokták csinálni ilyen kényes helyzetekben, hogy megtartják az esküvőt a családdal, utána meg tartanak egy házibulit a barátokkal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!