Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit tennétek a helyemben? 10...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben? 10 nap múlva esküvőre vagyunk hivatalosak.

Figyelt kérdés
Még márciusban jött el az ifjú pár meghívni minket. /férj, feleség és két nagy gyerekből áll a család/ Megvettük már a nászajándékokat, ünneplőruhákat is vettük magunknak és a gyermekeinknek is. Tegnap felhívott az örömanya és megkért, hogy a nagyobbik fiamat aki értelmi fogyatékos és mellesleg hiperaktív is, ne hozzuk a lagzira. Az oka: a fiam közvetlen viselkedése.Oda meg emberekhez, megérinti őket, idegenekkel is közvetlen. Amúgy nem közveszélyes. Bevallom egy kissé sokkolt a hírt, mert ők bármennyire is úgy gondolják, hogy nélküle mi is felhőtlenül tudnánk mulatni, de ez mégsem így van. Elvégre a sérült gyermek is a családunk ugyanolyan része, mint az egészséges. Bármennyire is sokkolt én még sem tudok rájuk haragudni, próbálom megérteni az őket is. A férjem viszont tajtékzik a dühtől, hallani sem akar arról hogy a gyerekre más vigyázzon amíg mi távol lennénk. Gyerek nélkül nem akar eljönni az esküvőre. Sőt! Azt akarja hogy én is otthon maradjak. Viszont én nem szeretném megbántani a rokonaimat és ott szeretnék lenni a kisebbik fiammal. Olyan lelki teher nehezedik rám, hogy az szinte leírhatatlan. Egyrészt fáj, hogy a férjem a nem szívesen látott sérült fiam miatt otthon kényszerül. /ezek után biztos, hogy nem is jönne el és váltig ragaszkodik hozzá, hogy mi se menjünk/ Másrészt viszont megpróbálom megérteni a rokonaim álláspontját is és nem szeretném őket megbántani, így úgy érzem el kéne menni az esküvőre. Igaz, egy kicsit előbb is szólhattak volna. Ti mit tennétek a helyemben?

2013. máj. 15. 13:48
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
85%

Ugyan, minel vinnél ajándélkot, ha nem vagy hivatalos az esküvőre? Megbántanád a párt, aki talán nem is tud róla, hogy mit akcióznak a hátuk mögött, csak azért, mert te dühös vagy? Akkor máris elérte anyóspajtás azt, amit akart:


az ifjú páron csattan az az agresszió, amit ő generált és amit bizony rajta kell leverni, a durva viselkedésért. A párnak ehhez nincs köze!


Nem kell ajándékot vinni sem, ha nem mégy el az esküvőre. Minek játszanád meg magadat?

A többit leírtam, mint 16-os hozzászóló.

2013. máj. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
93%
Én is beszélnék a házasulandó rokonnal, mert lehet, hogy csak anyuka találta ki, hogy ne vigyétek a gyereket és a párt egyáltalán nem zavarná.
2013. máj. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
76%

Én is azt mondom ó, hogy hívd fel a menyasszonyt vagy a vőlegényt, és ezt az egész problémát vázold nekik fel amit leírtál. Hogy reméled hogy ők nem is tudják mit kért tőletek az anyuka, és nagyon megbántott a dolog, viszont te nem szeretnéd őket megbántani, de nem tudod hogy elmenj-e.

Nagyon szomorú hogy van képe az örömanyának ilyet kérni...

2013. máj. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
95%
Ahogy már előttem is írták, én is beszélnék a menyasszonnyal és a vőlegénnyel, elmondanám, mi a helyzet. Ha ők is egyetértenek az örömanyával, nem mennék el. Esetleg még a lagzi előtt odaadnám a nászajándékot, gratulálnék, sok boldogságot kívánnék és ezzel be van fejezve. Azt hiszem, én ezek után nem is sokat vendégeskednék náluk.
2013. máj. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
86%

Én tiszteletben tartanám a férjem kérését, és nem mennék el én sem. A család úgy egy egész, hogy minden tagjával együtt képezi az egy egységet. A férjemet nem hagynám otthon, és még ha nem is értek egyet vele, és határozottan óhajtja, hogy akkor ne menjünk, akkor nem is mennék. Én konzervatív vagyok annyira, hogy az utolsó szó a férjemé.


A másik pedig, hogy nyugodtan érezd magad megsértve, hogy a gyereked nem kívánatos. Ne adja Isten, hogy nekik is meg kelljen tapasztalni, hogy milyen sérült gyermeket nevelni, de nulla intelligenciára vall egy ilyen bunkó kérés, hogy hagyd otthon a gyereked.

2013. máj. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
85%

Már 20 éves a fiad?

Őszintén te ismered legjobban,mennyire zavaró társaságban?Az rendben van,hogy odamegy emberekhez barátkozni,de letudod -e állítani,nyugtatni,hogy foglalja el magát,ne zavarja a többi vendéget?

Én mérlegelnék,hogy valóban mennyire zavarná az ünneplőket,ha úgy érzed irányítani tudod a dolgot,akkor megmondanám,hogy mindenki vagy senki,ha viszont úgy érzed okozhat kellemetlen meglepetést,akkor esetleg tényleg elgondolkodnék az ideiglenes felügyeletéről.

2013. máj. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
45%
Hát ez nem egyszerű helyzet. De nagyon átérzem a helyzetedet. A húgom súlyos értelmi sérült (nem szeretem a fogyatékos kifejezést...), de őt sajnos nem is tudjuk soha elvinni magunkkal ilyen helyekre. Fél a zenétől, a tömegtől, szóval más helyzet, de a lényeg, hogy nekünk így is folyton lelkiismeret-furdalásunk van, ha nélküle megyünk valahova. Szóval szerintem ha elmennétek a fiatok nélkül, úgysem éreznétek jól magatokat. Ha annyira nem zavaró a viselkedése, akkor én csak vele együtt mennék. A családunkban van egy hasonlóan sérült fiú, ő pl. volt a nővérem esküvőjében, de szerencsére a mi családunkat egyáltalán nem zavarta, ha odament hozzájuk stb. Mi örülnénk, ha a húgom olyan állapotban lenne, hogy el tudnánk vinni magunkkal. Szóval szerintem is vele együtt menjetek, ha ez nem tetszik a párnak vagy az örömanyának, akkor így jártak.
2013. máj. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:

Én nem mennék a a helyetekben így. Inkább keresnék megoldást. Például hátul maradnék a templomban, kérném, hogy a vacsorán az asztal végére ültessenek, de nem hagynám otthon a gyerekemet.


A mi esküvőnkön volt egy 2 hónapos baba, ők megálltak a hátsó sorban a templomban. Mikor nyugtalan volt az anyukája kivitte sétálni így nem zavart senkit. A te fiad tudod mit lehet csinálni vele. Mivel lehet megnyugtatni.


A down kóros (csak enyhén fogyatékos az tény) vendégünktől féltünk egy kicsit, hogy hogy fog viselkedni mert ő évek óta szerelmes belém olyan rajongóan mint amikor a kisgyerekek beleszeretnek a szüleik barátjába:) Semmi gond nem volt vele. Ott ült a többi barátunk között, a lányok megtáncoltatták, táncoltam vele én is. Hatalmas élmény volt számára hogy ott lehetett.


Biztos a fiad is készül. Neki, hogy magyaráznád meg, hogy ő nem jöhet de anya, meg a tesó elmennek mulatni? Inkább a távolabbi rokonoknak okoznék csalódást, mint a saját gyerekemnek.

2013. máj. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Mindenkinek köszönöm a válaszát. A döntés megszületett: NEM MEGYÜNK EL! Lemondtam az esküvőt az örömanyánál. A tegnapi napon valami katasztrófa volt. Az hogy létezik diszkrimináció ami a sérült emberekre irányul, azt már jó párszor megtapasztaltam ( beszólnak meg összesúgnak a hátunk mögött), de hogy a családon belüli diszkriminációt ilyen nyílt formában megtapasztaljam...erre úgy érzem nincs bocsánat! Csak remélni tudom, hogy ők egyszer nem fogják megtapasztalni ezt az érzést a saját bőrükön... mert az a felismerés kegyetlen lesz.

2013. máj. 16. 09:48
 30/47 anonim ***** válasza:
Hát, sajnálom. Főleg, hogy készültetek, megvannak a szép ruhák. Olyan rossz, hogy vannak ilyen emberek. Nem is értem, hogy gondolták... Nekem egyszer azt mondta egy örömanya, hogy ne vigyem a kisbabámat, mert végig fogja üvölteni a szertartást. Mondtam neki, hogy engem a menyasszony úgy hívott meg, hogy Önt és kedves családját, szóval innentől kezdve nem érdekel, vagy megy mindenki, vagy senki. (Mégis hova tegyek egy gyereket, ha mindenki az esküvőn van?) Beszéltem a menyasszonnyal, nagyon ciki volt neki, mert nem tudott arról, hogy anyuka szervezkedik. Mondta, hogy vigyem nyugodtan a babát, úgyse fog sírni, végig fogja aludni az egészet (ő mát vigyázott rá párszor, tudta, hogy jó baba). Ha meg sír, kimegyünk, nagy cucc... Nálunk ebből nem volt probléma (csak egy kis duzzogás anyuka felé a részemről, de nem volt látványos), de azért ilyet kéni, hogy valaki ne vigye a gyerekét, mert zavaró tényező... Akkor minek hívnak meg?!
2013. máj. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!