Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit tennétek a helyemben? 10...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben? 10 nap múlva esküvőre vagyunk hivatalosak.

Figyelt kérdés
Még márciusban jött el az ifjú pár meghívni minket. /férj, feleség és két nagy gyerekből áll a család/ Megvettük már a nászajándékokat, ünneplőruhákat is vettük magunknak és a gyermekeinknek is. Tegnap felhívott az örömanya és megkért, hogy a nagyobbik fiamat aki értelmi fogyatékos és mellesleg hiperaktív is, ne hozzuk a lagzira. Az oka: a fiam közvetlen viselkedése.Oda meg emberekhez, megérinti őket, idegenekkel is közvetlen. Amúgy nem közveszélyes. Bevallom egy kissé sokkolt a hírt, mert ők bármennyire is úgy gondolják, hogy nélküle mi is felhőtlenül tudnánk mulatni, de ez mégsem így van. Elvégre a sérült gyermek is a családunk ugyanolyan része, mint az egészséges. Bármennyire is sokkolt én még sem tudok rájuk haragudni, próbálom megérteni az őket is. A férjem viszont tajtékzik a dühtől, hallani sem akar arról hogy a gyerekre más vigyázzon amíg mi távol lennénk. Gyerek nélkül nem akar eljönni az esküvőre. Sőt! Azt akarja hogy én is otthon maradjak. Viszont én nem szeretném megbántani a rokonaimat és ott szeretnék lenni a kisebbik fiammal. Olyan lelki teher nehezedik rám, hogy az szinte leírhatatlan. Egyrészt fáj, hogy a férjem a nem szívesen látott sérült fiam miatt otthon kényszerül. /ezek után biztos, hogy nem is jönne el és váltig ragaszkodik hozzá, hogy mi se menjünk/ Másrészt viszont megpróbálom megérteni a rokonaim álláspontját is és nem szeretném őket megbántani, így úgy érzem el kéne menni az esküvőre. Igaz, egy kicsit előbb is szólhattak volna. Ti mit tennétek a helyemben?

2013. máj. 15. 13:48
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
94%

Beszélnék azzal a rokonnal (menyasszony vagy vőlegény), akinek az esküvője lesz. Rákérdeznék, hogy ezt ők akarják, vagy az örömanya?

Ha nincs kifogásuk a teljes család jelenléte ellen, akkor elmennénk együtt. Amennyiben ők sem szeretnék, hogy a gyerek ott legyen, én egészen biztosan nem tenném be a lábam hozzájuk soha többé az életben.


Hasonló a kisfiam (figyelemzavaros hiperaktív, és egyéb mentális betegsége is van, nem mennék ebbe bele, de ő is nagyon közvetlen idegenekkel is), és soha nem dugdostam el senki elől.

Ha valaki azt mondaná, hogy ő nem kívánatos vendég, biztos, hogy kijönne belőlem az anyatigris, és kb. ott szakadna meg a rokoni kapcsolat.

Sem ő, sem ti nem tehettek erről az állapotról.


Volt olyan "kedves rokon" akivel pont azért szakadt meg a kapcsolattartás, mert nem úgy állt a gyerekhez, ahogy az értelmes felnőtt embertől elvárható lett volna.


Az ünneplő ruha jól fog még jönni, legfeljebb kerestek direkt okot, hogy felvegyétek. A nászajándékot meg el lehet passzolni, vagy használjátok ti.


Ismerem a gyerekem, őt tudom, hogy hogy viselkedik, és gondolom, így vagytok ti is. A szülő eldönti, hová illik vinni, és hová nem. Nem egy vadidegen...

(Nálunk pl. úgy, hogy a barátnőm esküvőjén a szertartásra nem jött egyik gyerek se, a lagzin ott tomboltak mindketten. Senkinek nem volt kifogása a "furcsa" gyerek ellen.)


Másrészt kínos lenne a szituáció neked is, ha elmész.

Ha megkérdik, hol a férjed, mit felelsz??? Vigyáz a gyerekre, mert megkértek, hogy őt ne hozzátok, te meg kénytelen voltál elhozni a nászajándékot?


Az örömanya konkrétan lesza.rja, mennyire sértő a kérése, téged nem is értem, mit érdekel, ha ezek után megsértődnek, mert nem mentek el.

A helyedben inkább velük akasztanék tengelyt, mint a férjemmel. Alapból neki adok igazat, hogy vagy az egész család jelen lehet egy családi eseményen, vagy senki.

Ha mégis elmész a kisebbikkel, lehet, hogy otthon lesz tartós békétlenség, ami mégiscsak sokkal rosszabb.


Szerintem...

2013. máj. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

Én mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat!

Perpillanatban úgy érzem, nincs helyes megoldás a problémámra. Már 20 éve cipeljük a fiúnkkal kapcsolatos keresztet a hátunkon és amikor úgy néz ki, hogy egy kicsit talán könnyebb lesz, akkor szembesülünk azzal, hogy újabb súllyal gyarapodik a terhünk.

Köszönöm mindenkinek aki tanácsával szolgált, hogy meghallgatta a problémámat. Mennek a zöld kezek!

2013. máj. 15. 14:17
 13/47 anonim ***** válasza:
86%

Biztosan nem mennék el a férjem nélkül, és nem azért, mert nélküle nem buliznék, ha nem mert teljesen igaza van. Kiáll a család, a fia mellett, a minimum, hogy követem a példáját.


Megbántódik a rokon? És? Őt érdekelte, hogy titeket megbánt? Nem. Ha a gyerekemet valahol nem látják szívesen, nem megyek oda mulatni, jópofizni, sőt, ajándékot plusz pénzt adni. Soha!

2013. máj. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
77%

hát én abban a pillanatban, amikor erre "megkér", közölném, hogy akkor köszönjük a meghívást és sok boldogságot a párnak, de így nem kívánok megjelenni.

Bár nem vagyok ebben a helyzetben, de mélyen felháborít ez a fajta diszkriminatív viselkedés. Teljesen egyetértek a férjeddel, én sem mennék a helyébe, sőt a páromat is megkérném, ne menjen. Hogy a rokonok megsértődnek? Ja, kérem, akinek én és a családom ennyit jelentek, az sértődjön nyugodtan!

El nem mennék a helyedben, ha beruháztunk már rá (ruha, ajándék), ha nem!

2013. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
61%

Beleképzeltem magam a helyzetbe...

Megmondtam volna, hogy vagy mind a négyen megyünk, vagy felejtsenek el minket.. de ha lehet, akkor örökre.

A férjednek van igaza.

Milyen anya vagy te, hogy fontosabbak a rokonaid, mint a saját gyereked?!

Nem.. ne haragudj.. én ezt nem tudom megérteni. Lehet azért, mert a mi családunk (anya, apa, tesóm, én) nagyon összetartunk. Ha anyuéknak mondták volna, bármilyen alkalomkor, hogy "De a gyerekeket/gyereket hagyjátok otthon.", hát nem mennek el ők se. Mert vagy négyen megyünk vagy nem megy senki!

"Meghívunk titeket, de a sérült fiadra nem vagyunk kíváncsiak.." És ezek után még a rokonaid a fontosak? .... Komolyan nem bírom megérteni..

2013. máj. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
67%
Jó, hogy nem haragszol rájuk, viszont a férjedet is megértem. Őket viszont abszolút nem! Ti egy család vagytok! Nem illik ilyent kérni tőletek! Sajnos vannak emberek, akik egy "sérült" emberrel nem tudnak mit kezdeni, nem tudják, hogyan kell feléjük közeledni, hogy kell reagálni egyes dolgaikra. Ez csakis intelligencia kérdése. Én személy szerint nem mennék el, de az ajándékot küldjétek el nekik, hadd érezzék csak szarul ők is magukat!
2013. máj. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
76%

A lelki teher azért nehezedik rád, mert egyébként is sok van rajtad. Egy sérült gyerekkel élni nagyon kemény dolog - itt megragadom az alkalmat, hogy elmondjam: jó volna, ha az egész család érdekében kérnél pszichológusi vagy pszichiáteri segítséget. Semmi nagy vasziszra nem kell gondolni, arról van szó, hogy a sérült családtag miatt mindkét szülőn nagy a felelősség és a lelki nyomás, és az egészséges testvéren szintén. Ilyenkor családterápiát szoktak alkalmazni, amelyik kicsit levesz a vállatokon levő felelősségből és lelki nyomásból és a nem sértült kicsinek is segít.


A te mostani problémádhoz:


Igazat adok a férjednek. Durva dolog volt, amit ez a család csinált. A fogyatékos gyereked a családod része, ha ezt nem képesek tudomásul venni és tolerálni, akkor nem kell megjátszani magatokat a rokonok kedvéért, hanem ignorálni kell az egész bandát. Nem érdemlik meg, ahogy ti ott megjelenjetek!


Nem veszed észre, hogy nem arról van szó, hogy jaj csak meg ne bánsd a rokonaidat, hanem FORDÍTVA? Milyen durva agresszió az a rokonaid részéről, hogy egy sérült gyereket úgy akarnak kidobatni a családjából, mintha ott sem lenne? Jó, hogy azt nem kérték, hogy dobd a Tiszába! Abszurdum! És ennek is meg akarnál felelni, hogy meg ne bántsd őket?!


Ráadásul ezzel a durva húzással azt is jelzik, hogy ti szülők ALKALMATLANOK vagytok arra, hogy odafigyeljetek rá és megvédjétek a rokonokat vagy az idegeneket a gyerek zaklatásától.


Ez bizony nagyon-nagyon durva agresszió! Szerintem nagyon keményen olvass be a rokonnak, aki ezt tette és ne menjetek el az esküvőre, se ajándék, semmi. Nem kell folyton jókislánynak lenni, állj a sarkadra!

2013. máj. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
80%
Felhívnám a menyasszonyt vagy a volegény (amelyik a rokonod), hogy ne haragudjon, de nem mentek el az eskuvore. Ha rákérdez, megmondod, hogy mit kért a mama. Lehet, hogy ok nem is tudnak rola, csak a mama akciózik titokban.
2013. máj. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
69%

Az előttem szólóval értek egyet. Én sem mennék el, de elvinném az ajándékot az ifjú párnak, és megmondanám, hogy nem kívánunk részt venni az esküvőn a fiunk nélkül, de azért nagyon sok boldogságot kívánunk nekik (érezzék csak, hogy mennyire bunkók).

Igaza van a férjednek! Ha ilyenek a rokonok, akkor el kellene gondolkodni, hogy van-e értelme kapcsolatot tartani velük a jövőben. Gondolj bele, te jól tudnád magad érezni úgy, hogy a családod egy része, hogy úgy mondjam nem kívánatos?

Amúgy bennem is az merült fel, hogy lehet, hogy az ifjú pár nem is tud a kavarásról.

2013. máj. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
62%

19-es vagyok, előttem szóló alatt a 16-ost értettem.:-)

Szóval az ajándékot odaadnám, legyenek vele boldogok, és emlékeztesse őket életük nagy napjára, amikor a családból valakit nemkívánatosnak minősítettek...

2013. máj. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!