Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit tennétek a helyemben? 10...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben? 10 nap múlva esküvőre vagyunk hivatalosak.

Figyelt kérdés
Még márciusban jött el az ifjú pár meghívni minket. /férj, feleség és két nagy gyerekből áll a család/ Megvettük már a nászajándékokat, ünneplőruhákat is vettük magunknak és a gyermekeinknek is. Tegnap felhívott az örömanya és megkért, hogy a nagyobbik fiamat aki értelmi fogyatékos és mellesleg hiperaktív is, ne hozzuk a lagzira. Az oka: a fiam közvetlen viselkedése.Oda meg emberekhez, megérinti őket, idegenekkel is közvetlen. Amúgy nem közveszélyes. Bevallom egy kissé sokkolt a hírt, mert ők bármennyire is úgy gondolják, hogy nélküle mi is felhőtlenül tudnánk mulatni, de ez mégsem így van. Elvégre a sérült gyermek is a családunk ugyanolyan része, mint az egészséges. Bármennyire is sokkolt én még sem tudok rájuk haragudni, próbálom megérteni az őket is. A férjem viszont tajtékzik a dühtől, hallani sem akar arról hogy a gyerekre más vigyázzon amíg mi távol lennénk. Gyerek nélkül nem akar eljönni az esküvőre. Sőt! Azt akarja hogy én is otthon maradjak. Viszont én nem szeretném megbántani a rokonaimat és ott szeretnék lenni a kisebbik fiammal. Olyan lelki teher nehezedik rám, hogy az szinte leírhatatlan. Egyrészt fáj, hogy a férjem a nem szívesen látott sérült fiam miatt otthon kényszerül. /ezek után biztos, hogy nem is jönne el és váltig ragaszkodik hozzá, hogy mi se menjünk/ Másrészt viszont megpróbálom megérteni a rokonaim álláspontját is és nem szeretném őket megbántani, így úgy érzem el kéne menni az esküvőre. Igaz, egy kicsit előbb is szólhattak volna. Ti mit tennétek a helyemben?

2013. máj. 15. 13:48
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
85%

Beszélnék a rokonokkal, hogy a fiad tud viselkedni, kicsit furcsább de ennyi.


Ha nem értik meg akkor minden jót kívánnék.

2013. máj. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
93%

Hát majd hátul megálltok és figyeltek a fiadra. Engem is szíven ütne a dolog. Amúgy tartjátok a kapcsolatot?

Gondolom máskor is viszitek emberek közé, akkor most miért ne? Ha valami kellemetlen szitu adódna, akkor elsétáltok onnan.

Megmondanám, hogy vagy megy mindenki és figyeltek a fiadra, vagy nem megy senki és cs.szheti az ajándékot.

2013. máj. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
72%
Erre az esküvőre kötelező elmennetek? Ha igen akkor hagyjátok addig másra a gyereket. Vagy ha nem akarjátok akkor vigyázzatok, hogy ne menjen mások közelébe.
2013. máj. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
32%

Első körön azt mondtam volna az örömanyának, hogy ne haragudjon, de a fiad már úgy készült, hogy menne, jobb lett volna ha ezt a meghíváskor tisztázzák, így utólag nem szép dolog. Valószínűleg egyébként ezzel ő is tisztában van, és ha akkor mondod, talán vissza is vonta volna a kérését.

Így viszont, hogy a férjed már úgyse megy, nehéz helyzetben vagy, két tűz között. Én a helyedben elmennék az esküvőre a kisebbik gyerekkel, és azt mondanám, hogy a férjed otthon maradt vigyázni a nagyobbikra. Talán így ússzátok meg a legkevesebb sértődéssel a dolgot.

2013. máj. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
97%

Én sem mennék az esküvőre.

Én felhívnám azt a rokonomat, akinek az esküvője lesz, és elmondanám neki, hogy ne haragudjanak, de nem tudtok menni az esküvőre, mert ha a fiadat nem szeretnéd otthon hagyni. (Lehet nem is tud róla, hogy kavar a kedves anyu/anyós.)

2013. máj. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim válasza:
85%

Szólj az örömanyának, hogy vagy mind mentek, vagy senki.

A rokonságnak meg magyarázzátok el, hogy nem bánt senkit a gyerkőc. (ha mentek)

2013. máj. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
83%
Hiába töprengek a dolgon, ugyanoda jutok: hogy tudod te ezek után a rokonokat megérteni? Én a férjedet értem meg. Egy család vagytok, a nagy fiaddal együtt. Eleve nagy bunkóság szerintem ilyet kérni bárkitől, ráadásul az esküvő előtt 10 nappal! Engem nem érdekelne a kedves rokonok lelkivilága..
2013. máj. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
76%
ja, és a menyasszony-vőlegény mit gondol erről? Mert az örömanya véleményét már ismerjük.
2013. máj. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
91%
Azt még megérteném, hogyha azt kérik, h ne az első sorba üljetek a templomban. De hogy a lagziba se mehessen? Ott kit zavar ha jó kedve van és beszélget/közvetlen másokkal? Erről kéne szólnia a bulinak, nem? Bezzeg a csontrészeg nagybácsi majd óbégathat nyugodtan és táncolhat félmeztelenül az asztalon? Én biztos hogy nem mennék. Ha nem tekintik a gyerekemet családtagnak, akkor én se őket. Amúgy normálisan is meg lehetett volna kérdezni, h bírni fogja-e a kisfiú a hosszú szertartást és ha nem hogy oldjuk meg? És akkor szépen lehetett volna kompromisszumot kötni (pl. leghátsó sorba ültök és ha a fiad unná a dolgot, akkor szépen kislisszansz vele, ők meg nem sértődnek meg, ha nem nézed végig a szertartást),ami mindenkinek jó. Én a helyedben felhívnám amúgy, h ok nem visszük, de 50ezer lesz a bébiszitter, majd küldi nektek a számlát....
2013. máj. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
91%
Az első válaszolóval értek egyet. Beszélnék velük. És ha nem tágítanak, akkor nem menne el a családból senki.
2013. máj. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!