Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy dolgozzam fel, hogy az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy dolgozzam fel, hogy az esküvőnk nem lesz "igazi"?

Figyelt kérdés
Már egy ideje lefoglaltuk a dátumot, és egy vasárnapi napra esett a választás. Az anyakönyvvezető egy szóval sem említette, hogy ez nem lehetséges (pedig az új törvények értelmében valamiért nem lehet vasárnap házasodni, eddig lehetett), csak most pár nappal az esküvő előtt... Azt mondta, semmi gond, szombaton bemegyünk és aláírjuk, vasárnap pedig kijön, és eljátssza az egészet (a házasságkötő teremtől 1 perc sincs a helyszínünk, ahol lesz)... Én ezt nagyon nem akartam és a vőlegényem sem (édesapám esküvőjén is így volt, de legalább nekik ugyanazon a napon), de sajnos már nincs lehetőség átszervezni mindent... Hogy dolgozzam fel, hogy az esküvőnk csak "álesküvő"? Nem lesz templomi, így a polgári az egyetlen szertartásunk...

#esküvő #feldolgozás #álszertartás
2013. márc. 17. 11:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%

Fantáziával.

Most képzeld azokat, akiknek polgári és egyházi szertartásuk is van, és mondjuk pont nem egy napon, mert nem volt lehetséges egy napra kérni. A másodikra már tulajdonképpen házasokként érkeznek, mégsem lesz ettől még "álesküvő". :)

2013. márc. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nem is értem, hogy juthatott eszetekbe vasárnapra dátumozni az esküvőt, az anyakönyvvezetőnek pedig hogy nem jutott eszébe figyelmeztetni titeket? Ez kb olyan, mint ha egy idegenvezető hétfőn akarná múzeumba vinni a csoportját...

Ezen az alapon "álesküvő" mindenkié, akiknek polgári és templomi szertartásuk is van. A polgáriról házasként mennek a templomba "újra házasodni", a templomin házasként kísérik ki őket, de valójában csak a polgárin lesznek azok.

Ha már így alakult, igyekezz a pozitívumát látni a dolognak; kicsit különleges lesz a házasságkötésetek:)Ha így alakult, és nem akartok/tudtok rajta változtatni, akkor ne keseregj, és ne légy rosszkedvű emiatt. A vendégeitek veletek akarják ünnepelni ezt a napot, a házasságkötés pedig egy olyan esemény, ami a közös életeteket semmiben nem fogja befolyásolni. Ettől lehet nagyon boldog, tartalmas, és szép a közös jövőtök, amit őszintén kívánok nektek!:)

2013. márc. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
15%
A második válaszoló tévedésben van! Már az egyházi esküvő után IS házasok,nemcsak a polgári után!
2013. márc. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
67%

ma 11:33: Ez azt jelenti, hogy lehetséges csak egyházi szertartást tartani, ha úgy dönt a pár, akkor a polgári nem is szükséges?

Csak kíváncsi vagyok.

Első voltam.

2013. márc. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon joghatályosan csak a POLGÁRI házasság kötést ismerik el!! Tehát az egyházi az isten előtt tett fogadalom, ami nagyon szép és értékes, de jog szerint nem tekinthető házaspárnak ez alapján egy pár, csak a polgári után!
2013. márc. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
11.33-asnak. Jogilag csak és kizárólag a polgári után lesznek házasok. Sehol nem jegyzik a templomi esküvőt a jogban.
2013. márc. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
5%
Isten előtt csak az egyházi után lesznek házasok,a polgári után még nem. A társadalom miatt a polgárit is meg kell kötni,oké,de Isten előtt is házasok kell,hogy legyenek,és ez fontosabb mindennél.
2013. márc. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
81%

Aztán majd ha örökösödésre kerül a sor, akkor írjanak kérvényt istenhez :D

Vicces kicsikét ez az istenfétis :D

2013. márc. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
15%
Még valami: a katolikusoknál pedig szentségi házasság van,ami egyáltalán nem fogadalom,hanem sokkal több annál: szentség. Míg bármelyik polgárit fel lehet bontani,az egyházit soha. Fogalmi rendet kell tenni a fejekben.
2013. márc. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Fel lehet bontani az egyházit is,de sokkal bonyolultabb mint a polgárit felbontani.Mert kérvényt kell írni,és még így sem biztos,hogy felbontják.
2013. márc. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!