Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egy könyvet vásároltunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy könyvet vásároltunk ajándékba? Mi legyen még?

Figyelt kérdés

A nővéremnek hétvégén lesz az esküvője. Nem igazán van keretünk rá. De azért úgy gondoltuk valamit mégis szeretnénk adni. Egy általam fantasztikusnak vélt író könyvét vásároltam meg.

Még "valamit" adnánk melléje, csak nem tudom mi legyen az. Esetleg van ötletetek? Ne legyen túl drága, de legyen személyes...


2013. febr. 25. 11:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
61%

A könyv az nagyon jó, főleg testvérnek! Hagyjuk már az esküvőre vonatkozó szokásokat, egy testvér csak tudja már, minek örül a nővére! Az sokkal személyesebb, mint valami, amit azért vesz, mert "illik" - ilyesmit idegennek ad az ember.


Nekem is van egy húgom, és őszintén mondom, hogy ha venne nekem egy jó könyvet, amiről tudja, hogy tetszik, mert ISMER engem, annak örülnék a legjobban. :) És alapvetően - főleg, ha nincs nagyon keret - sem én, és biztosan a leendő férjem sem várnánk el, hogy felesleges kiadásokba verje magát, csak azért, mert "szokás".


Szerintem teljesen jól oldottad meg, és nem is feltétlenül kell más mellé, de, ha mégis, akkor ismételten abból indulj ki, hogy a te testvéred vajon minek örülne!?

2013. febr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
62%

Én pont pohár, tányér, stb. készletet nem javasolnék - ha már együtt élnek, akkor van nekik! Manapság minden pár legrosszabb rémálma, hogy nászajándékba kap 3 kávéfőzőt, 8 lábast, 2 pohár-és tányérkészletet...hagyjuk már, nem 50 évvel ezelőtt van, ahol a nászajándék az új háztartás megalapozásához kellett!


Szerintem jó ötlet a könyv, főleg ha személyes, és biztosan olyan, amit szeret.


Ha szeretsz kézműveskedni, akkor van 1-2 ötletem számodra; olcsó, de mutatós dolgok, ráadásul szeretettel készülnek:) Ezeknek a funkciója kedveskedés, valami olyannal, ami tényleg tőlünk való, amin látszik, hogy a két kezünk munkája van benne, és a jószándékunk. Tőlünk nyugatabbra ez nagyon népszerű, itt kevésbé szokás ajándékokat adni, inkább apróságokat és pénzt.


Üveges jókívánság:

[link]

Bohókás pohár:

[link]

Kézzel készített szappan, fürdősó:

[link]

[link]

[link]

[link]

Mini terrárium:

[link] (ehhez gyakorlatilag egy üveg kell, meg kimenni az erdőbe, szedni egy-két növényt és csinosan elrendezni. én már csináltam ilyet:)

[link]

[link]

Ha szeretik a teát, fűszereket, különleges olajokat, akkor készíthetsz ezekből egy kis kosarat (nem kell benne soknak lennie, az ilyesmit grammra is lehet kapni):

[link]

[link] (masnival átkötve csinosabb)

[link]

[link]

Kézzel készített mécses/gyertyatartók:

[link]

[link]

[link]

[link]


Ha szeretnek kertészkedni, akkor különböző virághagymákból, magvakból összeállított dobozkát is adhatsz:)

2013. febr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

[link]


Ez nagyon tetszik, de vajon hol találok ilyen "anyagot"?


Utolsó nagyon köszönöm az ötleteket!!!!!!!!!! Pont ilyenekre gondoltam.

Utolsó előtti, Neked is köszi:)

2013. febr. 25. 12:11
 14/27 anonim ***** válasza:
nyomtasd ki a képet és azzal menj be rövidáru boltba
2013. febr. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
68%

Anyag: szerencsédre varrok, úgyhogy ez könnyű kérdés :)))


A menyasszonyi ruhácska a képen fehér tüllből van. A tüll olcsó, 150-300 ft métere (neked kb. 15 centi is sok:)

A kis virágokat csinálhatod szalagból, a közepére egy-egy gyöngyöt varrva, és én szaténszalagra ragasztva/varrva tenném fel. SZalagot rövidárúban kapsz. ITt egy tutorial a virágokhoz, csak persze ne pöttyösből legyen: [link] (de ha van kedved, csinálhatod pl vörös rózsaszerűre is, stb:)


A vőlegény ruhája a képen még az is lehet, hogy papírból van, de méterárúban kérj egyszerűen fehér pamut vagy puplin inganyagot. A masni fekete szaténból van, de vastagabb szaténszalagból is megoldható varrás nélkül. A gombok ragasztott/varrott gyöngyök:)

2013. febr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
92%
Most leleszek pontozva,nem baj nem azert vagyok itt.Szoval nekem a.könyv nem jönne be,a kézzel készitetz dolog is csak abban az esetben ha az izléses és minösége van(tehát szépen lett készitve.)Helyedben vennék egy ajandekutalvanyt masszazsra,vagy szaunába,ha abszolut nincs pénzed csak minimális.Esetleg ágynemü.Az mindig kell.
2013. febr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
57%

Ágynemű...amiből a normális 10.000 ft-nál kezdődik. Logikus. (sz*rt meg már csak nem illik venni).


Masszázs: 2 főre szintén min. 5000, de akkor az nagyon kedvezményes. 1 főre adni meg bunkóság.


Szóval ez minden, csak nem olcsó ötlet.

Mondjuk tegyük hozzá, hogy én AJÁNDÉKBA a 20. kávéfőzőnek is örülnék (maximum értékesítem online és veszek mást az árából), szerintem ízléstelen ilyet mondani, hogy "én ennek nem örülnék", amikor valaki nyilvánvalóan jószándékkal, örömszerzés céljából adja. Én is kaptam már könyvet, amit nem szerettem, vissza lehet vinni, lehet helyette másikat választani. Na bumm. Tragédia. De ajándékon hisztizni a világ legnagyobb tirpáksága.

2013. febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
48%

Ja, a kávéfőzőt max. eladja. Én pl. krvára örülnék egy kapszulás mintás kávéfőzőnek, de magamnak sajnálom rá. Most nem a kérdező, de más ezt már 20-25 ezerért megveheti, sokan amúgy is adnak ennyit, ami tök jó, de mint mondtam magamnak nem veszem majd meg, és marhára nem fogok emlékezni rá, hogy mit csináltunk amúgy a pénzzel, amit kaptunk.


Amúgy pl. Ikeában family/időszakos/kimenő termék akcióban nagyon jó ágyneműket, ágytakarókat vagy akármiket lehet venni nem is olyan horror áron, amit megint csak szeretnénk, de magunknak nem vesszük meg.


5 éve élünk együtt, borospohár, szép étkészlet, szép ágynemű, szép törölköző stb. sose elég belőle. Sőt manapság az emberek nagy része szeretne ilyet, de magának nem veszi meg, azt ami tényleg olyan szép és olyan jó, mert sajnálja rá, csak van valamilyen és annyi.


A könyv meg megint olyan, hogy szerintem manapság arra is sokan sajnálják, és akár egy baromi nagy szakácskönyv, vagy egy házasságos könyvnek is nagyon lehet örülni. Én pl. ezer éve néztem egy hatalmas gyönyörű sok tippel teleírt szakácskönyvet, volt vagy 6 ezer forint. Nem egy nagy összeg, ha ajándékot veszel, de magamnak egy könyvre nem adok ki annyit, viszont, ha megkapnám madarat lehetne fogatni velem. Arról nem beszélve, hogy mindent vissza lehet vinni. Max. egy leragasztott borítékban hozzáteszed a blokkot, így ha van benne egy kis jó érzés, vagy nem egy paraszt, akkor csak azért nem nyitja fel, hogy csámcsogjon az árán, viszont, ha nem kell neki szó nélkül vissza tudja vinni, nem kell mondani, hogy figyelj nem jó az ajándék, add már ide a blokkot... mert az meg olyan ciki.


Egyébként masszázst is lehet venni egészségpénztárra sok helyen, nálunk pl. thai masszázs szalonban fogadják el, nyilván az utalvány is kifizethető belőle.


Viszont lehet én vagyok a hülye, de szerintem valami maradandó dolog azért akkor is jobb, mint egy masszázs. (Nyilván egy nászút, wellness hét vagy utazás azért más kategória, mint egy 50 perces masszázs.)

2013. febr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Köszi továbbra is a válaszokat.


Rengeteget gondolkodtam ágyneműn, meg ilyen dolgokon...de hát...hm...nem is tudom. Mindenük megvan, anyagilag is nagyon jól állnak. Minőségileg talán nem is tudnék olyat vásárolni, amilyent ők használnak...

Ez a könyv meg azt mondja el, amit én is mondanék nekik...



Welness-re, masszázsra stb. nem szeretnek járni, nem is jártak soha...de nem is nagyon tudnánk kifizetni...

Sajnos nincs munkám, fél éve diplomáztam...:( A párom még szintén tanul...szóval megtesszük ami tőlük telik...

2013. febr. 25. 13:03
 20/27 A kérdező kommentje:
15!!! Nagyon nagyon kösziiii:)
2013. febr. 25. 13:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!