Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mégsem akarok esküvőt? Már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégsem akarok esküvőt? Már magam sem tudom.

Figyelt kérdés

Most itt vagyunk négy hónappal az esküvő előtt, családnak beharangozva, egy-két dolog lefoglalva és egyre inkább úgy vagyok vele, hogy a hátam közepére sem kívánom.


Nem látom a költségek végét, tudom, hogy közel sem fogunk nullára kijönni... És nem is akarom megfejni a családot, csak együtt akartunk ünnepelni velük, de aztán meg csak számolom, hogy édes jó istenem.... ennyi pénzt.... Csak egy fél napért gyakorlatilag...


A vőlegényem úgy van vele, hogy csak házasodjunk össze, neki mindegy, de ha már elkezdtük megszervezni, akkor legyen is. Én meg legszívesebben lemondanám, de hát az meg milyen már...


Nem az, hogy hitelből kell, de akkor is...


Másrészt olyan jó lenne egy rendes esküvő, összejön az egész család, mindig úgy élvezzük a dolgot, mikor esküvők vannak, én is mindig akartam szép ruhát stb. de olyan drága és mióta egyre jobban közeledik és látom, hogy a nem is nagy esküvőnkre (tényleg csak a család lesz, barátok kb. nem is, csak azok a családtagok, akikkel napi szinten tartjuk a kapcsolatot) és akkor a legolcsóbb kaja-pia ajánlatot választva is vagy 600 ezret kell majd másnap kifizetni az étteremben meg a sok egyéb...


2012. dec. 29. 13:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
22%
Itt réges rég nem a pénzszórásról van szó. Itt belépett egy megérzésed-amire én a helyedben hallgatnék. Én sem hallgattam, mentem a saját fejem után, mert azt hittem, igy a helyes. Útólag nagyon bánom, hogy nem hallgattam a megérzésemre.Kemény árat fizettem érte.
2012. dec. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
48%
5-ös vagyok,nem Magyarországról vagyok,nálunk igaz....nagyon sok dolgot visszavittem már 15 napon belül,kérdezés nélkül visszaadták a pénzt! Magyarországon ha nem igaz akkor bocs,tévedtem, nem élek ott 15 éve.... :)
2012. dec. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Igen a megérzésem konkrétan az, hogy egy millió fölött fogunk elkölteni, holott úgy indultunk, hogy MAXIMUM a szülőkkel szép ruhában egy ebéddel utána összeházasodunk.


Kérlek ne akard már megmondani, hogy nekem azzal van-e bajom, hogy házasodni akarok-e vagy azzal, hogy ezt mennyiért tegyem meg.

2012. dec. 29. 14:51
 14/22 anonim ***** válasza:
75%
Még csak annyit hogy ha a vásárlási cédulán rajta van! Itt majdnem mindehol bármit veszek nagy betükkel fel van tüntetve hogy 15 napon belül kérdezés nélkül visszaadják a pénzt.
2012. dec. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

5-ös, 12-es itt sajnos nem az a cél, hogy elégedett legyen a vevő, hanem az hogy eladják már végre a dolgokat.


Egyébként ez másabb is, mint a vásárlás, a szolgáltatókkal kötött szerződésekben benne van, ha visszalépünk bukjuk a foglalót.

2012. dec. 29. 14:55
 16/22 anonim ***** válasza:
21%

13


Figyi, a te életed, te fogsz végig menni dolgokon, és te fogsz visszatekinteni dolgokra, mikor számvetést készítesz az életeddel kapcsolatba, és ezerrel keresed a hibákat, hogy később rendezni tudd. Ugyanigy reagáltam mint te amikor volt egy ember aki finoman szólt nekem, úgy ahogy én neked, hogy ne.... ugyanigy. Ma már tudom, hogy oroszlánhiba volt nem ráhallgatni.

2012. dec. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Én nem tehetek róla, hogy nekem nem sikerült a házasságod. Elhiszem, hogy rossz, de szerintem nem kellene mindenkire kivetíteni a frusztrációdat.
2012. dec. 29. 14:58
 18/22 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk is volt egy para időszakunk, amikor azon gondolkodtunk, hogy van-e értelme ennyi pénzt "kidobni". Mi sajnos még esküvőn sem voltunk több mint 15 éve (senki nem tartott nagy esküvőt az ismerősök között), így még erőt sem tudtunk meríteni. Aztán átbeszéltük, és arra jutottunk, hogy ennyit megérdemlünk. Igaz mi 100 fős lakodalmat tartottunk, és így is mindennel együtt kijött egy millióból meg pár gramm aranyból az egész. Mi minden megtakarításunkat beleöltük akkor ebbe, de nem bántuk meg. Sok erőt ad, ahogy visszagondolok, hogy megláttuk egymást a gyönyörű ruháinkban, ahogy könyezett a férjem, amikor bevonultam a templomba, amikor oroszlánként harcolt menyasszonyrablásnál, amikor édesapám átöltözés után rám nézett, és elkezdte énekelni, hogy asszony lett a lányból, ahogy kaptuk a visszajelzéseket, hogy milyen öröm volt látni, hogy végtelenül boldogok vagyunk és végig mosolyogtuk az egész napot, ahogy az egész család összefogott, hogy szép nap legyen. Ezek olyan pillanatok, amik egy kéttanús esküvőnél sajnos kimaradnak. Egyébként meg közel a dupláját kaptuk vissza pénzben plusz ajándékok, pedig mi senkinek nem mondtuk, hogy mit kérünk, és a meghívottak sem a felső tízezerből kerültek ki, sőt volt olyan rokon, akit rábeszéltünk, hogy jöjjön el, habár egy forintot nem tudott adni, és még a fuvarozását is mi oldottuk meg. Úgyhogy ne álljatok úgy neki, hogy tuti veszteséges az egész, mert nem tudhatjátok előre. Ne rontsa el a készülődést ez az egész.
2012. dec. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem tehetek róla, hogy nekem nem sikerült a házasságod. Elhiszem, hogy rossz, de szerintem nem kellene mindenkire kivetíteni a frusztrációdat."


Kár, hogy a kérdező kommentjeit nem lehet felpontozni, mert ezzel marhára egyet tudok érteni. Ezen az oldalon elég sűrűn.


Amúgy szerintem elkövetted azt a hibát, hogy belesétáltál egy végtelen spirálba. Na még ez legyen, na egye fene még az, és akkor már emez is... sokszor van ilyen.

Szerintem le már ne mond, de húzz meg egy reálisnak tűnő összegbeli határt, hogy akkor max ennyi, és nincs az az istenkeserve, hogy túllépjem. Nem kell meghívni a huszonharmad unokatestvért, nem kell arannyal szőtt ruha, nem kell a legflancosabb étterem. Biztos sok káromkodás elhangzik mire a végére érsz, de legalább nem többszázezres mínuszban kezdtek neki a közös életnek.

2012. dec. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az ember bármit szervez, eljön egy hullámvölgy. Az esküvőt a végére a hátam közepére nem kívántam, elegem volt, túl akartam lenni, sok lelki teher volt nekem a szervezés. aztán olyan szép emlék lett, minden jól sikerült, erőt merítünk belőle. ezt át kell élni sajna.

Nekünk kb visszajött az ára.

2012. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!