Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mit gondoltok a házassági szerződésről?
Ha figyelembe vennék, akkor rendben is lenne.
Csak az a baj, hogy legtöbbször nem veszik figyelembe.
Itt egy minta, ebben én semmi rosszat nem látok. Még az is le van írva, hogy a különvagyonból szerzet pénz is közös, házasság alatt. Szóval az albérletbe kiadót lakás mondjuk a férjé de az albérleti díj közös. Szerintem ez teljesen korrekt.
A Házastársak megállapítják, hogy egymással 2009. január 03-án kívánnak házasságot kötni. Jelen házassági szerződésük a házasságkötés napján lép hatályba. / vagy a Házastársak megállapítják, hogy egymással 2008. március 17.-én a budapesti XXX. kerületi anyakönyvvezető előtt 176/2008/W számon kötöttek házasságot.
A Házastársak megállapodnak, hogy jelen szerződésben szabályozni kívánják a házassági életközösség előtt, illetve az az alatt keletkezett vagyonuk sorsát.
A Házastársak megállapodnak, hogy minden olyan vagyon, amely a házassági életközösségük előtt külön tulajdonukban volt, az továbbra is külön vagyon marad és ez a rendelkezés vonatkozik a különvagyon helyébe lépő vagyontárgyakra is.
A Házastársak megállapodnak, hogy a különvagyonukat képező vagyontárgyakkal mind házassági életközösségük, mind annak bármily jogcímén történő megszűnése után szabadon rendelkeznek, mind ők, mind jogutódaik.
A Házastársak megállapodnak, hogy a fenti vagyontárgyakat a Házastársak házassági életközösség megszűnését követően minden igénytől mentesen - vonatkozik ez különösen az özvegyi jogra - kötelesek a tulajdonos fél, illetve örököse kizárólagos rendelkezésű tulajdonába bocsátani.
A Házastársak megállapodnak, hogy abban az esetben, ha a fenti rendelkezésektől eltérni kívánnak, azt külön, egyértelmű - jelen szerződés formájának megfelelő - írásbeli nyilatkozattal tehetik meg, amellyel a vagyont, illetve annak helyébe lépő dolgot kifejezett nyilatkozattal a közös vagyonba utalják.
A Házastársak megállapodnak, hogy a külön vagyon minden jövedéke és terhe a házastársi életközösség alatt a Házastársak közös vagyonát képezi, illetve terheli, azonban a házassági életközösség megszűnését követően keletkezett jövedékek, illetőleg terhek ismét teljesen különvagyonná válnak, arra a másik fél, illetve annak jogutódai már igényt nem tarthatnak, illetve a további terheket a másik féltől követelni nem lehet.
A Házastársak megállapodnak, hogy a házassági életközösségük alatt keletkezett valamennyi vagyonuk tekintetében a szerzéssel kapcsolatos szerződés keretében rendelkeznek és az ott meghatározott tulajdoni arány a Házastársak tényleges tulajdonszerzési szándékát takarja, így az ott meghatározott arányban válnak a dolog tulajdonosává.
Amennyiben a szerződésben csak egyik fél szerepel szerződő félként a dolog kizárólagos tulajdonosává válik, az külön vagyona lesz és azzal, mind a házassági életközösség fennállta, mind megszűnése után szabadon rendelkezik. Kivéve azt, az esetet, amennyiben a másik fél a szerzési szerződést kézjegyével nem látta el és így feltehető, hogy arról nem tudott.
Ebben az esetben a vagyont szerző félnek kell bizonyítania, hogy arról a házastársa tudott, így az ténylegesen különvagyonává vált.
A Házastársak megállapodnak, hogy a házassági kötelék és az abból származó valamennyi vagyoni kérdés tekintetében, értékhatártól függően, alávetik magukat a Pesti Központi Kerületi Bíróság, illetve a Fővárosi Bíróság kizárólagos illetékességének..
Én fölöslegesnek tartom, ráadásul tovább erősíti azt az érzetet, hogy a házasság nem más, csak egy papír, egy jogi szerződés, pedig ennél sokkal többet jelent.
Én a válásban sem "hiszek", tehát a házassági szerződést sem tartom szükségesnek, mivel ha mégis különválásra kerülne sor, akkor a kisebb bajom is nagyobb lenne annál, hogy hozzá került anyám vázája...
Lehet, hogy véleményem nem lesz itt túl népszerű, de ez van, én így látom.
Én úgy vagyok vele, hogy jó esetben szükségtelen, ergo miért ne?
Nekem nincs jelentős vagyonom, a páromnak meg lakása és kisebb megtakarítás is van. Felajánlottam, hogy írjuk le, gondoltam, hátha kínosnak érezné felhozni, nehogy úgy érezzem, nem bízik bennem. Hallani sem akar róla. Úgyhogy nem lesz szerződés. Nem hiszem, hogy annyira ki tudnék fordulni magamból, hogy megpróbáljam elszedni a vagyonát, nem a lakásához meg a bankszámlájához megyek hozzá.
jó dolognak tartom, anyám is jól tette volna anno, ha köt egy ilyet apámmal, és nem az ügyvéd zsebét tömi, hogy megkaphassa azt, ami jogosan járt volna a válás után.
mondjuk én pont ezért nem házasodok. minek írogassak alá mindenféle papírt?
a kapcsolatunk érzelmi alapokon nyugszik, a pénz, amit megkeresünk, az a sajátunk. persze van közös is, ami a létfenntartásra megy, de ezen kívül mindenkinek annyi, amennyiért megdolgozott.
ha lesz gyerekünk, akkor úgyis ő örököl. ha pedig idő előtt a fejemre esne egy tégla, akkor anyukám.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!