Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek erről a nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről a nem szokványos meghívó szövegről?

Figyelt kérdés

Szóval, a meghívó szövege:


Közhírré tétetik, hogy

egyrészről xy mint gyűrűs menyasszony,

másrészről xy mint boldog vőlegény

az Úr 2012. évének augusztus 4. napján 16 órakor

a debreceni városháza házasságkötő termében,

majd 17 órakor a Szent Anna templomban

megtartják frigyüket és a házasság szent kötelékét választják.

Ezen iromány olvasója ezennel feljogosíttatik a fennkölt ceremónián való részvételre,

amely célból kéretik ünnepi gúnyáját felöltve,

szívét-lelkét díszbe öltöztetve a fent nevezett helyen és időben tiszteletét tenni, majd az ünnepi vacsorán részt venni.


Alatta pedig a következő versikék valamelyike állna:


"Minden Kedves Vendég és Rokon!

Kérünk titeket, ne vegyétek zokon,

De amit ajándékra szánnátok,

Inkább borítékban kezünkbe adjátok.

Ígérjük, hogy nem vész kárba,

Hamarosan befektetjük egy kisbabába.

Köszönjük szépen a segítségeteket,

Esküvőnkre szeretettel várunk benneteket!"


vagy:


"Kedves Vendég, ne fáradjál,

ajándékért ne szaladjál!

Konyhánk teljes, felszerelt már,

és más sincsen mire vágynánk,

így ha nászajándékot hoznál,

örömöt borítékkal okoznál!

Megköszönjük kedvességed,

Esküvőnkre szeretettel várunk téged!"


vagy csak egyszerűen ez a mondat:


"Ajándékon ne törd a fejed, egy borítékban elrejtheted!"



Szerintetek milyen? Nektek hogy tetszik a szöveg? És a három "pénzt kérünk" versike közül melyik hangzik jobban?


2012. máj. 14. 13:57
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

"A versikék közül az első tetszik a legjobban, főleg mert beleírtátok ,hogy a baba miatt."


És még csak nem is hazudunk, mármint a babáról. :) Ugyanis picit több, mint három hónappal az esküvő után megszületik első gyermekünk. :)

2012. máj. 14. 16:34
 32/38 A kérdező kommentje:

Kedves 16:33-as válaszoló. Lehet, hogy igazad van, bár mindenkinek más a véleménye arról, hogy illik-e vagy sem pénzt kérni. Ismerjük a rokonokat, és biztosak vagyunk benne, hogy jó néhányan vennének felesleges kacatokat. Na ezt akarjuk elkerülni. Hát, nem tudom. Lehet, hogy nem írjuk bele a meghívóba, hanem a közeli családtagok, szülők, tesók által megpróbáljuk elterjeszteni, hogy ajándék helyett minek örülnénk.

Bár én még mindig nem érzem úgy, hogy csúnya dolog lenne ezt egy versikébe öntve közölni a meghívottakkal.

Én is kaptam már ilyen meghívót, nem sértődtem meg, sőt, nekem olyan jópofának tűnt. De nem vagyunk egyformák.

2012. máj. 14. 16:42
 33/38 anonim ***** válasza:
37%
Nyugodtan elküldtheted ezt a meghívót, de attól függ leginkább milyen rétegnek szánod. Ha haveroknak, ismerősöknek teljesen jó, én pl jót röhögnék rajtad. De lehet a 85 éves vénasszony nem fogja értékelni. Mondjuk ez alól is vannak kivételek, unokatesóm diplomaosztóján volt ugyanilyen hangulatú meghívó és a nagyi (99 éves volt Isten nyugosztalja) Röhögött rajta. Ő meg is perzselte az oldalát a papírnak.
2012. máj. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
36%

Sok boldogságot az esküvőhöz és a babátokhoz is! :)


Szerintem nyugodtan írd bele a pénzt, nem gond.

2012. máj. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönjük szépen, kedves vagy! :)
2012. máj. 14. 17:32
 36/38 anonim ***** válasza:
29%

A meghívó szövege nagyon erőltetett. Erőlteti ezt a régies stílust. Azok a versecskék meg, amelyekben a borítékot kéritek...szerintem nagyon cikik.

De hát a ti esküvőtök, olyan lesz, mint amilyenek ti vagytok.

2012. máj. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
72%
Jópofa.
2012. máj. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
65%

A meghívó szövege az legyen,ami NEKTEK a legjobban tetszik, és ne kérjétek ki más véleményét, hisz nektek kell h tetsszen, ez a nap rólatok szól, s így a meghívó is titeket tükrözzön.

A versikéket pedig hagyjátok ki. Mi is akartunk ilyesmit írni,de aztán nem tettük, nem is bánjuk, mert szinte mindenki megkérdezte, hogy mit szeretnénk...és akkor elmondhattuk, hogy mivel mindenünk megvan,így inkább pénzt kérünk.

2012. máj. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!