Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek erről a nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről a nem szokványos meghívó szövegről?

Figyelt kérdés

Szóval, a meghívó szövege:


Közhírré tétetik, hogy

egyrészről xy mint gyűrűs menyasszony,

másrészről xy mint boldog vőlegény

az Úr 2012. évének augusztus 4. napján 16 órakor

a debreceni városháza házasságkötő termében,

majd 17 órakor a Szent Anna templomban

megtartják frigyüket és a házasság szent kötelékét választják.

Ezen iromány olvasója ezennel feljogosíttatik a fennkölt ceremónián való részvételre,

amely célból kéretik ünnepi gúnyáját felöltve,

szívét-lelkét díszbe öltöztetve a fent nevezett helyen és időben tiszteletét tenni, majd az ünnepi vacsorán részt venni.


Alatta pedig a következő versikék valamelyike állna:


"Minden Kedves Vendég és Rokon!

Kérünk titeket, ne vegyétek zokon,

De amit ajándékra szánnátok,

Inkább borítékban kezünkbe adjátok.

Ígérjük, hogy nem vész kárba,

Hamarosan befektetjük egy kisbabába.

Köszönjük szépen a segítségeteket,

Esküvőnkre szeretettel várunk benneteket!"


vagy:


"Kedves Vendég, ne fáradjál,

ajándékért ne szaladjál!

Konyhánk teljes, felszerelt már,

és más sincsen mire vágynánk,

így ha nászajándékot hoznál,

örömöt borítékkal okoznál!

Megköszönjük kedvességed,

Esküvőnkre szeretettel várunk téged!"


vagy csak egyszerűen ez a mondat:


"Ajándékon ne törd a fejed, egy borítékban elrejtheted!"



Szerintetek milyen? Nektek hogy tetszik a szöveg? És a három "pénzt kérünk" versike közül melyik hangzik jobban?


2012. máj. 14. 13:57
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
63%

Miért adnának úgyis azt? Ne legyetek már ilyen szemellenzősök, állatira nem igaz, hogy úgyis azt adnak!! Mi kaptunk kb. 6 esküvői albumot, két gyertyatartó szobadíszt, edénykészletet, kávéskészletet, fényképkereteket, stb. stb..........Nem igaz, hogy minden rokon és ismerős pénzt ad egy esküvőn.

Kedves kérdező, simán ráírhatjátok egy szép papírra, a meghívó mellé mellékelve a borítékban az egyik kis versikét. Ez sok rokonnak valóban segítség, aki nem tud dönteni, mit is adjon. És komolyan nem igaz, hogy mindenki úgyis pénzt ad.

2012. máj. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

Az esküvő nem középkori hangulatú lesz. Akkor már nem is illik ez a szöveg hozzá? :( Erre nem gondoltam, pedig annyira tetszik! De ha azt mondjátok, hogy csak akkor jó a szöveg, ha az esküvő hangulatát is tükrözi, akkor másikat választunk. :(

Én nem gondolom, hogy pofátlanság lenne beleírni ilyen formában a meghívóba, hogy pénzt kérünk, én is kaptam már hasonló meghívót, és nekem abszolút nem volt megbotránkoztató. De ha a többség itt azt mondja, hogy nem illik, akkor meggondoljuk. A páromnak az első versike tetszik, nekem pedig az az egyszerű egymondatos ("Ajándékon ne törd fejed, egy borítékban elrejtheted!). Szerintem nem tolakodó. De lehet, hogy mi gondoljuk rosszul.

Na most feladtátok a leckét. :)

2012. máj. 14. 14:26
 13/38 A kérdező kommentje:
Igen, mi is azt szeretnénk elkerülni, hogy 5 edénykészletünk, meg 3 vasalónk legyen. Tényleg mindenünk megvan, semmire nincs szükségünk a háztartásban, a pénznek sokkal jobban örülnénk. Nem az összeg a fontos, mindenki annyit ad, amennyit tud, de nem szeretnénk felesleges dolgokat gyűjtögetni a lakásban.
2012. máj. 14. 14:33
 14/38 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez teljesen érthető, és a rokonok is tudni fogják, HISZEN ISMERNEK TITEKET, hogy nem bunkók vagytok, csak épp azt kértek, amire tényleg szükségetek van. Ezzel nincs semmi baj.
2012. máj. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem a meghívó szövege gáz.

Versikék közül meg az első.

2012. máj. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
5%
Ennyi erővel egyébként a menyasszonytánc is gáz? Hiszen az is afféle direktbe pénz-kérés, elvégre a menyasszony lóvéért cserébe táncol a vendégeivel..............oké, oké, hagyomány.....csak éppen napjainkban totál evidens, hogy aki pénzért táncolós menyasszonytáncot csinál, szintén a pénzért teszi, nem a hagyomány kedvéért. Ugyanis ha annyira hagyomány tisztelő, akkor valóban a nászéjszakáig nem volt szex? Vagy épp valóban külön laknak az esküvőig? Na ugye hogy nem. De a pénzért táncolás hagyományát bezzeg megtartotta. Na most akkor ez is elítélendő? Holott ez is a pénzre megy ki!
2012. máj. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
30%
Ha úgyis annyira ismernek akkor tudják azt is hogy nem edényeket szeretnétek..
2012. máj. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
74%
[link] Itt is találsz párat.
2012. máj. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk nem tudták.

Egyébként ilyenkor van az, hogy nem edény, mert Pirikéék már saját háztartásban élnek, akkor adjunk albumot meg lakásdíszt :) Az is szuper amikor lakásba való díszt kaptok tizenkettőt :) Vagy ha több lesz az ezüst fényképkeret, mint a fénykép :)

Meg hát 6 személyes kávéskészletből sosem lehet elég, én kaptam kettőt is, így már három van :)

2012. máj. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
48%

Akkor már írd rá azt, hogy pénzt kérünk. Merd kimondani.


Mert így én juszt is csak egy üres borítékot adnék, hisz azt kérsz, nem pénzt.

2012. máj. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!