Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek erről a nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről a nem szokványos meghívó szövegről?

Figyelt kérdés

Szóval, a meghívó szövege:


Közhírré tétetik, hogy

egyrészről xy mint gyűrűs menyasszony,

másrészről xy mint boldog vőlegény

az Úr 2012. évének augusztus 4. napján 16 órakor

a debreceni városháza házasságkötő termében,

majd 17 órakor a Szent Anna templomban

megtartják frigyüket és a házasság szent kötelékét választják.

Ezen iromány olvasója ezennel feljogosíttatik a fennkölt ceremónián való részvételre,

amely célból kéretik ünnepi gúnyáját felöltve,

szívét-lelkét díszbe öltöztetve a fent nevezett helyen és időben tiszteletét tenni, majd az ünnepi vacsorán részt venni.


Alatta pedig a következő versikék valamelyike állna:


"Minden Kedves Vendég és Rokon!

Kérünk titeket, ne vegyétek zokon,

De amit ajándékra szánnátok,

Inkább borítékban kezünkbe adjátok.

Ígérjük, hogy nem vész kárba,

Hamarosan befektetjük egy kisbabába.

Köszönjük szépen a segítségeteket,

Esküvőnkre szeretettel várunk benneteket!"


vagy:


"Kedves Vendég, ne fáradjál,

ajándékért ne szaladjál!

Konyhánk teljes, felszerelt már,

és más sincsen mire vágynánk,

így ha nászajándékot hoznál,

örömöt borítékkal okoznál!

Megköszönjük kedvességed,

Esküvőnkre szeretettel várunk téged!"


vagy csak egyszerűen ez a mondat:


"Ajándékon ne törd a fejed, egy borítékban elrejtheted!"



Szerintetek milyen? Nektek hogy tetszik a szöveg? És a három "pénzt kérünk" versike közül melyik hangzik jobban?


2012. máj. 14. 13:57
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem jó, kicsit olyan mintha a régi lovagi korszakban esküdnétek. :-D A versikék közül az első tetszik jobban. De mindenképpen a két versike közül választanék, a mondatot semmiképpen nem írnám oda így, egymagában.

Sok Boldogságot!

2012. máj. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:
67%

az első!

Gratulálok! :)

2012. máj. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
77%

Gondolom ez valami sablon szöveg, nem te írtad. Nekem a gyűrűs menyasszonyos szöveg egyáltalán nem tetszik.

Szerintem manapság kevesen adnak ajándékot és inkább pénzt, de erre külön felhívni a figyelmet kissé tiszteletlenség. Nekem ez az erőltetett humor nem igazán jön be. Esküvői meghívóban kijelenteni, hogy pénzt akartok, nekem nem lenne szimpatikus. Ezt inkább szóban meg lehet említeni, amikor átadjátok a meghívót, sokkal barátibb, mint leírva.

2012. máj. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
47%
Jópofa, és az első.
2012. máj. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
57%

a legelsőből hagyd ki a gyűrűset és csak sima menyasszony legyen


a versikéket meg ne írd bele,mert csúnya dolog kijelenteni, hogy pénz kell, a 95 %tól úgy is pénzt kaptok

2012. máj. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
71%

Nekem tetszik a szöveg, de szerintem csak akkor az igazi, ha valóban középkori hangulatú lesz a lagzi. Ha egy sima esküvő lesz, extrák nélkül, akkor nem passzol hozzá és a vendég a szövegből másra fog számítani, mint ami valójában lesz.


A három versike közül nekem az utolsó kis egy mondat tetszik, nem kell túlbonyolítani ezt. :) Viszont én lehet, hogy nem magára ameghívóra tenném, hanem mellé egy kis papírra csak ezt a mondatot.

2012. máj. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
78%
Ugyanez volt az esküvői szövegünk! :D Mi merített papírra nyomtattuk ki és úgy adtuk át összetekerve viasszal lepecsételve. A ruháink is régiesebb típusúak voltak. De én sem írnám bele a pénzt....úgyis megkérdezik, gondolom....én megszoktam. Sok boldogságot!
2012. máj. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
65%

Nem csúnya dolog kijelenteni, nyugodtan írjátok bele az egyik versikét kérdező, nagyon aranyosak, és hidd el, sok rokon egyébként is vacilál, hogy pénznek örülnétek-e vagy megsértődnétek ha pénzt adnak. Hidd el, ez így van! Sokan nem tudják ilyenkor, hogy vegyenek valamit (mert esetleg a pár azt veszi gáznak ha kap pár bankjegyet...) vagy inkább az árát adják oda, mert arra van inkább szükségetek. Ezzel legalább segítetek a döntésben. A közeliek meg egyébként is pénzt fognak adni, tehát nekik nem oszt-nem szoroz, hogy beleírjátok- e vagy sem.


Nekem inkább nem jön össze a kettő stílusa. Tehát a meghívás szövege régies és elegáns, a vers meg modern és vicces.........én a meghívót egy bizonyos stílusban készíteném, tehát vagy régies-elegáns, vagy modern-humoros. Szerintem állapodjatok meg az egyik stílusban és a szövegeket is formáljátok annak megfelelően.

2012. máj. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
61%
14.17. vagyok, és még annyi, hogy ne a meghívóra írjátok a pénzes versikét, hanem mellé, egy szép kis papíron!
2012. máj. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
62%
A meghívó szövege rendben van. Viszont, kizárt dolog hogy odaírnám hogy pénzt adjatok. Ha megkérdezik megmondom mit szeretnék, de nem tolom senki orra alá hogy pénzt kérek. Úgyis azt fognak adni.
2012. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!