Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Csak én érzem a bántó szándéko...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én érzem a bántó szándékot ebben?

Figyelt kérdés

Már nagyban tervezzük az esküvőt, de most úgy érzem, elbizonytalanodtam. A vőlegényem előállt azzal, hogy szeretne házassági szerződést. Érdekes, eddig szó sem volt róla, szerintem az anyós duruzsolta a fülébe! Nem értem, miért kell engem úgy beállítani ezzel, mintha a pénzére hajtanék. Igen, sokkal többet keres nálam, és a ház, amiben élünk, ő dolgozta össze, de szerintem attól még nem kéne ilyen papírt aláírnom. Mintha már a válásra készülnénk én meg egy jöttment volnék... Vagy a bátyja esetétől fél, aki a válásakor sokat vesztett? Egyszerűen úgy érzem, csalódtam benne.

Ti mit gondoltok erről?

22N


2012. máj. 8. 18:18
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 itboy válasza:
100%

A házasság előtt szerzett vagyon magánvagyonnak számít, azt nem osszák szét a váláskor.


Lásd 1952 évi IV. családjogi törvény ;)


"28. § (1) A házastárs különvagyonához tartozik:


a) a házasságkötéskor megvolt vagyontárgy,


b) a házasság fennállása alatt öröklés jogcímén szerzett vagy ajándékba kapott vagyontárgy,...."

2012. máj. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, hogy írta-e már valaki de annyit hozzáfűznék, hogy oké, hogy a ház már meg volt mikor összeálltatok, de mint írtad ő sokkal többet keres nálad, így érhető , hogy házasság után övé lesz a majd közösen szerzet vagyon nagyobb része is, hisz ő többet is fog beleadni


mert ha pl. ő keres 500 ezret te pedig 100 ezret akkor ő az aki többet ad bele a közös jövőtökbe



Nő létemre ha többet keresnék mint a párom és nekem lenne házam akkor én is írnék ilyen szerződést, szerintem szükség van rá, soha nem lehet tudni, hogy mit hoz a jövő

2012. máj. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!