Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Csak én érzem a bántó szándéko...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én érzem a bántó szándékot ebben?

Figyelt kérdés

Már nagyban tervezzük az esküvőt, de most úgy érzem, elbizonytalanodtam. A vőlegényem előállt azzal, hogy szeretne házassági szerződést. Érdekes, eddig szó sem volt róla, szerintem az anyós duruzsolta a fülébe! Nem értem, miért kell engem úgy beállítani ezzel, mintha a pénzére hajtanék. Igen, sokkal többet keres nálam, és a ház, amiben élünk, ő dolgozta össze, de szerintem attól még nem kéne ilyen papírt aláírnom. Mintha már a válásra készülnénk én meg egy jöttment volnék... Vagy a bátyja esetétől fél, aki a válásakor sokat vesztett? Egyszerűen úgy érzem, csalódtam benne.

Ti mit gondoltok erről?

22N


2012. máj. 8. 18:18
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
70%

Gyereket két ember vállal.A nő is ugyanúgy,mint a férfi.Nem CSAK a férfinek kötelessége eltartani a gyereket,hanem a nőnek is.Ha elválnak,akkor a férfi fizeti,ami az ő kötelessége,a nő pedig szintén,ami az övé.Hogy miből?Elmegy dolgozni!

Azért nem kell szülni,hogy egy életre biztosítva legyen az eltartás.

Nem kell vinni az egész házat,csak azért,mert valaki kipottyantott egy gyereket.

2012. máj. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
41%
Biztosan nem rólad szól ez az egész, hanem talán a család nyomására szeretne ilyen szerződést kötni, ami tulajdonképpen teljesen felesleges. A válás esetén mindenki annyit visz ki a kapcsolatból amennyit belevitt. Tehát szerződés nélkül sem kell téged kifizetni, hanem a házasság után keletkezett közösen megszerzett vagyon felét, esetleg.Ha elment volna egy ügyvédhez, ugyanezt mondta volna neki. Abszolút megértelek, mert én ugyanígy megbántódnék és ha ennyire retteg a vagyonkájáért, akkor maradjon anyukával. Én biztosan nem mennék hozzá.
2012. máj. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
39%

A 24-es hozzászólónak meg üzenem, hogy undorító a szemlélete. Ha valaki párt választ, akkor az elsősorban nem a pénzről szól, hanem az érzelmekről. Ezek szerint mindenki jöttmentnek számít egy kapcsolatban, ha a másiknak valamivel több van? Soha nincs két egyforma vagyonnal rendelkező ember, az én férjemnek is van háza és dolgozik. De ha elválnánk akkor fognám magam, bepakolnék a bőröndbe és elhúznék jó messzire és eszembe sem jutna a házával nyaggatni, mi közöm hozzá? Semmi.

Tehát kedves kérdező, NEM vagy jöttment, TÉGED akar feleségül venni, elvileg veled szeretné leélni az életét, TÉged akar a gyerekei anyjának! Körülbelül ilyen gondolatok kéne foglalkoztassák, nem egy szerződéssel, ami bebiztosítja! Ez aláaknázza a bizalmat, aminek most még makulátlannak kéne lennie, hiszen most kezditek a közös életet. Hogy is jön ide egy szerződés?? Az ilyentől menekülni kell, nem hozzámenni.

2012. máj. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kötünk. A lakást a nagymamám vette nekem, akit kisemmizett a férje. Forogna a sírjában, ha egy válás után meg kéne tőle válnom. Jogosan. A felújítást viszont közösen fizettük, ez is benne van, hogy válás esetén ezt visszafizetem neki.

Ami miatt én még ragaszkodok hozzá, az az anyósom. Nagyon pénzéhes és anyagias, biztos minden marhasággal telebeszélné a férjem fejét hogy neki "jár".


Undorítónak tartom, hogy ha egy férfi (vagy a családja) felépít egy házat, egy nő beleül a készbe majd a gyerekre való tekintettel mindent ő kap. Ne haragudj, Kérdező, de pont az ilyen hozzáállás miatt félnek a férfiak a házasságtól és ezért ragaszkodnak (jogosan) a szerződéshez.


Ha szereted, írd alá. Ha nem váltok el, mindegy. Ha igen, akkor meg miért is kapnál bármit abból a házból?

2012. máj. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
100%

79% A házasság egy szerződés.Amikor aláírod azt írod alá,hogy ezentúl mindent megosztotok,egy vagyonközösség jön létre.A házassági szerződés pedig tisztázza,hogy pontosan mi az,ami belekerül ebbe a közös kasszába.

A férj nem hülye.Nem lányregényekből szedte,hanem a szeme előtt zajlott,ahogy a testvérét kisemmizték.Elég volt hozzá gyereket szülni,hogy valakinek elvegyék a teljes vagyonát.Ez meredek.Undorítónak nem a szemléletemet nevezném,hanem azt a nőt,aki ezt képes megcsinálni és azt a nőt,aki ezt támogatja.

2012. máj. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
33%
Én bántónak érezném. Egyértelműen ott van benne a "mi van, ha", meg hogy védekeznie kell. Én tuti nem mennék bele ilyenbe.
2012. máj. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
35%
33-assal egyetértek.
2012. máj. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
33%
Pedig nagyon is jól tette a hölgy. Ha félrekefélt a kedves férje, megérdemelte hogy kiforgassák. ÉS egy büdös szót sem szólhat. Miért is nem undorító, amikor a nő a kisgyerekkel az utcára kerül? Természetes talán? HÁt nem!! Ő lépett, ez a következménye!
2012. máj. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha valakinek nincs semmije,férjhez megy és szül egy gyereket,akkor azt jelenti,hogy jár neki egy lakás is?Bocs,nem tudtam,hogy szülés után a férj vagyona a nőé lesz.
2012. máj. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan is lehet összehozni a megcsalást és azt, hogy elviszi azt, amihez köze nincs? Nem értem.....

Undorító dolog a megcsalás ez tény. De ettől egy nő (de senki sem) ne gondolja azt, hogy innentől jogosult elvinni azt ami nem az övé! Gondolkodjatok már! Gombolja le a gyerektartást, de a házat ne vigye! Anno úgy kellett, hogy vállaljon gyereket, hogy azt akár egyedül is el kell tudja tartani, ha a férjével bármi történik, legyen az válás, rokkanás vagy haláleset! Ilyenkor az nem magyarázat, hogy nincs hová mennie. Az a ház nem volt az övé!

2012. máj. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!