Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Csak én érzem a bántó szándéko...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én érzem a bántó szándékot ebben?

Figyelt kérdés

Már nagyban tervezzük az esküvőt, de most úgy érzem, elbizonytalanodtam. A vőlegényem előállt azzal, hogy szeretne házassági szerződést. Érdekes, eddig szó sem volt róla, szerintem az anyós duruzsolta a fülébe! Nem értem, miért kell engem úgy beállítani ezzel, mintha a pénzére hajtanék. Igen, sokkal többet keres nálam, és a ház, amiben élünk, ő dolgozta össze, de szerintem attól még nem kéne ilyen papírt aláírnom. Mintha már a válásra készülnénk én meg egy jöttment volnék... Vagy a bátyja esetétől fél, aki a válásakor sokat vesztett? Egyszerűen úgy érzem, csalódtam benne.

Ti mit gondoltok erről?

22N


2012. máj. 8. 18:18
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
100%
40-es vagyok. Mondjuk lehet, én vagyok a naív, de számomra hihetetlen, hogy egy olyan házat, ami a házasság előtt szerzett vagyonnak számít a férj részéről, hogyan lehet odaítélni a feleségnek "csak azért" mert nincs hová mennie a gyerekkel? Egy normális bíróság azt mondja, hogy nézem a gyerek érdekeit, ez azt jelenti, hogy ha az apánál biztosított a lakhatás, ellátás, akkor oda helyezem, ha mindenképp az anyánál helyezem el, akkor sem viszi a házat, hanem mondjuk az apának kell, hogy biztosítson valami lakhatást az anya és a gyerek részére, hogy ezt úgy valósítja meg, hogy vesz egy kis lakást nekik vagy bárhogy máshogy, az már részlet kérdés. De elvenni egy embertől azt, ami az ő jogos tulajdona, és mindezt egy olyannak, akinek semmi köze hozzá, elég furcsának tartom, bár lehet, hogy egy jó ügyvéddel mindent meg lehet csinálni. Sajnos sehol sincs Mo-n az igazságszolgáltatás!
2012. máj. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
100%
87% Igazad van,ezt remélem sokan így gondolják!Aki szerint egy félredugás miatt megérdemelte,hogy elvegyék a házát,azzal szemben én is kötnék szerződést.
2012. máj. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
27%
Ja persze, utolsó ha veled csinálnának ilyet, kíváncsi lennék, ekkora szád volna akkor is?? Menj az utcára a gyerekkel, mert lejárt lemez vagy, te meg szép csendesen eltűnnél, ugye? Hát én biztos nem!
2012. máj. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
100%
Nem szülök a semmire és nem veszem el azt,ami a másé.
2012. máj. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
Egyébként a férjemnek van háza, de nincs szerződés. :)) És eszébe sem jut félredugni. Nekem is van házam, és válás esetén mindenkié az marad amit bevitt a házasságba. Ez így korrekt, nem? DE, az a szerencsétlen nő azért ne menjen az utcára a gyerekkel, mert a férjének valami másik ribanc kell, akit nem zavar, hogy nős!!
2012. máj. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
35%
Mi az, hogy nem szülsz a semmire!?? Te honnan veszed, hogy két év múlva is jó anyagi körülmények között leszel?? ÉS akkor mit csinálsz, ha már megvan a gyerek? Örökbe adod, hogy bocsika, nem úúgy gondoltam? Nagyon ostoba aki azt hiszi, hogy nem változhat az élete rossz irányba, nem kell sok hozzá!!
2012. máj. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy,hogy akkor szülök,amikor tudom,hogy van hova mennem és van miből megélnem és akkor,amikor semmi nem adott csak az,amit a férj ad.

Az említett esetetnél pedig,ha nem lett volna megcsalás,csak sima elhidegülés és a férj beadja a válókeresetet,a nő akkor sem tud hova menni,akkor is viheti a házat?Elég ijesztő,ha így van,nem csodálkoznék,ha a férfiak emiatt nem akarnának nősülni.

2012. máj. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
45-ös: Szerintem itt senki nem küldené a nőt az utcára, én legalábbis nem ezt írtam. Vagyis a gyerek érdekeit kell(ene) nézni. A gyereket pedig nyilván senki sem küldené az utcára az apja sem. De ne mondja senki azt, hogy normális dolog elvenni valakitől a jogos tulajdonát, mert az megcsalta! Nem, nem normális dolog. A kettőt külön kell(ene) kezelni. Az apának (ha ő tud csak) a gyerekről gondoskodnia kell, ha a fene fenét eszik akkor is, biztosítania kell számára a megélhetést és a lakhatást. De ez nem egyenlő azzal, hogy az apát kisemmizzük. Nem tudom érthető-e a különbség! Bosszút állni pedig a legundorítóbb dolog a világon, az anya pedig inkább ezt csinálta, ez volt az elsődleges szándéka a leírtakból én erre következtetek.
2012. máj. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
28%

EGyszerűen nem értem, miért védik az apát. Feleségül vett valakit, vállalta a közös életet, született egy gyermek, ő pedig kilépett ebből a maga választott útból. Ráadásul elég megalázó módon, akkor min kell csodálkozni? Ennek a kilépésnek vannak következményei.

Elég nagy baromság olyat írni, hogy nem szülök, csak ha nekem is van valamim. És ha nem olyan körülmények között mentél a házasságba hogy vigyél valamit, akkor egyedül maradsz?? Tudod, nem mindenkinek vannak jól kereső szülei, hanem van aki éhbérért robotol! Az sose alapítson családot, mert szegény?

2012. máj. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
100%
Az idióta nem én vagyok,hanem aki pártolja az igazságtalanságot.A férj dolgozott egész életében,összehotto egy házat,elvett egy nőt,aki gyereket szült.Válás esetén esélye sincs arra,hogy hozzá kerüljenek a gyerekek,mi több,még ő kerül utcára,mert a nőnek kell a ház a gyerekek miatt.Ha ez szerinted így normális,akkor komoly gondok vannak veled.
2012. máj. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!