Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Csak én érzem a bántó szándéko...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én érzem a bántó szándékot ebben?

Figyelt kérdés

Már nagyban tervezzük az esküvőt, de most úgy érzem, elbizonytalanodtam. A vőlegényem előállt azzal, hogy szeretne házassági szerződést. Érdekes, eddig szó sem volt róla, szerintem az anyós duruzsolta a fülébe! Nem értem, miért kell engem úgy beállítani ezzel, mintha a pénzére hajtanék. Igen, sokkal többet keres nálam, és a ház, amiben élünk, ő dolgozta össze, de szerintem attól még nem kéne ilyen papírt aláírnom. Mintha már a válásra készülnénk én meg egy jöttment volnék... Vagy a bátyja esetétől fél, aki a válásakor sokat vesztett? Egyszerűen úgy érzem, csalódtam benne.

Ti mit gondoltok erről?

22N


2012. máj. 8. 18:18
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
100%
A jó módú , gazdagabb családokban ez szokás.Ez így igazságos.Váláskor mindenki azt a részt vigye amit ő is belerakott.Sok eset létezik amikor a férfi által épített ház , ő által megvett kocsi a nőé lett.
2012. máj. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolj, hogyha elválnátok, akkor el akarnád szedni a házát? Ha a válaszod nem, akkor írd alá nyugodtan a szerződést. Szerintem ezzel csak bebiztosítjátok magatokat, ha meg nincs válás, akkor úgyis lényegtelen.
2012. máj. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
100%

Nézd,én még úgy nőttem fel,hogy egy házasság a bizalomról szól.

De ma tudni,hogy minden harmadik házasság válással végződik,nagyon is helyeslem a házassági szerződést ha van miért szerződést írni.Attól még nagy lehet a szerelem,mert az egyik fél bebiztosítja magát.

Valahol igaza van a vőlegényednek.Amiért ő dolgozott meg,ami az övé,az legyen rögzítve írásban is.Élhettek boldogan akár 60 évig is,de ha ne adj isten ti is elválnátok,akkor ne legyen harc,hogy kinek mi jár.Én teljesen jogosnak tartom a vőlegényed kérését.

2012. máj. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 A kérdező kommentje:

Sejtem, még miért akarja hirtelen. Tudni kell, a bátyjáék azért váltak el, mert félrelépett és a volt neje emiatt nagyon erőszakos volt a válóperen, sok mindent megszerzett.

Egyszer szóba jött a téma és én megmondtam, hogy egyetértek a nővel, hogy így bosszulta meg, hogy becsapták.

2012. máj. 8. 19:02
 15/62 anonim ***** válasza:
100%

Így érthető hogy miért akarja.Ha ilyen kijelentést tettél én is csináltatnék ilyen szerződést.De hogyha szereted őt akkor gondolkodás nélkül aláírod.

Sajnos nagyon mostanában a "kígyó" ember , függetlenül nemtől és kortól akik a pénzre hajtanak.

2012. máj. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
100%
Aha. Hát bocs, de ezek után nem csodálom, hogy szerződni akar. Félrelépni vagy kisemmizni a másikat, ez két nagyon eltérő dolog. A báty tette még nem menti a feleségét, mindketten elfogadhatatlanul viselkedtek.
2012. máj. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
100%
Engem ez nem zavarna. Teljesen reális. Ha úgysem a pénzét akarom, akkor nem mindegy, hogy van vagy nincs? Te nem védenéd a vagyonod? Nem jövőbe látó, ahogy te sem. Oké, hogy most minden rendben, de nézz körül mennyi a válás.
2012. máj. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
100%
Közben olvasom ezt a bosszú dolgot. Hát igen, így meg végképp nem csoda, hogy ezt akarja.
2012. máj. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
100%

Akinek van vagyona (egy kis saját lakás is az!) az kössön csak. A mai világban nem árt, mert sosem lehet tudni. Oké, oké, esküvő előtt álló emberek nem gondolkoznak azon hogy el fognak egyszer válni, miért is kéne, de tény és való, hogy EGYETLEN pár sem gondolkozik ezen, mégis minden 3. házasság válással végződik.

Ez egy egyszerű jogi forma, aláírod és kész.......ha nem akarnád kisemmizni, akkor minek tagadnád meg az aláírását? Bemész, aláírod és úgysem foglalkoztok ezzel soha többet, ha nem kerül sor válásra. Ha meg mégis, legalább nem lesz vita, mert minden le van papírozva. Ha anyós találta ki, igaza volt, ugyanis minden egyes ember a saját gyerekének gyűjt és akar jót, és a szülőknek fel kell készülniük a legrosszabbra is.

Ugyanis a fiatal számára a kapcsolatuk rózsaszín felhőcske és csupa csillám, ilyenkor a szülőknek kell észnél lenni és egy efféle papírkát elhelyezni egy bank legmélyére, és bízni abban, hogy soha nem lesz rá szükség!

2012. máj. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
89%

a párom is akar ilyen szerződést, én szó nélkül aláírom ha feleségül vesz. Neki volt háza, autója és ha minden igaz akkor hamarosan olyan állása ami 5ször jobban fizet mint a mostani


Annyit mondott hogy a szerződés megcsalás esetén lép élebe, vagyis ha én megcsalom még ő a családért dolgozik akkor semmit nem kapok.

2012. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!