Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Csak én érzem a bántó szándéko...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én érzem a bántó szándékot ebben?

Figyelt kérdés

Már nagyban tervezzük az esküvőt, de most úgy érzem, elbizonytalanodtam. A vőlegényem előállt azzal, hogy szeretne házassági szerződést. Érdekes, eddig szó sem volt róla, szerintem az anyós duruzsolta a fülébe! Nem értem, miért kell engem úgy beállítani ezzel, mintha a pénzére hajtanék. Igen, sokkal többet keres nálam, és a ház, amiben élünk, ő dolgozta össze, de szerintem attól még nem kéne ilyen papírt aláírnom. Mintha már a válásra készülnénk én meg egy jöttment volnék... Vagy a bátyja esetétől fél, aki a válásakor sokat vesztett? Egyszerűen úgy érzem, csalódtam benne.

Ti mit gondoltok erről?

22N


2012. máj. 8. 18:18
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
91%
Azt gondolom erről, hogy amiért a párod dolgozik, az maradjon is az övé évtizedek múlva is (ez rád is vonatkozik)
2012. máj. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
100%
Kedves! Tiszta helyzetet teremtetek ezzel a szerződéssel. Bár soha ne lenne rá szükségetek, de ha megvan te sem veszítesz semmit és ő sem. Ne húzódozz és ne bizonytalankodj, mert azzal épp azt bizonyítod, hogy a te részedről nem az érzelmek számítanak, hanem az anyagiak. Írd alá bátran és legyetek boldogok mindannyian.
2012. máj. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
100%
En sem ereznem bantonak, ha a parom ezzel allna elo, sot lehet javasolnam is. A valas sok csunya dolgot ki tud hozni az emberbol. Nincs ertelme ezen megsertodni.
2012. máj. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
94%

Én egyetértek ezzel. Rengeteg olyan nő van, aki az esküvő után teljesen megkattan, és a férfi borsos áron szabadulhat tőle. Ettől még ugyanúgy szeret.


Mondom mindezt nő létemre.

2012. máj. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
100%
Nézd Kedves Kérdező! Én úgy gondolom, mint az első válaszadó, a szüleim elváltak 2 év múlva ( nem arra célzok, hogy ti is elfogtok, tévedés ne essék), de az édesanyám fizethette ki apámat, az az ő pénze volt, megdolgozott érte rendesen! Apám a kisujját sem mozdította azért a pénzért akkoriban...
2012. máj. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
29%

szerintem ebben az esetben felesleges a házassági szerződés, hiszen amit a házasságkötés előtt szerzett, az akkor is az övé marad a váláskor.


ha bántónak érzed, akkor ne menj hozzá, házasság nélkül is lehet normálisan szépen élni, nem a papírtól függ a boldogság, és akár van, akár nincs, bármikor szétmehettek. persze nem azt mondom, h ezért drukkolok, de manapság már semmi értelme nincs házasságot kötni.

2012. máj. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
100%

Ne keress benne bántó szándékot. Valóban, nálunk nem divat az ilyesmit lepapírozni. De ez nagy butaság. Számtalan olyan esetet tudok csak a saját ismeretségi körömben, ahol komoly problémák adódtak abból, hogy nem írtak papírt. Házasságnál is. Tudom, hogy nem akarsz most erre gondolni, de tény, hogy a házasságok megdöbbentően nagy százaléka végződik válással. Tudom, hogy most úgy gondolod, a tiétek tuti nem tartozik majd ezek közé.

De a szerződéssel nem veszthetsz semmit. Ha boldogan éltek, amíg meg nem haltok, akkor el is felejthetitek, hogy anno írtatok ilyet. De ha mégis válásra kerül sor, nagyban megkönnyíti a dolgot, így rövidebb és nem utolsósorban olcsóbb lesz a procedúra.

Ne a bántó szándékot érezd benne. Reálisan látja a dolgokat, ez minden. Írjátok meg a szerződést, aztán felejtsétek el :)

2012. máj. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
95%
Az egészséges szemnek minden láthatót látnia kell, az egészséges észjárásnak minden eshetőségre fel kell készülnie.
2012. máj. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is igaza van a párodnak, ha elbizonytalanodsz akkor te adsz arra okot, hogy miért is kell avagy kételyt a párodban, hogy tényleg szereted-e vagy csak a pénzét. Ha szereted akkor nem jelenthet gondot egy papír aláírása.
2012. máj. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg, olvasd át pontról pontra a házassági szerződést, és ha valami nem tetszik benne, tedd szóvá. Ha minden oké, akkor írd alá.
2012. máj. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!