Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért kell lassan elnézést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell lassan elnézést kérnem, amiért 22 évesen házasodom?

Figyelt kérdés

Nagyon bánt, hogy szívvel-lélekkel készülünk az esküvőnkre a vőlegényemmel, de minduntalan hallgatnunk kell a következőket:

-túl fiatalok vagytok,

-úgyis válás lesz a vége,

-felesleges az egész,

-szülők lehúzása csak az esküvő,

-éretlen gyerekek vagyunk még,

-csak le akarjuk húzni a vendégeket, azért házasodunk,

-azt sem tudjuk mi az az élet, de felnőtteket akarunk játszani,

-tojáshéj van a fenekünkön, de milliós álomesküvőről álmodozunk.

És még folytathatnánk hosszan a sort. Azt megértem, ha valaki nem hisz a házasság intézményében, de attól még más igen, és ezt el kell fogadni. Én sem beszélek rá senkit az esküvőre, ezért nem értem, hogy engem miért akarnak lebeszélni róla. Emellett az sem világos számomra, hogy miért nem lehet megérteni, hogy együtt élünk a vőlegényemmel, közös kasszán vagyunk, szülők pénzzel nem támogatnak, és az esküvőre is mi gyűjtöttük össze a pénzt. Nem valami óriási hintós, sztárvendéges esküvőnk lesz, hanem egy 80 fős lagzi normális keretek között. Elmondtuk már a rokonoknak, hogy nem a szüleinket húzzuk le, mert mi kifizetünk mindent, mégis állandóan ezt kell hallgatunk, mert ők nem hiszik el, hogy van ennyi pénzünk.

Régen támogatták a fiatalokat, bíztatták őket (szüleink így is tesznek), most meg csak azt érzem, hogy mindenki fúr minket, és várják, hogy visszamondjuk az esküvőt.

Miért nem lehet moderálni magukat? Az esküvőn is ezt fogják csinálni? Odajönnek majd mosolyogva, hogy gratulálunk, de hozzáteszik, hogy úgyis elváltok? Vagy mi lesz?


2012. jan. 13. 11:29
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
59%

Aki ilyen megjegyzést tesz, szépen húznám le a listáról.


Ez a ti napotok. Akik nem tudnak veletek együtt örülni a boldogságotoknak, azoknak semmi keresnivalója az esküvőtökön.

2012. jan. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
59%

Vedd be lesza... tablettát. Ne hívd meg őket az esküvőre és kész.

Nálam pont fordított a helyzet, nem szeretnék esküvőt, családot. Engem ezért furnak a tisztelt rokonok. Sajnos vannak emberek akik túl fontosnak érzik magunkat és képtelenek nem beleszólni mások életébe. Ha nagyon nem akarják befogni képeld fel valamelyiket, mindjárt békén hagynak.

2012. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Hát én a Te helyedben megesküdnék a kedves rokonok nélkül. Nem rendeznék lagzit, csak szépen aláírnám a papírokat. Ha így állnak hozzá, akkor nem erőltetném, és a pénzem is megmaradna valami jó kis nászútra.

Akkor meg úgyis ezen menne a rinya, hogy milyen már, hogy nem hívtad meg őket, de akkor el lehet magyarázni nekik, hogy a sok negatív kritika miatt úgy döntöttél meghagyod mindenkinek a nyugalmát.

Persze ha neked a lagzi az álmod és mindenképpen szeretnéd megszervezni akkor hajrá! :-)

Csak nehogy a sok hülyének a savanyú pofáját kelljen nézned, és elrontsák az egészet a fintorgásukkal meg a beszólogatásukkal.

2012. jan. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
80%

24 vagyok.


Lemaradt:


Szerintem ez a válás dolog nem attól függ ki milyen idősen megy férjhez vagy nősül meg. Ennyi erővel a férfiak csak 70 évesen házasodjanak, mert 40 körül még majdnem mindegyik el akar kezdeni "élni".


Ez teljesen egyén és házasságfüggő. Nyilván az ilyen idióta arrogáns hozzáállás, amilyet a rokonaid is tanúsítanak, vezet a válások nagy részéhez és nem a válások okozzák ezt a fajta hozzáállást. Meg egyéb szociológiai és pszichológiai okok.


SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK NEKTEK!

2012. jan. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
80%

Legközelebbi alkalommal ha találkozol velük, akkor én a helyedben nem kegyelmeznénk.


Ha megint ócsárolni kezdenek titeket, akkor mondd meg nekik, hogy "Ezekszerint az esküvőnkre sem vagytok kíváncsiak, legalább kevesebb pénzünket kell elkölteni." Erre majd kellőképpen hápogni fognak és talán észhez téríti őket.

2012. jan. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Bizony nehéz kérdés ez. Mert ugye valahol egyetértek azzal, hogy aki beszólogat, az ne jöjjön el. Biztos akadnak jól nevelt barátaitok a helyükre. Ugyanakkor meg az esküvő egy felhőtlenül boldog nap kell, hogy legyen, és (bár nem tudom, a kritizálók milyen közeli rokonok) nekem például biztos rossz érzés lenne, hogy nem jön el az esküvőmre y nagynéni, míg x nagynéni ott van. Szomorú lenne, hogy az esküvőm esetleg kezdete lesz egy ki tudja meddig húzódó sértődésnek.

Azt tanácsolom, hogy normális hangon, de határozottan közöld velük, milyen hihetetlenül rosszul esnek az ilyen beszólások, hogy ha nem tudnak felülemelkedni a rosszindulatukon (és az irigységükön), akkor szóljanak, hogy nem asszisztálnak egy ilyen "elhibázott" lépéshez, és akkor hívtok mást, vagy épp kevesebb főre rendelitek a kaját. Fontos, mert Ti spóroltatok össze az esküvőre, és nem mindegy, hogy kidobtok-e még pár tízezret az ablakon. Amúgy meg szeretettel várjátok őket, ha őszintén képesek veletek örülni a boldogságotoknak.

2012. jan. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Én miket kaptam, mikor párommal 16 évesen összejöttem! Húztak minket is lefele rendesen, de nem foglalkoztunk velük, és immáron már 6 éve együtt vagyunk, eljegyzés is volt.

Ezeket szerintem sem kell meghívni!

22/L

2012. jan. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
79%

és ti ezeket az embereket meghívjátok az esküvőre? akik már vizionálják a válásotokat, és úgy gondolják rólatok, hogy csak le akarjátok őket húzni? hát gyönyörű, tényleg veletek örülnek a boldogságotoknak..

hihetetlen milyen rosszindulatúak az emberek.

hasonló helyzetben vagyok én is egyébként. 21 éves vagyok, kb egy hónapja volt az eljegyzésünk. azóta folyamatosan azt hallom vissza, hogy azt susmorogják a hátunk mögött, hogy biztos csak azért akarunk összeházasodni, mert besikerült egy gyerek. nem tudok rajta mosolyogni, tök rosszul esik. az egy dolog, hogy vannak emberek, akik el se tudják képzelni hogy önszántukból, kényszerítő erő (pl. baba) nélkül a házasság mellett döntsenek, de ezt nem kéne ránk is kivetíteni. és abban biztos lehetsz, hogy az esküvőtök napján is mosolyogva fogják közölni, hogy jövőre váltok. óriási taplóság, de szerintem az esküvő napja előtt ugyanez szintén

2012. jan. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Tudom, hogy nagy a válási arány, de ha mindenki úgy gondolkodna, hogy ezért nem házasodik, akkor akik nem válnának el, ők sem lennének házasok.

Egyébként az bánt engem, hogy olyan emberek fúrnak minket, akik ismernek mindkettőnket, látják, hogy mennyire szeretjük egymást, akiknek mindig segítettünk (költözés, favágás, kertrendezés...). Nem hiszem, hogy azt eljátszom, hogy nem hívom meg őket, mert ezt leszámítva, mindig mellettem álltak, gyerekkorom óta ismernek. Szüleim azt mondták, hogy majd megpróbálnak velük ők beszélni, hogy állítsák le magukat, mert én hiába beszélek nekik, olyan minden szavam, mint a falra hányt borsó.

2012. jan. 14. 10:43
 30/32 anonim ***** válasza:
77%

régen hamarabb házasodtak mint most,ezert nem értem ezt a hőbörgést.egyik ismerősünkék összeházasodtak fiatalon.a lány 3 év mulva meghalt,legalább annyi örömük volt hogy összeházasodtak..:S

mindenkinek a saját életével kellene foglalkozni.énse szólok be másoknak,de nekem már azert is beszólnak mert 4 éve együtt vagyunk a barátommal és az majdnem olyan mintha házasok lennénk(elég fura logika)és ki tudja mi lesz a vége című tragikus jóslatok..

ja meg a lehúzásról annyit hogy régen felénk igenis az volt a szokás hogy a szülők beszálltak jócskán a költségekbe..szóval akik most kárognak azoknak valószínűleg lett beleadva az esküvőbe.uh be lehet fogni

2012. jan. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!