Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért kell lassan elnézést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell lassan elnézést kérnem, amiért 22 évesen házasodom?

Figyelt kérdés

Nagyon bánt, hogy szívvel-lélekkel készülünk az esküvőnkre a vőlegényemmel, de minduntalan hallgatnunk kell a következőket:

-túl fiatalok vagytok,

-úgyis válás lesz a vége,

-felesleges az egész,

-szülők lehúzása csak az esküvő,

-éretlen gyerekek vagyunk még,

-csak le akarjuk húzni a vendégeket, azért házasodunk,

-azt sem tudjuk mi az az élet, de felnőtteket akarunk játszani,

-tojáshéj van a fenekünkön, de milliós álomesküvőről álmodozunk.

És még folytathatnánk hosszan a sort. Azt megértem, ha valaki nem hisz a házasság intézményében, de attól még más igen, és ezt el kell fogadni. Én sem beszélek rá senkit az esküvőre, ezért nem értem, hogy engem miért akarnak lebeszélni róla. Emellett az sem világos számomra, hogy miért nem lehet megérteni, hogy együtt élünk a vőlegényemmel, közös kasszán vagyunk, szülők pénzzel nem támogatnak, és az esküvőre is mi gyűjtöttük össze a pénzt. Nem valami óriási hintós, sztárvendéges esküvőnk lesz, hanem egy 80 fős lagzi normális keretek között. Elmondtuk már a rokonoknak, hogy nem a szüleinket húzzuk le, mert mi kifizetünk mindent, mégis állandóan ezt kell hallgatunk, mert ők nem hiszik el, hogy van ennyi pénzünk.

Régen támogatták a fiatalokat, bíztatták őket (szüleink így is tesznek), most meg csak azt érzem, hogy mindenki fúr minket, és várják, hogy visszamondjuk az esküvőt.

Miért nem lehet moderálni magukat? Az esküvőn is ezt fogják csinálni? Odajönnek majd mosolyogva, hogy gratulálunk, de hozzáteszik, hogy úgyis elváltok? Vagy mi lesz?


2012. jan. 13. 11:29
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
86%

Itt a gyk-n is szokott erről vita folyni, mindkét tábor szépen egymásnak esik.


Én 29 évesen nem érzem, azt hogy házasodnom kéne, nem vonz az esküvő sem...de jó pár barátnőm 20-as évei elején házasodott, tök jó esküvőket rittyentettek össze, és azóta sem váltak el.


Amúgy meg akik morognak rátok, tutira elmennek és jól ki fogják élvezni az egész lagzit-étel, pia stb.


Sok boldogságot, tegyél a fejükre!

2012. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
73%
fel a fejjel, ne hadd hogy elrontsák a legszebb pillanataitokat. :) Hajrá!
2012. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
81%

Nekünk nyáron lesz az esküvő. Én 26/N, vőlegényem 34/F. Senkitől, ismétlem senkitől nem kapunk biztatást. Még a saját szüleinktől sem. Merthogy ugye felesleges, meg nem az esküvő a drága, hanem a válás lesz az, stb...

Hozzáteszem mi is magunknak álljuk a költségeket, 70 fős lesz, évek óta spórolunk rá.

Nekem még a fodrászom is mondogatja, hogy "biztos jól meggondoltad, tuti akarod ezt? ne csináld már!" Vőlegényemnek munkahelyen adják az ívet - úgy, hogy soha nem találkoztam a munkatársaival - hogy "minden nő egy hárpia, meg egy nőt sem kéne elvenni, hülye, ha megnősül" stb...

Inkább eleresztjük a fülünk mellett, mi ketten egy új családot alapítunk, akinek nem tetszik, nézzen másfelé, mi meg majd éljük a saját életünket. Nem tudok vele mit kezdeni.

A másik részről viszont egyetlen egy házasság sincs az ismeretségi körömben, amit irigylésre méltónak tartanék. Folyamatosan tönkrement az összes. Beleértve, barátok, családtagok, munkatársak, és ezek barátait, családtagjait munkatársait is beleértve. :(

2012. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
38%

#13: azért a ti esetetekben ez már gáz, hiszen nem vagytok annyira fiatalok, mint a kérdező. 21+22 évesen más a helyzet, mint 26+34 évesen.


Kérdező: azért, mert a trend nem azt mutatja, hogy ezek a házasságok tartósak lennének. A bomlási arány 50% feletti, ami nagyon sok. Nem fogok újra leírni mindent, hetente van egy ilyen kérdés, minek kell újra beírni? Használd a keresőt!

2012. jan. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
78%

Mindig arra kell gondolni, hogy a média és a kiélt celebek befolyàsoljàk az emberek gondolkodàsàt!

Legyetek boldogok, nem kell senkire odafigyelni, ha bajok adódnànak késõbb, az is a ti problémàtok, amelyeket nektek kell megoldani!

2012. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
85%

Mi 19, 21 évesen házasodtunk, 6 éve.

Mi is ugyanúgy megkaptuk azt, hogy hülyék vagyunk, el fogunk válni.

Valahogy az ilyen negatív dolgokat el kell felejteni.

Vannak akik azt mondják, ha fiatalon házasodsz akkor válni fogsz, pedig ez egy nagy hülyeség.

Egy 20 éves és egy 40 éves is dolgozhat a kapcsolatáért, és ha elhatározza, hogy nem csak azért ment hozzá a másikhoz, mert jó buli, hanem mert egy életre szól, és az első kisebb vitánál nem akar válni akkor abból igenis kortól függetlenül lehet jó házasság.


25 éves vagyok, 6 éve férjnél, és nem bántuk meg egyetlen pillanatát sem.

Neked is kívánom, hogy legyen így :) Sok boldogságot nektek :)

2012. jan. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
78%

Ne hallgass rájuk, a legtöbbjük irigy a boldogságotokra! Meg se hívd őket...


Egy 20 éves feleség

2012. jan. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem csak azért ellenzik az esküvőtöket a rokonok, mert ha meghívjátok őket, akkor ugyebár illik ajándékot/pénzt vinni. Ez mondjuk egy 3 tagú családnál minimum 20 ezer ft, ez pedig nem kis pénz a mai világban egy "bulira". Aztán felmerül az utazás/ott alvás kérdése is, hogy ha távolról is vártok rokonokat, az is plusz egy 10es. Szóval szerintem anyagi okai vannak nem pedig a szerelmeteket kifogásolják.


Régen az emberek a saját udvarukon tartották az esküvőt, levágták a disznót meg a csirkéket, összejöttek a rokonság asszonyai megfőzték a kaját és az utca zenészei jöttek muzsikálni. Szinte költség nélkül megvolt, ezért is volt más világ.


Szerintem nagyon jól teszitek, hogy összeházasodtok és hogy még ti is álljátok szerintem ez ritkaság. Ne engedjétek, hogy elvegyék a kedveteket. Sok boldogságot!

2012. jan. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
56%
Mi is most készülünk a nyári esküvőnkre, én 22 éves vagyok, a vőlegényem 32. Lassan 5 éve együtt vagyunk, ebből 1 éve együtt is lakunk, régóta elvagyok jegyezve, holott anyukám nem szerette őt az első pillanattól, már úgy néz ki jó anyósa lesz. Na szóval ezt is ellenzik, a párom hiába van már ott korban, te még nem, mit akarsz még 22 évesen, akkor jön a gyerek is, vagy már tán úton van! Nem, nincs úton, egy darabig nem is lesz, főiskolás vagyok, befejezem, dolgozok még egy darabig, felépítjük, a házat (most kezdjük tavasszal), és utána jöhet a baba, az eszünk nem ment el, csak szeretjük egymást, olyan nagy baj ez? Környezetem, barátnőim, azt mondják, hogy sokkal érettebb vagyok, mint némelyik 30-on felüli nő, ami valljuk be, tényleg előfordul....innentől kezdve nem érdekel, hogy valaki ellenzi, saját maga hülyesége. Amúgy érdekes, nagyszüleink még jóval 20 éves koruk előtt házasodott némelyik, sőt némelyik mai 40-50 éves is, sokat ismerek, aki még mindig együtt van, és boldog, akkor miről beszélünk? A szerelem lehet, hogy elmúlik, de a szeretet nem! Ha megértésben tudtok majd együtt lenni, mindent megoldani, gyerekeket nevelni, stb. akkor semmi gond nem lesz. Ha majd tíz-húsz év múlva is szeretettel tudsz a párodhoz szólni, munka után örülsz, hogy hazamehetsz hozzá és a gyerekeitekhez, ennél nagyobb pozitívum nincs is szerintem, 40 évesen már nem a rózsaszín ködben kell gondolkodni majd, és ez így van rendjén!
2012. jan. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
62%

igazából jó tanácsot nem tudok adni. Elég hirtelen haragú ember vagyok, ezért két dolog jutott hirtelen az eszembe:

1. a kedves rokonokat, akik így állnak hozzá nem hívom meg, helyettük barátokat hívnék, akik tényleg örülnek a boldogságomnak.

2. Vigyorogva közölném velük, hogy köszönjük szépen a jó tanácsokat, valóban felesleges pénzkidobás volt, jó volt így két tanúval is :) és legalább jó volt a nászút. A baj ezzel, hogy félig elérnék, amit akarnak.


Valahogy éreztetném velük, hogy nem muszály ott lenni. Vagy csak a szertartásra hívnám meg őket :) eljönnek, utána közölném, hogy csak a szűk családot várjátok, meg a jó barátokat. Nem tudom, ehhez hogy állna a szájuk. Ha meg kérdezik, szépen el lehet mondani, hogy mégis miért döntöttél így.

2012. jan. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!