Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért kell lassan elnézést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell lassan elnézést kérnem, amiért 22 évesen házasodom?

Figyelt kérdés

Nagyon bánt, hogy szívvel-lélekkel készülünk az esküvőnkre a vőlegényemmel, de minduntalan hallgatnunk kell a következőket:

-túl fiatalok vagytok,

-úgyis válás lesz a vége,

-felesleges az egész,

-szülők lehúzása csak az esküvő,

-éretlen gyerekek vagyunk még,

-csak le akarjuk húzni a vendégeket, azért házasodunk,

-azt sem tudjuk mi az az élet, de felnőtteket akarunk játszani,

-tojáshéj van a fenekünkön, de milliós álomesküvőről álmodozunk.

És még folytathatnánk hosszan a sort. Azt megértem, ha valaki nem hisz a házasság intézményében, de attól még más igen, és ezt el kell fogadni. Én sem beszélek rá senkit az esküvőre, ezért nem értem, hogy engem miért akarnak lebeszélni róla. Emellett az sem világos számomra, hogy miért nem lehet megérteni, hogy együtt élünk a vőlegényemmel, közös kasszán vagyunk, szülők pénzzel nem támogatnak, és az esküvőre is mi gyűjtöttük össze a pénzt. Nem valami óriási hintós, sztárvendéges esküvőnk lesz, hanem egy 80 fős lagzi normális keretek között. Elmondtuk már a rokonoknak, hogy nem a szüleinket húzzuk le, mert mi kifizetünk mindent, mégis állandóan ezt kell hallgatunk, mert ők nem hiszik el, hogy van ennyi pénzünk.

Régen támogatták a fiatalokat, bíztatták őket (szüleink így is tesznek), most meg csak azt érzem, hogy mindenki fúr minket, és várják, hogy visszamondjuk az esküvőt.

Miért nem lehet moderálni magukat? Az esküvőn is ezt fogják csinálni? Odajönnek majd mosolyogva, hogy gratulálunk, de hozzáteszik, hogy úgyis elváltok? Vagy mi lesz?


2012. jan. 13. 11:29
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
81%
A leszólós rokonokat nem is hívnám meg!
2012. jan. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
38%
Kb. amennyibe kerül egy főre az esküvői vacsora annyit szoktak adni, tehát nem szokott bejönni sajnos plussz pénz, sőt.
2012. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
89%
Ne hívjátok meg őket! Sok boldogságot!
2012. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
81%
Még annyit, hogy mond meg hogy az te életed, a te döntésed, és hogy ezt most hagyja abba, nem vagy rá kíváncsi.
2012. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
77%
Ne hagyd, hogy elrontsák az örömötöket! Ha nem békülnek meg nem kell ott lenniük...
2012. jan. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
55%

Ne törődj senkivel, csak az irigység/pesszimizmus/korlátoltság beszél belőlük. 23 éves vagyok, szintén esküvőre készülök, és bár még nem volt részem benne, de a negatív vélemények cseppet sem tudnának meghatni.

Mondjuk mi minden esetlegesen idióta hozzászólást kivédünk azzal, hogy egy fillért sem kérünk és fogadunk el senkitől. Kis esküvő lesz, csak a szoros (és szerető) családi kör, meg egy két igazán jó barát. Nekik meg csak jól kell érezniük magukat, ajándékot és pénzt szintén nem fogadunk el (lakodalom nem is lesz), mert nem erről szól számunkra az a bizonyos nap :)

2012. jan. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
68%
Mindig lesznek rosszakaró emberek, nálunk is kb. ugyanez van, csak nem a házassággal, hanem hogy éppen 21 voltam, amikor összeköltöztünk. Mindig megkapom, hogy nem éltem ki magamat és majd 40 évesen sírni fogok emiatt -.-'
2012. jan. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
77%
Ja, most olvastam vissza, hogy ti is magatok álljátok az esküvőt. Akkor meg pláne nem kell rosszul érezned magad semmiért.
2012. jan. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
43%

Gondolom ők már tapasztalták ezeket. Én is bárhova nézek mindenki elvált aki fiatalon házasodott. Mert rájön valamelyik fél hogy ő még mással is szeretné kipróbálni, meg élni szeretne meg a többi. Ez normális, hiszen ezt így kéne. Nem egybekötni két embert. Az nem szorosabbá teszi a kapcsolatokat, hanem inkább tönkreteszi. Ha két ember szereti egymást nem értem minek esküvő, ezzel mivel lesz jobb nektek? Tényleg felesleges. Csak megnehezíti az életet, nem jobbá teszi. Hozzá leszel láncolva valakihez akit most még ugyan szeretsz de ez úgyis elmúlik. Olyan nincs hogy nem. Aztán jön a válás jó esetben. Rossz esetben meg együtt kínlódtok továbbra is csak mert házasok vagytok. Ez nem értem miért kell.

Persze ez az én véleményem és tapasztalataim, ha körbenézek ezt látom. Ettől még nem érdekel ki házasodik és mikor, csak épp én nem fogok, mert semmi jó nincs benne csak feleslegesen kidobott pénz az egész.

2012. jan. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
81%

21 éves vagyok. A rokonságtól mi pont az ellenkezőjét hallgatjuk. "Régóta együtt vagytok, miért nincs még lánykérés...esküvő." Mi mindig elmondjuk, hogy fiatalok vagyunk, még csak az egyikünk dolgozik, de majd idővel lesz, ha lesz biztos anyagi forrásunk.

Közben meg a környezetemben 21-22-23 éves házasodó fiatalokat szintén leszolják, hogy hova ez a sietség:D. Kicsit ellentétes véleménynyilvánítások. A lényeg, hogy nem kell velük foglalkozni, szeretitek egymást, ez a lényeg. Legyetek nagyon boldogok!:)

2012. jan. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!