Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek ez jó lenne az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez jó lenne az esküvői meghívó mellé? Félre ne értsetek, nem vagyunk sem pénzéhesek, sem pedig olyanok akik ebből finanszíroznák az esküvőt! Csupán már mindenünk megvan!

Figyelt kérdés

Minden kedves Barát és Rokon!


Kérünk Titeket, ne vegyétek zokon,

ágynemű, törölköző, étkészlet ...

nálunk már teljes a készlet.

De, hogy a malacpersely hízzon,

inkább a násznép adakozzon!

Amit ajándékba szánnátok,

borítékban a perselybe dobjátok.

Megígérjük nem vész kárba,

előbb-utóbb befektetjük

egy kisebb családfába.

Előre is köszönjük a segítséget,

esküvőnkre szeretettel várunk Téged.


2011. máj. 2. 12:14
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
11%
12:25 vagyok. Arra értettem h ilyen szöveget nem illik a meghívóhoz adni. Ez olyan mintha a ballagási meghívómhoz csatolnék egy versiket h kössz ne vegyetek semmit, mert mindenem megvan, pénzem viszont nincs, szóval előre is köszönöm a segítséget és a balllagásomra szeretettel várlak téged.. Elhiszem, hogy a pénz a leghasznosabb, de a protokoll az protokoll.. Furcsa nekem, hogy ez kezd divatba jönni..
2011. máj. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
100%

Azért jön divatba, mert míg régen a lányos házból mentek az esküvőre és csak utána költöztek össze, és akkor kezdték el gyűjtögetni a dolgokat, addig ma már az esküvő előtt együtt élnek. Jobb esetben pedig mindenük megvan a háztartásba.


Én pl azért nem akartam kikérőt, mert egy képmutató dolognak tartottam, hogy 3 éve elköltöztem, és a vőlegényem lakásából kérjen ki a vőlegény :D

2011. máj. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
92%

a saját esküvőmön tuti nem írnék ilyen meghívót, mert nagyon nem tetszik a stílusa de nem sértődnék meg ha ilyet kapnék.

én voltam már jópár esküvőn de mindenhol szinte csak pénzt adott mindenki(itt magyarországon) szóval nem hiszem hogy gáz lenne pénzt adni. külföldön meg úgy csinálják hogy van az interneten egy lista a konkrét dolgokról aminek örülne a pár és arra kell feliratkozni és van bankszámlaszám amire az esetleges pénzt lehet utalni.

2011. máj. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 A kérdező kommentje:
Mért lenne megszégyenítő, ha valaki 2ezer forintot tesz bele????????vagy ezret, vagy 500at?vagy épp ha nem ad semmit, csak pár jó szót???szerintem egyáltalán nem szégyen!az mennyivel jobb ha adok egy listát na erre van szükségem, de pl egyik sem 2ezer forintba kerül??mert nyilván, egy friss házasnak, nem egy nyakláncra v ékszerre lenne szüksége!
2011. máj. 2. 13:02
 25/54 anonim ***** válasza:
44%

Miért gázabb, ha 2000 forintot ad be???

Nekünk volt egy listánk, mit szeretnénk. Olyan szerepelt rajta, hogy kávés készlet, tálaló edény, sütis tál stb. Ezek közül egyik sem túl nagy tétel, de nekünk ilyesmire lett volna szükségünk. Ezt azért csináltuk, hogy ha valaki nem akar pénzt beadni, akkor tudjon mit venni.

Jobban örültem volna annak az 500 forintnak, amit a turis törölközőkre költöttek, mint azoknak. :S

A másik, a mai napig fájó pont az az a réteg, aki ajándék, és egyetlen szó nélkül hazament :S Mert ezt pofátlanságnak tartom :(((

2011. máj. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nagyon jó ötlet! Nálunk is ez lesz, mert már nem kell semmi sem a háztartásba, illetve, ami kell, az nagyobb tétel.

Mindenki annyit rak bele, amennyit akar. Nem jelent semmi kötelezettséget, vagy lehet ajándékutalványt is adni, ha a pénzt túl személytelennek tartják.

Nálunk a közeli barátok például összeszervezkedtek és megkérdezték, hogy mi az a nagyobb dolog, amire szükségünk lenne, így tőlük mosogatógépet kapunk.

Szóval szerintem jó ötlet és nem illetlenség!

Sok boldogságot!

2011. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
51%

Azért gáz, mert pl nálunk tuti kinézik a kétezrest, és nem falu vagyunk, távolról sem, hanem a megye 3. legnagyobb városa.

Szép és jó elmélet, hogy persze, mindenki annyit ad, amennyit tud, 500-asnak is örülünk, puszi-puszi, csak a valóság nem ez. Ott, élesben, kezedben egy kétezressel nemigen leányálom égni.

Mindegy, én jót akartam, azért írtam, egyébként mindenki olyan esküvőt rendez, amilyen akar.


Uff, beszéltem.

2011. máj. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 Darcy01 ***** válasza:
95%

Szerintem is nagyon jó ötlet. Mindenkinek így a legpraktikusabb és így legalább arra költitek el a pénzt, amire valóban szükségetek van.

A párom nővérének is ilyesmi szöveg volt, és senki sem sértődött meg.

2011. máj. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
95%

Hát én nem tudom, de szerintem se a vőlegény, se a menyasszony nem fogja a vendégek szeme előtt kinyitogatni a borítékokat és megnézni mennyi van benne! Így nem "gáz", ha valaki csak kevesebbet adott.

Nálunk lesz egy torta formájú doboz és abba lehet bedobálni a kártyákat.

2011. máj. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
11%

Mivel Magyarországon a meghívókat személyesen szokás átadni, mindenki meg fogja kérdezni, mit szeretnétek ajándékba, aki meg nem, mert van ötlete, azt meg is bántanátok egy ilyen verssel. Fölösleges ezzel égetni magatokat. Nem csak a tartalma miatt: kínrímekből összerakott, se füle-se farka vers ez, egy elegáns meghívóban szörnyen mutat, ízléstelenségre vall. :(


Azok véleményét, akik azt mondják, nem jó ötlet beleírni a meghívóba, nem kéne bántásnak venni, mert annak ellenére, hogy nem a várt választ adták, jót akarnak: véleményükkel mutatják azt, mennyien vannak, akik szerint ízléstelen ez a megoldás. A meghívottak között is valószínűleg hasonló arányban vannak, akik ezen a véleményen lennének. Szükség van ennyi ismerős, rokon megbántására? Jobb betartani az illemszabályokat, nem olyan rossz dolog az! ;)

2011. máj. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!