Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet vki ennyire paraszt...

Hogy lehet vki ennyire paraszt? Vagy tényleg mi vagyunk bunkók és pénzéhesek?

Figyelt kérdés

Anyukám élettársa kiment külföldre dolgozni azzal a címszóval h majd onnan küld nekünk pénzt és minden jajdejó lesz.

Igen ám,de mielött elment már elötte is voltak anyagi gondjaink,ráadásul pont miatta kerültünk olyan helyzetbe amiből most meg már nem tudunk kimászni.

Akárhány helyen dolgozott,mindig felvett magára egy csomó előleget(amit persze eltitkolt itthn),így mikor keresett volna 100.000 Ft-ot abból haza adott kb 40-50et,vagy még annyit se. Aztán meg munkanélkülin volt,de még a munkanéli járadékból is eltett magáénak jócskán hlott tudta h minden ft nagyon számít. Hiába néztünk neki mindennap a melókat,mer irkáltuk a tel.számokat neki mindig azt mondta h betelt nem vették fel a telefont. Aztán egy nap kiderült h ő ezeket a számokat fel se hívta!! Még csak meg se próbált munkát keresni,kényelmes volt neki h mi eltartjuk. Anya is, én is dolgozok,nővérem is pedig aztán ő itthon van egyedül két kisgyerekkel és mégis állandóan eljár takarítani mert különben nem tudnánk megélni. Így is alig futja kajára,a számlákat nem tudjuk sose feladni,én szinte az egész fizum leadom,alig marad meg belőle 15.000Ft-ot amit elkölthetek.

Mikor meg jó 7-8 hónap után talált állást magának,ott is ugyanazt csinálta mint a régi helyén. Előleget vett fel. Ilyen 30-40.000 ft-okat hozott haza. Nem elég h amig munkanélküli volt eltartottuk,számlákkal elmaradtunk,sírt a szája meg beszólt ha ő nem tudott eleget enni (egy tepsi rakott krumplinak a felét ő ette meg egyedül,mi/anya,én tesóm meg a gyerekek osztoztunk a másik felén/. Szóval az uj munkahelyén is megcsinálta h előleget vett fel saját magára h tudjon cigizni meg piálgatni,mi meg elmaradtunk még jobbana számlákkal. Providentet kellett felvenni h kitudjuk fizetni a számlákat! És miatta kellett felvenni mert ha rendesen leadta volna a fizetését nem lett volna ez! Elköltöztetni nem tudtuk mert még aza kis pénz amit adott az is jól jött!

Most kiment külföldre dolgozni. Az itthoni melohelyén felmondott,ahol 1,5 hónapra kapott 40.000Ft-ot,amiből nekünk 10.000 Ft-ot hagyott,mert kell neki a többi az utra kajára meg cigire meg ilyenek.

Kérte anyámat ha cuccaira vigyázzon meg várjon rá,mert majd akkor amint tud küld pénzt.

Már 3 hete kérdeztük tőle mindig e-mailbe h mikor van fizetés meg utalni hogyan tud,mert ki fogják kapcsolni a gézt,meg a villanyt :S a lakáshitel is annyira megemelkedett h alig tudjuk fizetni :S Kb egy hónap mulva ha kikapcsolják a gázt meg a villanyt költöznünk kell a laksából. Mert vagy a számlákat vagy a lakáshitelt fizetjük,de akkor mega laksából tesznek ki. :S Segélyre nem vagyunk jogosultak,h tudjunk bármiféle segítséget kérni.

Amikor kérdeztük anyám élettársát a pénz dolgokról mindig azt irta vissza,h alig ment el és mér csak a pénzt lessük :S ma 3 hét után megirta h nem fog tudni utalni,mert nem tudja hogyan kell,majd ha 3 hónap mulva hazajön,akkor tud adni pénzt! És azt is irta h mi milyen szemetek vagyunk mert nem lelkesítjük őt h kitartás meg ilyenek,csak mindig a pénz érdekel...

De könyörgöm pont miatta vagyunk ilyen helyzetbe! Mert eddig anyám mindig elhitte neki h nem fog átvágni minket. 3 hónap mulva már vagy az utcán leszünk,vagy egy olyan lakásba ahol nincs se gáz,se villany :S

És akkor most tényleg mi lennénk a bunkók? Olyan ideges vagyok rá! Az a legnagyobb problémája h anyámnak iwiwen miért nincs kinn h kapcsolatban! Lesz.arja h miatta van egy csomó adósságunk. A providentre azt mondta h nem ő vette fel! De miatta kellett felvenni! És hiába irjuk neki h miatta van most ez,fel se fogja,csak irja h mi csak csesztetjük őt. ha nem a pénzről kérdezzük hanem a melóról vagy vmi,akkor se válaszol rá h mit csinél ott,vagy mit eszik. Semmit nem tudunk,és még ő van felháborodva h csak a negatív dolgokat irjuk neki!

Ha nem is válaszol senki,köszönöm h ki irhattam magamból az elkesedettségem


2010. okt. 2. 20:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
22%
Már nem azért de mennyit kéne adnia? Az egészet? A fele miért nem elég? Nem kényszerített rá senki hogy segítsetek neki.
2010. okt. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

Végig olvastam.

Nagyon kevés pénzből tartom el egyedül a két gyermekemet, és pont az ilyen történetek tartják bennem az erőt: Hogy van aki még nálunk is rosszabb helyzetben van.

Sajnállak. Őszintén.

Sajnos eljutott odáig ez az ország, hogy akkor-attól már jól érezzük magunkat, ha a csekket feltudjuk adni.

Mert van aki azt sem tudja, önhibáján kívül.

2010. okt. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Amikor ideköltözött(kikönyörögte anyámtól meg hitegetett itt mindnekit h majd ő segít meg stb...) anya megmondta neki ha fizujából jócskán le kell adnia. ugy volt h 100.000et kap,és abból minimum 70.80at le kellett volna adnia a kasszaába h tudjunk fizetni mindent meg enni is tudjunk rendesen. De ő sokszor még a felét se adta le. Volt oylan hónap amikor 30.ezer ft volt a fizetése mert a többit felvette előlegbe. Persze ő végig tagadott h nem érti miért kapott csak annyit. Mikor anya mondta neki h kérdezzen rá a fönökétől akkor,azt mondta h de mit mondjak neki! Aztán anya felhívta a főnökét és az mondta h hiszen ennyi meg ennyi összeget már előlegbe felvett!

És akkor gondolkodhattunk h mit csináljunk. Együnk,vagy fizessünk ki egy számlát

2010. okt. 2. 20:22
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
Ez a hapsi egy tahó, bunkó, paraszt, önelégült, nagyképű, beképzelt kis p.öcs. Mégis mit képzel magáról?? Abszolút nektek van igazatok. Kedves első, hh miért nem elég a fele? Nem olvastad el?? Talán mert nem tudják kifizetni a számlákat, és elvileg egy család, nincs helye külön kasszának.
2010. okt. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Úgy idegesít h jóformán minket bunkóz az e-mailjeibe,meg pénzéhesez le!

Meg el akartuk adni a lakást,egy haverja meg is vette volna,de ő lebeszélte a pasit h megvegye(ezt utólag tudtuk meg,h azt hazudta neki h csak azért akarjuk minnél elöbb eladni mert már minden tönkre van menve a lakásban) meg anyáűnak is mondta h ne adja el,mert ő segít! Ez az ő nagy segítsége. most meg még ha 6 millóért meg is venné vki akkor se lenne elég az adóságok kifizetésére. csak a laksáhitel visszafizetése a chf miatt 7,5 Millió :S aztán annó csak 5 lett felvéve

2010. okt. 2. 20:27
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Írod,hogy hárman is dolgoztok(anyud,te és a nővéred) ..Írod,hogy ettől függetlenül a pasas is leadott pénzt..Én ezt nem értem! Miért nem elég 3 ember fizetése és 1 ember fél havi fizetése?? Ismerek olyan családot ahol az anyuka egyedül neveli 3 gyerekét és kijön a fizetéséből..Igaz nehezen,de kijön...

Azt sem értem,hogy ha már a kezdetnél tudtátok,hogy a pasas ilyen link,akkor anyud miért nem dobta ki a francba?

Most jobb a helyzet,hogy nem küld pénzt,de ti az utcára kerültök? Az igazság az,hogy azért mert ide jutottatok,nem a pasast kéne hibáztatni,hiszen ti is jócskán hibásak vagytok benne..Az ilyen link embereket el kell zavarni,és nélküle élni...Még most sem késő kidobni végleg,és nem írogatni neki,hogy mikor küldi a pénzt..Így tényleg olyan mintha pénzéhesek lennétek..

2010. okt. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%
Most legalább nem kell eltartanotok.
2010. okt. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

lakáshitelünk van,tesóm egyedül neveli a 2 gyereket-.az apa lelépett és nincs semmije h pénzt hajthasson be rajta,meg ő ritkán alkalmankánt tud elmenni takarítani. Gyakorlatilag az án meg anyum fizetése vam. Anyué elmegy a hitelre egy az egyben,amit meg én keresek kb 65,abból 50et leadok meg akaja jegyet amit kapok. A maradék 15ből veszem mega bérletet,meg fizettem eddig a netet,de jövő hónaptól azt is lemondjuk így 5000Ft-tal többet adhatok haza. nekem meg marad kb. 3000Ft. Ebből tudok veni ruhát vagy ami kell. De ha ugy van még ebből is adok ilyen apróágokra. kenyérre,vagy ilyesmire.

MIkor idekuncsorogta magát az elehjén 2-3 hónapig rendben volt minden. Aztán nem. akkor el akartuk adni a lakást,de ő ugye közbe avatkozott. És nem tehettük csak ugy ki,mert arra már ott tartottunk h ha ő nem adja azt a kls pénz akkor nem tudunk enni se

2010. okt. 2. 20:43
 9/26 anonim ***** válasza:
84%
adjátok el a cuccait mind egy szálig, és írjatok neki e-mailt, hogy se pénz, se ő nem kell nektek... pénzt nem fog adni, de ha megint a nyakatokba ül, attól nem lesz jobb
2010. okt. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
75%
Kié a lakás? A csávóé vagy anyudé??
2010. okt. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!