Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet vki ennyire paraszt...

Hogy lehet vki ennyire paraszt? Vagy tényleg mi vagyunk bunkók és pénzéhesek?

Figyelt kérdés

Anyukám élettársa kiment külföldre dolgozni azzal a címszóval h majd onnan küld nekünk pénzt és minden jajdejó lesz.

Igen ám,de mielött elment már elötte is voltak anyagi gondjaink,ráadásul pont miatta kerültünk olyan helyzetbe amiből most meg már nem tudunk kimászni.

Akárhány helyen dolgozott,mindig felvett magára egy csomó előleget(amit persze eltitkolt itthn),így mikor keresett volna 100.000 Ft-ot abból haza adott kb 40-50et,vagy még annyit se. Aztán meg munkanélkülin volt,de még a munkanéli járadékból is eltett magáénak jócskán hlott tudta h minden ft nagyon számít. Hiába néztünk neki mindennap a melókat,mer irkáltuk a tel.számokat neki mindig azt mondta h betelt nem vették fel a telefont. Aztán egy nap kiderült h ő ezeket a számokat fel se hívta!! Még csak meg se próbált munkát keresni,kényelmes volt neki h mi eltartjuk. Anya is, én is dolgozok,nővérem is pedig aztán ő itthon van egyedül két kisgyerekkel és mégis állandóan eljár takarítani mert különben nem tudnánk megélni. Így is alig futja kajára,a számlákat nem tudjuk sose feladni,én szinte az egész fizum leadom,alig marad meg belőle 15.000Ft-ot amit elkölthetek.

Mikor meg jó 7-8 hónap után talált állást magának,ott is ugyanazt csinálta mint a régi helyén. Előleget vett fel. Ilyen 30-40.000 ft-okat hozott haza. Nem elég h amig munkanélküli volt eltartottuk,számlákkal elmaradtunk,sírt a szája meg beszólt ha ő nem tudott eleget enni (egy tepsi rakott krumplinak a felét ő ette meg egyedül,mi/anya,én tesóm meg a gyerekek osztoztunk a másik felén/. Szóval az uj munkahelyén is megcsinálta h előleget vett fel saját magára h tudjon cigizni meg piálgatni,mi meg elmaradtunk még jobbana számlákkal. Providentet kellett felvenni h kitudjuk fizetni a számlákat! És miatta kellett felvenni mert ha rendesen leadta volna a fizetését nem lett volna ez! Elköltöztetni nem tudtuk mert még aza kis pénz amit adott az is jól jött!

Most kiment külföldre dolgozni. Az itthoni melohelyén felmondott,ahol 1,5 hónapra kapott 40.000Ft-ot,amiből nekünk 10.000 Ft-ot hagyott,mert kell neki a többi az utra kajára meg cigire meg ilyenek.

Kérte anyámat ha cuccaira vigyázzon meg várjon rá,mert majd akkor amint tud küld pénzt.

Már 3 hete kérdeztük tőle mindig e-mailbe h mikor van fizetés meg utalni hogyan tud,mert ki fogják kapcsolni a gézt,meg a villanyt :S a lakáshitel is annyira megemelkedett h alig tudjuk fizetni :S Kb egy hónap mulva ha kikapcsolják a gázt meg a villanyt költöznünk kell a laksából. Mert vagy a számlákat vagy a lakáshitelt fizetjük,de akkor mega laksából tesznek ki. :S Segélyre nem vagyunk jogosultak,h tudjunk bármiféle segítséget kérni.

Amikor kérdeztük anyám élettársát a pénz dolgokról mindig azt irta vissza,h alig ment el és mér csak a pénzt lessük :S ma 3 hét után megirta h nem fog tudni utalni,mert nem tudja hogyan kell,majd ha 3 hónap mulva hazajön,akkor tud adni pénzt! És azt is irta h mi milyen szemetek vagyunk mert nem lelkesítjük őt h kitartás meg ilyenek,csak mindig a pénz érdekel...

De könyörgöm pont miatta vagyunk ilyen helyzetbe! Mert eddig anyám mindig elhitte neki h nem fog átvágni minket. 3 hónap mulva már vagy az utcán leszünk,vagy egy olyan lakásba ahol nincs se gáz,se villany :S

És akkor most tényleg mi lennénk a bunkók? Olyan ideges vagyok rá! Az a legnagyobb problémája h anyámnak iwiwen miért nincs kinn h kapcsolatban! Lesz.arja h miatta van egy csomó adósságunk. A providentre azt mondta h nem ő vette fel! De miatta kellett felvenni! És hiába irjuk neki h miatta van most ez,fel se fogja,csak irja h mi csak csesztetjük őt. ha nem a pénzről kérdezzük hanem a melóról vagy vmi,akkor se válaszol rá h mit csinél ott,vagy mit eszik. Semmit nem tudunk,és még ő van felháborodva h csak a negatív dolgokat irjuk neki!

Ha nem is válaszol senki,köszönöm h ki irhattam magamból az elkesedettségem


2010. okt. 2. 20:11
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
78%

Jézusom! Szegénykék...! Ezt az alakot nehogy visszafogadjátok!!!

Ez csak a pénzt viszi el a háztól, én a helyetekben minden holmijából pénzt csinálnék! Még az utolsó zokniját is eladnám!!!

2010. okt. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó kommentelő vagyok.

Kérdésedre válaszolva nem ti vagytok pénzéhesek, hanem ő egy suttyó paraszt!!!

2010. okt. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
78%
Jó ötlet, adjátok el a cuccait.
2010. okt. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
22%

Sajnállak Titeket, őszintén.


De... nem vagyok Fideszes, ezt leszögezem... de nincs érvényben lakásmoratórium, miszerint senkit nem lehet tél vége előtt kiköltöztetni a lakásából, ha nem tudja fizetni a hitelt? Most nem azért írom, hogy ne fizessetek, csak írtad, hogy költöznötök kell a lakásból.

2010. okt. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

én nem nagyon szoktam politizálni, de ha muszáj választani akkor fidesz :)

de vállalkozástant tanulok, és sajnos a tanárom elmesélte nekünk, hogy hiába mondanak ezt meg azt a törvények, a szolgáltatók és pénzintézetek úgyis kibújnak alóla.

Mi most kaptunk 300000ftos villanyszámlát, normál háztartásra. Hiába írunk folyton az elműnek hogy valamit nagyon félreszámláztak, mindig kibújnak a dologból :(

2010. okt. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
57%
Nem akarlak megbantani, mert ez nem a te hibad, de szerintem anyukad nagyon-nagyon hibas ebben az egesz dologban. Azt irod, hogy pici gyerekek is vannak. Hat ne haragudj, de ilyen embertol minek vallalt ennyi gyereket, ha mar az elejen is annyi gond volt? Adossagcsapdaban vagytok. Tanuljatok meg beosztani a penzt es a pasi fele zarjatok el a penzcsapot. O eldaridozza a penzeteket. Ti abbol semmit nem fogtok latni. Addig kell a penzetek, amig kulfoldon ki nem alakul az elete, utana meg nagy valoszinuseggel lelep. Bar ne igy legyen, de nagyon valoszinu. Anyukad nyugjet-bajat nem kellene magadra venni, ebredjen mar fel az az asszony, hogy mit csinal o most a csaladjaval egy ilyen emberert. Szerintem ti nagyon naivak vagytok es ott ver at titeket, ahol tud. De hat, ha ennyire hagyjatok magatokat, ne csodalkozzatok, hogy kihasznal. Gondolkozz el azon, hogy ki miatt tartotok itt. Anyukad nem jo emberrel kezdett, ez a szintu naivitas mar butasag.
2010. okt. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
90%

Most le fogtok pontozni, de nem érdekel.

Megakadt a szemem a kérdező egyik kommentjén, miszerint ott van velük a testvére 2 gyerekkel.

Az +3 fő kereset nélkül, akiknek enni, lakni kell valahol.

Nem szép, hogy ez a pasi így cserbenhagyott titeket, de nem ő tehet arról, hogy nem tudtok megélni, hiszen ha ő nem lenne, akkor még 1 ft-ot se kapnátok plusszba. Nem gondolom, hogy pl. a már említett testvéredhez és gyerekeihez köze lenne, nem köteles ennyi embert támogatni, lehet ezért nem ad haza, mert úgy érzi, túl sokat kértek tőle, nem jogosan.

2010. okt. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
23%

21:19 reális tükröt tart Nektek, kedves Kérdező.

Sajnálatos helyzetben vagytok, ez a JELEN. Most kb. annyi van, hogy se.ggrecsücsültetek. Sok ember sajnál Benneteket a kialakult helyzetért.

Viszont sok ember NEM FOG SAJNÁLNI Benneteket azért, ha MOST el nem kezditek, rendben megállítjátok a nemnormális folyamatokat és helyrehozzátok az életeiteket magatok körül. Nem kegyetlenség ilyenkor ép-ész döntéseket hozni, és meglépni olyanokat, amiktől tartotok, esetleg féltek. Ne féljetek semmitől.

Úgy látom, számotokra eljött az "ELÉG" ideje. Elegetek van ebből a helyzetből, ami szó szerint nem fenntartható. Lehet tudnátok még húzni ideig-óráig ... Kérdezd csak meg Magadtól: elég volt ebből nekem?????

Megoldások mindig lesznek. Ott lesznek, út közben.

Minden jót Nektek!

2010. okt. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Ja, és én is kitenném.

De sanszos, hogy ha anyukádnak lesz másik kapcsolata, ő is sikítva fog menekülni attól, hogy feléljétek az egész fizetését, mert sokan vagytok.

2010. okt. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Anyué a lakás.

A gyerekek meg a tesómé. Ő miatta is adtuk el a régi lakást és vettünk nagyobbat h ide tudjanak költözni. A régi lakás 1 szobás volt,nem fértünk volna el ennyien. Azért mentek szét a gyerekek apjával,mert nem dolgozott semmit,inkább tesóm gyesét vitte el gépezni,meg agresszív volt. A gyerekek apja semmit nem ad a gyerekek nevelésébe,bevasalni se nagyon lehet mert nincs neki semmije. Feketén dolgozik.

Anyám élettársa tudta h mi a helyzet mikor bekönyörögte magát. meg már 1,5 éve együtt voltak és szokott így segíteni. Tök normális volt. Mikor ide költözött egy pár hónapig rendesen adott is le pénzt. Tényleg minden jó volt. Aztén elkezdte ezt az előleg felvevést. Egy ideig még hittünk neki mikor azt mondta h a főnöke azt mondta h majd holnap megkapja,vagy a következő fizuval fogja a hiányzó összeget megkapni. De mire kiderültek a dolgai már annyira el voltunk úszva h az a kis pénz amit adott az is jó volt,mert nem tudtunk volna mit enni. Ha kitettük volna,akkor még azt a keveset se adta volna oda. Patt helyzetben voltunk.

Most meg ugye elment külföldre. Minket itthagyott a szarban. 10-én kapok én is meg anyám is kajajegyet,addig jóformán vajas kenyéren élünk. De a gyerekeknek kéne vmi normélis főtt kaja. Még jó h ők napközbe oviba meg bölcsibe vannak és ott tudnak főtt ételt enni. tesóm is anyni helyre jár takarítani amennyire csak tud. Mi is megyünk anyámmal a 3-4 müszak mellett ahogy tudunk.


A Téli időszakba nem tehetnek ki? De akkor is csak az adósság nő tovább! :( Anya élettársa meg irta h anya ne tegye ki a cuccait mert 3 hónap mulva ha jön haza akkor ad pénzt és kifizeti a dolgokat amiket kell. Azt irta az elöbb h ne fizesse be anya a lakáshitelt,hanem abból adja fela számlákat,éás majd ha hazajött rendezi a hitelt. Meg megkérte h már ne irogassunk neki a pénzzel kapcsolatban. Könnyen beszél,nem az ő lakása ugrik majd akkor tavasszal vagy mikor :S

2010. okt. 2. 22:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!