Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek ez jó lenne az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez jó lenne az esküvői meghívó mellé? Félre ne értsetek, nem vagyunk sem pénzéhesek, sem pedig olyanok akik ebből finanszíroznák az esküvőt! Csupán már mindenünk megvan!

Figyelt kérdés

Minden kedves Barát és Rokon!


Kérünk Titeket, ne vegyétek zokon,

ágynemű, törölköző, étkészlet ...

nálunk már teljes a készlet.

De, hogy a malacpersely hízzon,

inkább a násznép adakozzon!

Amit ajándékba szánnátok,

borítékban a perselybe dobjátok.

Megígérjük nem vész kárba,

előbb-utóbb befektetjük

egy kisebb családfába.

Előre is köszönjük a segítséget,

esküvőnkre szeretettel várunk Téged.


2011. máj. 2. 12:14
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
50%

Mi ezt kaptuk,nekem ez jobban tetszik,kicsit burkoltabb,nem ilyen malacperselyes undormány.

A nagy izgalomra együnk.igyunk egyet,sok szeretettel várunk benneteket...Minden kedves vendés és rokon!De hogy ne halmozódjon fel 6 étkészlet,ennek elkerülése vlgett amit ajándékba szánnátok,inkább borítékban kezünkbe adjátok.Ígérjük hogy nem vész kárba,előbb utóbb befektetjük egy kisebb családfába.

2011. máj. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem is teljesen elfogadható, aki ismeri az "általános" esküvői szokásokat, tudja, hogy a legtöbb helyen ajándék ÉS menyasszonytánc (pénz) IS szokott lenni.


Ti csak annyit kértek, hogy amit ajándékra költenének azt inkább pénzben adják.


AZ ajándéklista, ami egy teljesen elfogadott/megszokott dolog, az sokkal inkább "követelés" mint ez.

2011. máj. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
5%
szánalmas. nem illik.
2011. máj. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
62%

12:19-es vagyok.

Ha gondolod, maradt még a turkálós törölközőkből, nem ment mind a kutya alá, nagyon szívesen elküldöm neked, használd egészséggel!

Albérletben laktunk, a lagzi árából fizettük be a banknak az előleget.

Nem vagyok se rongyrázós, se beképzelt, de ha valakinek csak turkálós törölközőre telik egy esküvőre, az már régen gáz!

2011. máj. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
72%

12.25

Na én is kaptam már olyan törölközőt ami semmire sem volt jó. Mindent csinált csak vizet nem szívott.Olyan volt mintha meg sem törölköztem volna.

És jó ha megmondják hogy pénzt szeretnének, mert nem biztos hogy tudsz jó ajándékot venni, ha nagyon akarsz akkor sem,főleg ha távolabbi rokon esküvőjéről van szó.

2011. máj. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem igen is jó ötlet ez a versike. Már csak azért is, mert ha már együtt laktok, akkor gondolom, úgy is megvettetek mindent, ami kellett. Szerintem semmi szükség egy hatodik mixerre, vagy egy tizenkettedik étkészlet.

Ha esküvőm lesz, mi is ilyen versikét fogunk íratni a meghívónkba, mert már teljes a háztartásunk.


A többi "ellenző" hozzászólónak: nem teljesen mindegy, hogy a törölközőt, étkészletet adjátok nászajándékba, vagy az árát teszitek egy borítékba? Az összeg akkor is csak ugyanannyi lesz.

2011. máj. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
91%

nekem tetszik, semmi baj nincs vele.

kenyérpirító fogyóeszköz?? érdekes, az enyém 7 éve megvan és semmi baja. de az 50 nm-es, másfél szobás lakásomban a gyerek a férj és a macska mellett még majd nekiállok 2-3 pirítót, mikrót, bazi nagy dobozokat tárolni, mert egyszer majd jól jöhet, 10 év múlva. ja.

ha csak nem tudod 100% pontosan, mire van szüksége a párnak, akkor a legjobb pénzt vinni, ha adni szeretnél valamit? hogy nem illik? szerintem olyat illik adni, aminek a pár örül, és ha nekik a pénz jönne a legjobban (mert pl. lakásra, gyerekszobára, stb. gyűjtenek), akkor én azt adok. most nem te és az ajándékod vagytok a középpont. pláne, ha esetleg a pirítódból kap 2-3 példányt is.

2011. máj. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
100%
Szia,hát ha én a násznép tagja lennék örülnék,mert nem kell azon törnöm a fejemet,hogy mit vegyek ajándékba,nekem ez így egyszerűbb lenne.De látom,hogy nem elhanyagolható azoknak a száma,akiknek ez nem tetszik,ezért a szövegbe beleszőném azt,hogy az ajándéknak is örülünk,tehát,hogy ha nem akarsz bajlódni az ajándékkal,akkor a borítéknak is örülünk.Húúú lehet,hogy bonyolult voltam kicsit.
2011. máj. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves hozzászólásokat. Igen, persze, a meghívó átadásánál természetesen, mondjuk, h az ajándékoknak is örülünk :)
2011. máj. 2. 12:39
 20/54 anonim ***** válasza:
30%

Pénzt kérni-adni nem illik. A pénz kényes dolog, olyan, mintha bugyogókat vagy tangákat kérnél. Régen meg is sértődtek, ha pénzt adtak, ma már senkit se lehet pénzzel megsérteni. Ez a pénzéhesség látszatát kelti, hiába szajkózzátok, hogy nem, a tett mást mutat. Ajándékot 16 éven felül már csak kapni szoktak, nem kérni. S ha vki egy kétezer forintos ékszerkészletet akart adni (van ilyen, láttam gyönyörűeket ennyi pénzért)? Akkor dobja be a kétezrest nektek, mert csak annyira futotta? Az ékszeren nem látszik, hogy 2 ezer volt, a pénzen igen, így megszégyenül, sőt verseny lesz a dologból, mégha névtelen, diszkrét a boríték, akkor is. Pénzes buli lehet belőle.


Na mondjuk apám is túlzás volt, amikor egy barátja esküvőjére egy méteres padlóvázát vitt. Azaz előreláthatóan felesleges kacatot sem illik adni. A kettő között, tárgyakban ÉS menyasszonytánc-pénzben kell meghúzni az egészséges határt. Mert igen, jól írta az egyik előző válaszoló: megvan a helye és az ideje a pénznek is: a menyasszonytáncnál, erre találták ki. De máshol nincs helye.

2011. máj. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!