Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit szóltok ehhez az esküvői...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szóltok ehhez az esküvői meghívóhoz?

Figyelt kérdés

A "legjobb barátnőm" meghívott az esküvőjére,amikor küldte a meghívót mellette volt egy kis papír is,hogy nem ajándékot kérnek hanem pénzt! Én írtam neki,hogy sajnos nem tudunk pénzt adni,mert házvásárlás előtt állunk,gyerekeink vannak,ráadásul most bejöttek plusszkiadások is! Erre azt válaszolta,hogy biztos 10-20ezerrel olcsóbban is eladnánk a házat nekünk,meg hogy azért ajándékot tudunk-e venni ha pénzt nem adunk?! Ha annyira azt akarta volna,hogy menjünk akkor azt mondta,volna ,hogy nem kell vinnünk semmit csak menjünk!

Mi a véleményetek erről? Mit léptetek volna?


2011. febr. 5. 16:42
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, nálunk ez úgy működött, hogy nekünk volt annyi eszünk, hogy nem támadtuk le a vendégeket, hogy pénzt kérünk és nem ajándékot, a vendégeknek meg volt annyi eszük (akik nem tudták eldönteni), hogy megkérdezték kipuhatolták, minek örülnénk a jobban, ajándéknak, vagy pénznek.

Az, hogy ha elmész egy lakodalomba, természetes, hogy viszel nászajándékot! Bunkóság, ha nem viszel!

Ha nem tudsz vinni semmit, még valami jelképes ajándékot sem, akkor illik udvariasan visszautasítani a meghívást!

Ez más helyzet, mint egy házibuli.

Természetesen a barátnődnek úgy illett volna, hogy azt mondja, nem kell semmit vinnetek, csak menjetek. Viszont ha ezt elfogadtátok volna, az tőletek lett volna udvariatlanság.


Ez nem azt jelenti, hogy egyetértenék a barátnőddel. Elfogadhatatlanul viselkedett, követelőzött, ez nemcsak hogy egy barátnőtől, se bárkitől is nagyon gusztustalan, érzéketlen, pénzéhes dolog lenne.

2011. febr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:

nem olvastam végig ezt a rengeteg sok választ, csak a kérdező kommentjeit.


szóval ha pár fős lesz az esküvő, gondolom nem lesz tánc, étterem, stb. ha így van, ebben az esetben nem kell, hogy adjatok se pénzt, se ajándékot, más kérdés, hogy ha szeretnétek adni valamit, akkor lehet, de nem kötelező, ha csak szertartás lesz.

ha lesz egy szűk körű vacsora, akkor annak az árát oda "kell" adni. legalábbis nekem nem lenne pofám úgy odaállítani és kajálni, hogy nem fizetem ki, amennyibe kerültem. ha nem lenne pénzem rá, akkor nem mennék, csak megnézném a szertartást, ennyi.


rokonokra szerintem nem vonatkozik ez a szabály, hogy ki kell fizetni a vacsora árát, tehát, hogy az az összeg legyen a minumum, amennyibe a vacsora/ebéd került, ha nincs pénzük, de a többiekre igen. ha pedig nincs pénze egy barátnak, legyen benne annyi, hogy távol marad a vacsoráról, lagziról, csak a szertartást nézi meg.


más ha valaki full gazdag, akkor nem szabad kicsinyeskedni, és a kevésbé tehetős barátoknak én is azt mondanám, hogy nem is kell semmi, csak jöjjenek el a mulatságra, de ha valakinek szintén nincs sok pénze, akkor elvárható a résztvevőktől (kivéve rokonok), hogy kifizessék legalább azt az összeget, amibe a vacsora került, ha részt akarnak venni a lagzin.

2011. febr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

most olvasom a kérdező legelső kommentjét, ami fölött átsiklottam, hogy kint élnek Angliában.

ez még távolról sem jelenti, hogy jól megy nekik, lehet, ti sokkal jobb anyagi helyzetben vagytok, mint ők.

2011. febr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
58%
bunkók.. :s
2011. ápr. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
na, mi volt? elmentél végülis az esküvőre?
2011. ápr. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!