Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit szóltok ehhez az esküvői...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szóltok ehhez az esküvői meghívóhoz?

Figyelt kérdés

A "legjobb barátnőm" meghívott az esküvőjére,amikor küldte a meghívót mellette volt egy kis papír is,hogy nem ajándékot kérnek hanem pénzt! Én írtam neki,hogy sajnos nem tudunk pénzt adni,mert házvásárlás előtt állunk,gyerekeink vannak,ráadásul most bejöttek plusszkiadások is! Erre azt válaszolta,hogy biztos 10-20ezerrel olcsóbban is eladnánk a házat nekünk,meg hogy azért ajándékot tudunk-e venni ha pénzt nem adunk?! Ha annyira azt akarta volna,hogy menjünk akkor azt mondta,volna ,hogy nem kell vinnünk semmit csak menjünk!

Mi a véleményetek erről? Mit léptetek volna?


2011. febr. 5. 16:42
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
68%

Már ne is haragudj, de szerintem az erdélyi magyarok nem ilyen bunkók, mint te...ezt egyszerűen nem vagyok hajlandó elfogadni. A legjobb barátnőm csíkszeredai, és neki is sokkal fontosabb az, hogy ott legyen mindenki, aki számít, mint az, hogy meggazdagodjon az esküvőjéből. Ez gusztustalan, olyan, mintha csak azért tartanátok esküvőt, hogy legyen pénzetek házat venni, és nem azért,ami az eredeti célja: szerelemből összekötni az életeteket a rokonok és barátok jelenlétében. Aki olyan anyagi helyzetben van, hogy hitelt kéne felvennie az esküvőre, az ne tartson esküvőt, gyűjtögessen, ilyen egyszerű...de semmiképpen se a rokonok hátán akarjon ilyen nyilvánvalóan meggazdagodni! Ez nem esküvő, nem szerelem, hanem gusztustalan kunyerálás...

És mi az, hogy nincs menyasszonytánc, mert az román szokás??? Az egy teljesen magyar szokás, max. a románok átvették, legeslegfeljebb azt tudom elképzelni, hogy Közép-Kelet Európai és akkor mindkét népnek ugyanúgy szokása, de hogy a magyaroknál évszázados szokás az 100%.

Ha egy rokonod azért nem lehet tanúja életed egyik legboldogabb napjának, mert nincs pénze ajándékra, és szerinted ha mégis elmegy, akkor ingyenélőnek számít, akkor te egy undorító számító dög vagy, és megérdemled, hogy egyedül halj meg, minden barát és szerető rokon nélkül...

Kérdező: Az a nő nekem többé nem lenne a barátnőm, aki ilyet mond! Az én válaszom az lett volna, hogy a meghívó kiegészítése természetesen csak azoknak szól, akik valamit eleve szántak, de mivel nem akarnak 60 vasalót, inkább az arra szánt pénzt adják oda, de nem kötelező ajándékozni. Milyen már az, hogy ki kell fizetni a vacsorát???? Akkor ez most egy barátnőd "bulija", vagy az operabál?? És a keresztanyás dologban is egyetértek a sértettségeddel. A keresztanyának nem az a funkciója, hogy ajándékokkal halmozza el a gyereket, hanem az, hogy tanácsokkal lássa el az életben, eredetileg meg az, hogy vezetgesse a vallási útján, tehát ha valamilyen kérdése van a kereszténységgel kapcsolatban, akkor legyen egy felnőtt a papon kívül, akinek felteheti. Persze ma már ez átalakult, de akkor sem az ajándék a lényeg, mondom ezt én teljesen ateistaként! A te "barátnőd" is egy számító dög, csak a keresztszülős dolognál még volt benne annyi, hogy valamelyest burkolja a válaszát, és úgy tegyen, mintha sajnálná, hogy nem tud venni a gyereknek semmit, holott csak lusta. Jó, lehet, hogy nem tudna, de akkor is elvállalhatta volna, amikor megmondtad neki, hogy számodra nem az ajándékok a lényegesek.

2011. febr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm,olyan szépen leírtad,és tényleg ez a lényeg a keresztszülőségnél is!
2011. febr. 5. 22:13
 33/45 anonim ***** válasza:
61%

17:58, 19:13 vagyok.

Miért lenne már bunkó az erdélyi csaj, ez a hagyomány, nálunk régen az ajándékot ajándéktánc alatt(lepedő, vájling, ing) az ifjú pár hátára terítették, hogy mindenki lássam, mit kapnak tőlük, ez még a mamám idejében is így volt, az esküvő, lakodalmon azt a célt is szolgálta, hogy az ifjú pár megalapozza a jövőjét, nem tudom miféle nagyvárosi, vagy modern felfogás ez. Ha ballagásra hívnak meg, akkor is viszek a ballagónak ajándékot, attól függetlenül, hogy a ballagást otthon tartják, otthon főznek (mint ahogy felénk lagziba is régebben).

Az szüleim még ma is azokat az étkészleteket, edénykészleteket, pohárkészleteket használják amit nászajándékba kaptak.

Ingyenkajálni akkor sem illik, egy meghívás lagzira költséges, ezzel jár, nem kell vagyonokat adni nem erről van szó, de egy 10-est fejenként, ilyenen nem sóherkednék. Ez épp olyan alapvető dolog, mint az, hogy kiöltözünk (kosztüm, öltöny).

A hagyomány szerint egyébként a szülők fizeti a lakodalmat, esküvőt, az ajándék és a pénz pedig a fiataloké lesz.

2011. febr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
61%

Hát nincs mit. Muszáj volt leírnom, mert eddig még soha nem találkoztam a pénzéhség és önzőség ilyen nyílt formájával, és ez nagyon felhergelt. Azt hiszem, eddig túl naív voltam, azt hittem, hogy az emberek ennyire nem szokták direkt módon tartani a tenyerüket, kivéve, ha nem hajléktalanok.

Azt eddig is tudtam, hogy a pénz körül forog a világ, de azt nem tudtam, hogy a pénz már ki is ölte az érzelmeket és az összetartást!!

2011. febr. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
70%

22:48!

A probléma az, hogy az erdélyi csaj szerint az esküvőnek az EGYETLEN célja a pénzszerzés, illetve az, hogy ha van egy barátom, aki épp csak kijön a pénzéből havonta, vagy esetleg még 5-6e mínuszba is kerül, akkor ott se legyen a lagzin, mert nincs pénze.

Persze, hogy megalapozzák a jövőjüket, de a fő célja, hogy összekössék.

Én se megyek üres kézzel esküvőre, de ha egy fityingem sincs, mint pl. a páromnak, aki pont kijön a fizujából (semmi extrát nem vesz: kaja, számlák, benzin), akkor azért még szeretném látni a legjobb barátnőmet teljes harci díszben.

Fordított eset: örülök neki, ha kapok ajándékba pénzt, de ha megtudom, hogy a legjobb barátnőm azért nem jött el a lagzimba, mert nem volt mit adnia, akkor menyasszonyi ruhában úgy, ahogy vagyok elmennék a házához, felöltöztetném, és elrángatnám (feltéve, hogy amúgy akart jönni, és tényleg csak a pénz volt a gond). Olyan nincs, hogy egy barátom nem jön, mert nem tud mit adni!! És olyan végképp nincs, hogy mindenki előtt felolvasom, hogy ki mennyit adott, ez méginkább pénzéhség, akkor is, ha hagyomány. Vannak ám szégyellnivaló hagyományok is!...

Ha én egyszer lagzit fogok rendezni, tuti azért fogom megetetni a vendégeimet, hogy velem együtt örüljenek, bulizzanak a boldogságom örömére, nem azért, hogy kifizessék nekem, és még pluszba is adjanak. Örülök a pénznek, de nem pályázok rá! Na ez a különbség erkölcsök és az erdélyi csaj között.

2011. febr. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
27%

Ja és amiről te írsz: a lepedős, az a menyasszonytánc egyik formája, és ott nem olvassák fel, ki mennyit adott. Ez egy vicces/bulis módja annak, hogy odaadja az ajándékát az, aki hozott. Ilyenkor aki nem ad, az ülve marad. Ennyi. De én azzal is fogok táncolni, aki semmit nem tud adni.

Tudod mi a bunkóság még? Ha valaki üres, névtelen borítékot dob az üstbe/lepedőbe (szemtanúja voltam), na az tényleg el se jöjjön inkább!

2011. febr. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
43%

Kedves 22:48,


Koszonom a hozzaszolasod!


A tobbieknek viszont azt szeretnem mondani, hogy en csak leirtam azt ami nalunk mar dednagyapaink korabol hagyomany.

Nem a sajat eskuvomrol beszeltem, meg arrol sem, hogy en mit varok el vagy mit nem.

Es akarmit mondotok, eskuvore igenis illik ajandekot adni,akinek kevesebbre telik az kevesebbet.

Ha vacsorara megyek a baratokhoz, mindig viszek valamit.Egy uveg bort, sutit amit en keszitettem , vagy valami hasonlot mindekepp viszek. Es ugyanugy a baratok is hoznak, pedig sosem kertek es mi sem kertuk soha.

Ugyanugy ha lakodalomra megyek viszek ajandekot, az adott alkalomhoz illo ertekben.


Senki nem mondja azt, a rokonanak/baratjanak, hogy ha nincs penze ne menjen el.(Kivetel a kerdezo baratnoje)

Ha tudom, hogy a baratnom annyira rosz anyagi helyzetben van, akkor en adnek neki penzt amit a boritekba betegyen, vagy megbeszlnem, hogy masnap vissza adom, hogy ne erezze magat kellemetlenul.


Nem all szandekomban meggazdagodni az eskuvombol, de nem is megyek el egy eskuvore sem ures kezzel.


Mikor azt mondtam, hogy akinek nincs penze az nem megy el, csak penzt kuld, az alltalaban a tavoli rokonokra, ismerosokre vonatkozik.


Voltam mar olyan eskuvore meghivva, hogy a menyasszony nem is koszont mikor elmentunk egymas mellett az utcan. Azert hivtak meg, mert nagyszuleink rokonok, es az egesz rokonsagot meg akartak hivni(itt mar tenyleg a penzrol szolt szerintem).Annak ellenere, hogy baratommal kulon meghivot kaptunk, nem mentem el, mert nem is ismerem.Anyuek elkuldtek a penzt es annyi.Sajnos vannak ilyen emberek, akik azert csinalnak nagy eskuvot, hogy minel tobb penz gyuljon ossze.

2011. febr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
72%
Hát ez evidens, hogy vendégségbe nem megyek üres kézzel, meg esküvőre sem, de akkor sem nézem ingyenélőnek egy rokonomat, akinek nincs pénze, még 10.000 forintja se, és mégis eljön az esküvőmre. És még akkor se alázom meg a vendégeimet azzal, hogy felolvasva az összegeket kb. versenyt csinálok az adakozásból. Később aztán az egész falu azon csámcsog, hogy Mari néni milyen smucig, Peti unokatesó pedig milyen nagyzoló, mert többet adott, mint a szülők, biztos fel akart vágni...
2011. febr. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
44%

Ezt a felolvasast senki nem nezi rossz szemmel nalunk, es ha valaki fel megy egy eskuvore tudja mi fog tortenni.

Es ezt nem en talaltam ki, sem a nagyszuleim, mar nagyon reg igy van.

Nalunk nagyon szorosak a csaladi kapcsolatok, es ha valaki tenyleg annyira rosszul all anyagilag, hogy egy 10000-est nem tud adni, azt nem szoljak meg.


Szoval ha XY beteg es nem tud dolgozni, csomo penz elmegy az orvosokra es a ket gyerek is ott van, s alig elnek meg egyik naprol a masikra senki nem fog egy szot sem szolni, hogy nem ad semmit.


Ha meg valaki nagyzolasbol tobbet ad, az vessen magara, es vallalja a kovetkezmenyeket.


A hazassagkotesi szandekot nem tartjak titokban, mindenki elore tudja, hova hivatalos, tehat van jo par honapja felretenni egy 10000-est.


En nem hiszem, kedves valaszolo, hogy ha a legjobb baratnod eskuvojerol lenne szo, nem probalnal meg kisporolni egy 10000-est, hogy ajandekot vigyel neki(most nem feltetlenul penzre gondolok)


Mindenki elvarja, hogy az ifju par ot is meghivja az eskuvore, ha meg nem teszi akkor XY-rokon megsertodik meg azt pletykalja, hogy bezzeg o a szuleit annak idejen meghivta, meg ilyenek.


Ha meg elhivja, akkor igenis valamilyen szinten megertheto, hogy miert penzt szokas adni, es nem kepkereteket meg vasalokat.


100-200 szemelyes lakodalom sokban kerul, nem egy-egy szelet pizzarol vagy sultrol van szo.

Leggyakrabban nem is marad semmi az ajandekokbol az ifju parnak, vagy csak egy kicsi osszeg, es orvendenek, hogy legalabb ki tudtak fizetni mindent.

2011. febr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

szerintem pontosan ezért van az, hogy hónapokkal előbbre bejelentik, hogy mikor lesz az esküvő, hogy mindenki fel tudjon rá készülni, anyagilag is! nekünk jövő augusztusban lesz, de február-márciusra tuti kimennek a meghívók, és akkor még ott van közel fél év, ami alatt fejenként 10E forintot BÁRKINEK össze lehet szedni, véleményem szerint.

és lehet, hogy ez régebben nem volt szokás, de régebben a vendég sem várta el, hogy étterembe vigyék, és nem evett-ivott a legdrágábbikból "úgyse én fizetem" alapon. igenis, nagyon drága egy esküvő, és ha a pár pénzt kér, akkor azt illik vinni.

a barátnőd tényleg nyers volt, az előzményeket tekintve (keresztszülőség) nem is védem, de neked is lehetne egy kicsit modernebb gondolkodásod...sajnos ilyen világban élünk...


az, hogy étteremben megvacsorázzon egy cirka 100fős vendégség, legalább 3-400E forint. és igaz, hogy ha meghívsz valakit vacsira, akkor sem kell kifizetni, de nem mindegy, hogy egyszerre 3 embert vendégelsz meg a lakásodban, ahol te főzöl, és egy adag kijön max 1000Ft-ból, vagy uram bocsá elviszed étterembe, mint az, ha egyszerre 1000 embernek fizeted az alsó hangon 5000Ft-os kaját, plusz az italokat (ami mellesleg majdnem többe kerül, mint a vacsora)


szóval szerintem manapság teljesen elfogadott pénzt kérni, persze nem ilyen hangnemben, ebben igazad van.

2011. febr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!