Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit szóltok ehhez az esküvői...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szóltok ehhez az esküvői meghívóhoz?

Figyelt kérdés

A "legjobb barátnőm" meghívott az esküvőjére,amikor küldte a meghívót mellette volt egy kis papír is,hogy nem ajándékot kérnek hanem pénzt! Én írtam neki,hogy sajnos nem tudunk pénzt adni,mert házvásárlás előtt állunk,gyerekeink vannak,ráadásul most bejöttek plusszkiadások is! Erre azt válaszolta,hogy biztos 10-20ezerrel olcsóbban is eladnánk a házat nekünk,meg hogy azért ajándékot tudunk-e venni ha pénzt nem adunk?! Ha annyira azt akarta volna,hogy menjünk akkor azt mondta,volna ,hogy nem kell vinnünk semmit csak menjünk!

Mi a véleményetek erről? Mit léptetek volna?


2011. febr. 5. 16:42
1 2 3 4 5
 21/45 szamóca. ***** válasza:
85%

na msot ez szép és jó, én sem vagyok egy anyagias darab, csak abba godnoljatok bele hogy rendeztek egy esküvőt. átlag szinten éltek, nyilván nem ömlik a pénz. Rendeztek egy esküvőt, emghívtok barátokat. ez a endezvéény 2-3 százezer forintban simán benne van mégha csak szűk körben is tartjátok. (étterem bérlés, kajak pia....) nyilván az is bunkóság ha kijelentitek hogy mindenki magának fizet. ezért szoktak pénzt kérni.

egyébként nem tudom leeht én vagyok nagyon gyanakvó, de szerintem a világon olyan ember nincs aki közli vleed hogy azért nem esz a gyerek keresztanyaj mert drága. aki ilyenek miatt lép vissza az hazudik valamit.

én valamiféle kamuszagot, de legalbáb erős tulzást érzek a történetekben.

2011. febr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
74%

19:29 tartom a velemenyem, es igenis pofatlansag ingyenelokent odamenni. Ahogy kesobb is mondtak, eleg sokban kerulhet egy eskuvo.


Azert megneznem, hogy a te eskuvod utan, 30 kepkeretbol meg 200 jo kivansagbol hogyan fogod 10 evvel kesobb is fizetni az adossagot amit az eskuvo rendezesre kolcson kertel. Persze ha apuci meg apos nem fiztei ki. (Ezzel semmi gond nem lenne, de amint tudjuk egy fiatal parnak igenis jol fogna az az osszeg ami az eskuvon osszejonne,de legtobb esetben nem is marad semmi a hozzad hasolno romantikus szemleletueknek koszonhetoen)


Tudom, hogy magyarorszagon masok a szokasok mint nalunk, nem igen szokas a nagy ajandekozas meg nagy eskuvo, vagy ballagas, de nalunk ez igy megy. Ez a hagyomany mar tobb evtized ota, es senki zsugoriskodik annyira, hogy ha penzt kell eskuvore adni akkor inkabb nem megyek.Sot ahogy mar emlitettem, meg akkor is kuldenek valamennyit.

2011. febr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:
Nem túlzok ezt szó szerint kijelentette! Hogy drága ,mert ballagás lesz,meg születésnap,névnap,karácsony...ez szinte szó szerint így hangzott el!
2011. febr. 5. 19:53
 24/45 szamóca. ***** válasza:
85%
de várjál, mert nem mindegyh ogy azt mondja valaki "nem akarom elvállalni, mert szegény gyereknek nem tudnék anyagilag mindent megadni amit esetleg más igen" vagy hogy " nem vállalom mert nem akarok rá költeni". ha az utóbbit mondta volna pedig már nem dilemmáznál ezen, hanem régen nem lennétek "legjobb barátnők"
2011. febr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
Ebben teljesen igazad van! Azt mondta,hogy azért nem vállalja,mert nem biztos hogy tudna neki minden alkalomra ajándékot venni.De mondtam neki,hogy nem azért szeretném keresztanyának ,hogy ajándékokat vegyen a gyereknek,én sem kaptam soha semmit keresztszüleimtől,nálunk ez nem szokás.Évekig mondogatta ha majd lesz babám ő lehessen a keresztanyja,azt hittem örülni fog neki!
2011. febr. 5. 20:01
 26/45 szamóca. ***** válasza:
100%

látod máris más a helyzet... hiába tudja hogy neked ez nem számít, mégis kellemetlen. ilyen szitu az én családomban is volt, és egyáltalán nem pénzéhségből, csak kellemetlen pillanatokat okozhat.

mindegy, száz szónak is egy a vége, szeritnem túlreagáltad. esküvőre illik ajándékot vagy pénzt vinni. sokan kérnek inkább pénzt, ami érthető. szerintem nem dobna ki az étteremből ha csak egy 5ezrest adnátok, de akár anyagiasan hangzik akár nem, azért fejenként egy 5-öst illik adni legalább. nekem sem tetszik, de nem én találtam ki. nyers volt, rosszul fogalmazott, de valjuk be a tisztán érthető fogalmazásban te sem vagy nyerő :)

teljesen az jött le hogy a második típusút mondta a kerezstszülős dologban, pedig nem. lehet hogy ő sem úgy gondolta ahogy mondta, lehet ahol eddig volt esküvön 30-40 ezreket adtak, ezért mondta hogy ugyan egy tizest biztos tudtok szerezni.

2011. febr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:
Kicsit lehet,hogy túlreagáltam...igazad van teljesen.Csak engem nagyon bánt,hogy azt mondta ha nem tudunk pénzt adni,akkor ne is menjünk!Én nem vártam el fordított esetben és ezért is neheztelek rá!
2011. febr. 5. 20:13
 28/45 anonim ***** válasza:
100%

"Nálunk eskuvore penzt szoktak adni, nem ajandekot. Ha nappali eskuvo akkor 10-11 korul, ha ejszakai 2 ora korul szedik a penzt. Egy kosarral szepen korbemennek, mindekitol elveszik a boritekot es bemondjak az oszzeget meg, hogy ki reszerol van. "


Már nem azért, de szerintem ez állatira nagy bunkóság! Én ilyet soha nem tennék! (És ilyen emberekkel nem is barátkoznék!) Aki esetleg kevesebbet adott, szégyenkezni fog és rosszul fogja magát érezni.

Mi a borítékokat sem a vendégek előtt bontogattuk ki. Mindenkinek egyformán megköszöntük a borítékokat, és az ajándékokat. Ez utóbbiakat bontottuk csak ki.

Egyébként sokan inkább személyes ajándékot szánnak az embereknek. Pl. a párom anyukája 1 héten keresztül rendszeresen hívogatott minket, hogy mit vegyen nekünk? Mert nem pénzt akart nekünk adni.


Egyébként a legjobb barátnőm néhány hónappal később ment férjhez, mint én. Mi pl. megbeszéltük, hogy csak képletes ajándékot veszünk egymásnak, hiszen mindkettőnknek sok kiadása van az esküvővel, és annak mi értelme, hogy ő ad nekünk 20ezret, amit aztán 2 hónap múlva visszaadok???

2011. febr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
14%

20:28 nalunk ez a szokas, azert nem kell ennyire eliteli. Ez igy ment mar nagyszuleim fiatalkoraban is.


Itt ajandekot az eljegyzesre adnak. Akkor is nagy bulit szokas csapni. Ez is regi hagyomany, ma mar varoson nem tartja mindeki.


Szoval ugy megy, hogy eljegyzesre kozelebbi rokonok, esettol fuggoen 20-60 szemely hivatalos. Az ajandekot mindeki lehetosege szerint adja. Egy ebedlokeszlet, vasalo, porszivo vagy ehhez hasolnok.(Itt is vannak helyek, pl tolunk nem messze, 50km-re egy faluba az ilyen ajandekokat ballagasra szoktak adni lanyoknak vagy konfirmalasra/bermalasra)


Eskuvon pedig ahogy mondtam penzt adnak.Aki tavolabbi rokon, es nem engedhati meg maganak az kuld valamennyit.Viszont itt is lehet olyan, hogy a szulok vagy nasznagyok egy nagyobb ajandekot vesznek nem penzt.(nalunk nem tanuk vannak, hanem nasznagyok).


A nasznagyok szokas szerint nagyobb osszeget adnak 100/120 ezer forintnyit. Olyan is van, hogy egyik felrol a nasznagy nem rendelkezik ekkora osszeggel, es jelkepesen adjak azt az osszeget.(mondjuk en nagyon szeretnem, hogy xy legyen a nasznagyom, de mivel tudom, hogy nincs annyi penze, felajanlom neki, hogy adjon amennyit tud, es a tobbit kipotolom, vagy eskuvo utan vissza adom, hogy ne erezze kellemetlenul magat az eskuvon).


Itt nem arrol van szo, hogy minden a penz korul forog es mindenki csak a penzt akarja.Egyszeruen ez a hagyomany.

2011. febr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
70%

Igaza van annak,aki azt mondja,hogy a mai esküvők a pénzről szónak!

Az ifjú párnak nincs pénze nagy lagzira,de a menyasszony álomesküvőt akar! Adósságba verik magukat,és remélik,hogy kapnak annyi pénzt a vendégeiktől,amennyibe az egész felhajtás került.

A vendégtől pedig elvárják,hogy legalább annyi pénzt adjanak,amennyibe a kajájuk kerül.

Csakhogy: akinek nincs fölösleges pénze,az nem menne el étterembe 10-20.000.- Ft-ért vacsorázni. Miért kellene ennyit fizetnie,ha egy lakodalomban vacsorázik?

A másik dolog: ezen az elven,ha egy rokont vagy barátot meghívok ebédre vagy vacsorára,mert szeretnék velük együtt lenni,akkor tőle is várjam el,hogy fizesse a kajáját?

Jó érzésű ember csak azt hívja meg bármilyen alkalommal,akit szívesen lát,de nem várja el tőle.,hogy pénzt adjon a vendéglátásért!

A vendégnek illik valami ajándékot vinni,egy szál virágot,vagy egy üveg italt,vagy jelesebb alkalommal nagyobb ajándékot. De ha üres kézzel megy, a vendéglátó akkor sem sértődhet meg.

Ez igaz az esküvőre és egyéb alkalmakra is.

Egyszerűen ez a vendéglátás illemszabálya,nem pedig a pénz.

2011. febr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!