Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit szóltok ehhez az esküvői...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szóltok ehhez az esküvői meghívóhoz?

Figyelt kérdés

A "legjobb barátnőm" meghívott az esküvőjére,amikor küldte a meghívót mellette volt egy kis papír is,hogy nem ajándékot kérnek hanem pénzt! Én írtam neki,hogy sajnos nem tudunk pénzt adni,mert házvásárlás előtt állunk,gyerekeink vannak,ráadásul most bejöttek plusszkiadások is! Erre azt válaszolta,hogy biztos 10-20ezerrel olcsóbban is eladnánk a házat nekünk,meg hogy azért ajándékot tudunk-e venni ha pénzt nem adunk?! Ha annyira azt akarta volna,hogy menjünk akkor azt mondta,volna ,hogy nem kell vinnünk semmit csak menjünk!

Mi a véleményetek erről? Mit léptetek volna?


2011. febr. 5. 16:42
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
80%

Hát én nem mennék el, az biztos, mi az hogy követeli a pénzt?Meg hogy ha nem viszel neki pénzt ne is menj...

Ilyen nincs!

2011. febr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
64%

Azért az embert, ha meghívják egy esküvőre nem illik üres kézzel odaállítani, nem igazán értem...nektek nem mindegy, hogy azt a 20.000Ft-ot (mert 4fős család esetén ennyit illik adni, csak a étterem "részetek" kerül ennyibe általában) ajándékra költitek, vagy borítékban adjátok oda.

A barátnőd, ha tényleg így fogalmazott valóban nyers volt, de tőled sem volt épp illendő dolog az effajta kijelentés.

2011. febr. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzáfűznénk,hogy a gyerekeinket nem hívták meg,sőt azt mondta,hogy passzoljuk le nagyszülőknek vagy valakinek,oldjuk meg! Illik vagy nem illik ha egyszer nem tudunk miből adni mit csináljak?Ugy gondoltuk,hogy veszünk valami szép ajándékot nekik!Nyers volt igen,így van,ő még csak nem is gratulált nekünk!
2011. febr. 5. 18:12
 14/45 anonim ***** válasza:
33%

Hat en ilyent meg senkitol sem hallottam.


1. Nalunk eskuvore penzt szoktak adni, nem ajandekot. Ha nappali eskuvo akkor 10-11 korul, ha ejszakai 2 ora korul szedik a penzt. Egy kosarral szepen korbemennek, mindekitol elveszik a boritekot es bemondjak az oszzeget meg, hogy ki reszerol van.


2. Az osszeg helyenkent meg kortool fuggoen valtozik. Fiatalok (nem hazasok) fejenkent kb. 7000 forintot adnak. Csaladosak meg attol fugg mennyire kozeliek. Ha csak barati kapcsolatban vannak az ifju parral akkor 3 szemelyre 20000 forint. Ha kozeli rokon akkor 30-40 ezer.

De ahogy az elottem szolo is mondta, a sajat minimum a sajat fogyasztast+egy kicsit illik adni.


3.Senkinek meg sem fordul a fejebe, hogy nem ad ajandekot.(vagyis penzt)


4.Aki nem tud elmenni, vagy nincs penze, az kuld egy ismerostol, vagy hazaviszi az ifju parnak az ajandekot.Ebben az esetben kb. 10000 forint.


5.En semmi rosszat nem latok abban, hogy a baratnod megjegyezte, hogy inkabb penzt szeretnenek mint folosleges kacatokat. Megis mit kezdjenek 3 vasaloval, 4 mixerrel meg 15 kepkerettel??


Az, hogy megjegyezte, hogy akkor mar ne is menjetek, tenyleg pofatlansag, de az is, hogy te visszairtal, hogy nem tudsz penzt adni. Az ilyen dolgokra nem szoktak visszairni. Es 10000 forint alatti ajandekkal szerintem pofatlansag oda allitani. Szerintem elkerulhetted volna ezt a helyeztet, de most mar ezzel kell elned.

2011. febr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
70%

ma 17:58 vagyok.

Nálunk nincs külön ajándék/boríték adás + menyasszonytánc, hanem csak menyasszony tánc van, még éjfél előtt, ahol táncol a vőlegény is, ott és akkor adják az összes ifjú párnak szánt ajándékot/borítékot.

2011. febr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
81%

19:01 es vagyok.


Nalunk nincs menyasszony tanc:).


Erdelyi vagyok, es a menyasszont tanc csak a romanoknal szokas.

2011. febr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 szamóca. ***** válasza:
87%

gyerekeket se szokták mindig meghívni. képzeld el mi lenne ha 50 család mondjuk fejenként átlag két-két gyerekkel érkezne...

többesszámban írtad, gondolom ketten vagytok a pároddal. azért kettőtöknek fejenként 5000 forint nem sok, sőt, ahhoz képest kevés hogy mi a szokás. oké, nincsp énzetek én megértem, de akkor mndtad volan te is hogy nem tudsz menni mert messze van... ez így tőled is bunkóság volt, akár tetszik akár nem.

2011. febr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
93%

Azért néha elgondkolkozom, hogy milyen világban élünk. Minden a pénzről szól?

Igaz, én még nem házasodtam, de nem várnám el a vendégeimtől, hogy 10-20-30 ezres meglepikkel jöjjenek. Persze, szokás ajándékot vinni, nem is vitatom. De az is fura, hogy "pofátlanság 10 ezer forint alatti ajándékkal odaállítani".

Lehet, hogy az a baj, hogy magamból induluk ki, de ha pl az én barátaim közül mondaná valaki ( mégcsak az sem kellene, hogy a legjobb barátom legyen), hogy sajnos nem tud ennyi pénzt adni, mert nincs pénze, hát valahogy nem kapnék agyvérzést tőle. Hiszen barátok vagyunk, vagy nem? Lehet, hogy túl romantikusan látom a dolgokat, de az esküvőmön nem attól lennék boldog, hogy mindenki több tízezres ajándékokkal állít be, hanem attól, hogy mindenki ott van, aki szeretek. De úgy tűnik a mai világban vannak fontosabb dolgok is ennél. :/

2011. febr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:
Nem lesz messze,mert itt lesz pár kilométerre! Van egy "rossz" szokásom,nem szoktam hazudni,nem tettem volna meg vele kitalálok valami okot,hogy mért nem megyek!Előszőr meg voltak hívva a gyerekek is (egyiknek ő lett volna a keresztanyja de utolsó pillanatban visszalépett,hogy nem akar mert sok pénzbe kerülne,ballagás stb...) Ma mondta,hogy ne vigyük!Nem lesz nagy esküvő csak páran lesznek!
2011. febr. 5. 19:29
 20/45 A kérdező kommentje:
Utolsó én pontosan így gondolkozom! Én sem azért csináltam esküvőt,hogy ajándékokat kapjuk,volt akitől kaptunk,volt akitől pénzt,volt akitől semmit,de nem is ezért hívtuk őket! Mondtuk is,hogy nem kell semmit hozniuk nem az a lényeg!
2011. febr. 5. 19:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!