Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ateistaként vallásos templomi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ateistaként vallásos templomi esküvőre hívtak meg a párommal, a párom és a családja vallásos, lesz mise, áldozás, mindenféle, ilyenkor ateistaként ezt hogy illik?

Figyelt kérdés

szept. 11. 11:18
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Felállsz, amikor a többi, leülsz, mikor leülnek.

Tátogni, énekelni, áldozni nem kell.

szept. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül arra figyelj, hogy a többség mikor áll fel, akkor állj fel te is!

Ha valaki a környezetedből kezet nyújt, akkor fogadd a kézfogását!

A többit nem kell csinálnod.

szept. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
64%
Természetesen kell viselkedni. Amikor a többiek keresztet vetnek, vessél te is. Amikor a többiek felállnak vagy éppen letérdelnek, te is tedd ugyanazt. Úrvacsorát (ostya) viszont ne vegyél, akkor maradj a helyeden.
szept. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az 1-essel. A felállást és leülést csináld a többi emberrel, a többit nem kell.


Ha lehet ne használd a telefonodat, de ha mégis muszáj, akkor mindenképpen néma üzemmódban.


Amikor meg a többiek áldozni mennek, nyugodtan maradj a helyeden.

szept. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
94%

"Amikor a többiek keresztet vetnek, vessél te is."

Ne vessél keresztet, az részedről egy hazugság lenne.

szept. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Olyankor is kell keresztet vetni, ha ez teljesen ellentétes a hitemmel? Tényleg ha muzulmán lennék akkor is?
szept. 11. 11:29
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell keresztet vetned!
szept. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Keresztet vetni nem kell. Én sem szoktam ilyen helyzetben, nem te leszel az egyetlen, aki nem vet keresztet. A többi válasz hasznos.
szept. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is részt vehetsz simán a szertartáson, anélkül, hogy neked ebben hinni kellene. Elvégre te azért mész mert dontosak a barátaid, nem azért, mert hiszel Istenben. Kb csináld azt amit ők, de kifejezetten nem kell minden zsoltárt fejből tudnod.


Áldozni egyébként nem is áldozhatsz, ha nem elsőáldoztál, nem készültél fel erre (tehát nem gyóntál mostanában), mert ez a vallásnak egy több előkészülettel járó, fontosabb szertartása. De többen nem fogják ezt csinálni (hasonlóan nem nagyon vallásos emberek, gyerekek, akiknek nem szabad még).

szept. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
92%

6

Nem, és szerintem térdelned sem kell.

Én reformátusként sem szoktam, ha katolikus templomban vagyok.


Nagynából mozogj a tömeggel, illetve azért ne unatkozz túl látványosan.

szept. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!