Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Áldozás előtt gyónás. Szüksége...

Áldozás előtt gyónás. Szükséges egy papnak meggyónni vagy elég mise előtt Istennek meggyónnom ?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem templomba járni, majdnem 9 év kihagyás után. Ezért sok minden kiesett. Próbáltam utána olvasni, de ezt a két álláspontot sokan vitatják. Szóval mielőtt áldoznék gyónnom kell, viszont szükséges a papnak meggyónni a bűneim vagy jobb mise előtt, imádság közben Istennek meggyónnom buneim?


Bocsánat ha túl nagy butaság amit kérdeztem, de köszönöm, ha valaki elmagyarázza:)


aug. 26. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Papnak, gyóntatószékben. Ha nem tudod hogyan kell vagy már nem emlékszel a módjára, akkor a neten is találsz lelkitükröket, amik segíthetnek felkészülni.
aug. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Ha személyesen jelen lesz Isten és hallod a szavait valóságosan, hogy menj, bűneid bocsánatot nyertek, akkor elég az is. Ha nem, akkor marad a pap.
aug. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Potyondi Gergely ***** válasza:
48%

1Korintus11,27

Azért aki méltatlanul eszi e kenyeret vagy issza az Úrnak poharát, vétkezik az Úr teste és vére ellen.

Próbálja meg azért az ember magát, és úgy egyék abból a kenyérből, és úgy igyék abból a pohárból,

Mert aki méltatlanul eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik magának, mivelhogy nem becsüli meg az Úrnak testét.

aug. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1.-2. köszönöm szépen:)

3.- Ismerem a Bibliát, természetesen tisztában vagyok vele. Habár tényleg sokáig hanyagoltam a hitem és megtagadtam magamtól Istent, de újra rám talált, és mostmár komolyan gyakorlom a hitem. Próbálok fejlődni.:) Természetesen, nem akarok méltatlanul áldozni. Viszont szívből bánom a bűneimet, főleg, hogy megtagadtam Istent, és szeretném minél előbb meggyónni őket, akkor is, ha ezzel továbbra is méltatlan maradok.

aug. 27. 01:14
 5/8 Potyondi Gergely ***** válasza:
59%
Szükséges gyónni, de nem kell félned a paptól. Neki bármilyen bűnt elmondhatsz.
aug. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Prókátor ***** válasza:
68%
Ha súlyos bűn terhel (ún. halálos bűn), akkor papnál kell gyónni, hogy áldozhass. De amíg csak apró botlások vannak (bocsánatos bűnök) addig elegendő a mise elején lévő közös bűnbánati ima (Gyónom a mindenható Istennek, és nektek testvéreim...)
aug. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18%

A gyónás, a mise és a templom nem krisztusi. Nem is bibliai.


Isten elítéli.

aug. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 IstenGyermeke1 ***** válasza:
70%

Nem tudom, hol vitatkoztak ezen. Az Anyaszentegyház tanítása itt elég egyértelmű. (A lényeget leírom, ha valakit érdekel, hozok szentírási igéket is, de ezt előttem sokan megtették, helyesen).

Ha a legszentebb Eucharisztiát akarod magadhoz venni, gondold végig, nyomja-e halálos bűn a lelked. Ha igen, ne menj áldozni azon alkalommal. Szentségek méltatlan vétele = szentségtörés.

A halálos bűnök — normál esetben — csak a szentgyónásban nyernek bocsánatot. Tehát ilyen esetben menj el gyónni.

A bocsánatos bűnöket a (tökéletes) bűnbánat eltörli. A misén a Confiteor imádság (= a bűnbánati ima) alatt ezek eltöröltetnek.

“ Ahhoz, hogy egy bûn halálos legyen három dolog együttes megléte szükséges: halálos mindaz a bûn, "melynek tárgya súlyos anyag, és teljes tudatossággal és megfontolt beleegyezéssel követik el."” (KEK 1857 [link] )

aug. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!