Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Online vagy telefonos gyónás...

Online vagy telefonos gyónás létezik Magyarországon a római katolikusoknál?

Figyelt kérdés

Sajnos térdsérülés miatt nem tudok térdelni és nem bírom a szűk helyeket, így a gyóntatófülke kizárt, viszont nagyon szeretnék meggyónni.


Van ennek valami nem hagyományos módja jelenleg, ami nem face to face?



júl. 14. 21:16
1 2
 1/13 nokid ***** válasza:
36%
Sajnos nincs. De megbeszelheted a helyi plébánossal és meggyontat állva is. Ő is ember, megérti helyzetedet.
júl. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Azért is vetettem fel a kérdést, hátha ennek hatására elgondolkodik egy illetékes és megvalósítja az álmomat.


Csak létezik egy olyan modern pap, aki erre képes lenne, ezt meg tudná valósítani és akkor lehetne neki telefonálni vagy ilyesmi.


Nekem face to face nem megy. Nem mehetek oda csak úgy, meg nem is mernék. Ez olyan ciki! Bűnösként halok meg. :(

júl. 14. 21:39
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem lehet, még covid alatt se lehetett, úgy érvénytelen a gyónás. Gondolj bele, én is felhívhatok bárkit és mondhatok bármit.


De a kérdés egyértelműen trollkodás csak, kicsit unalmas vagy már kérdező és könnyen rád lehet ismerni.

júl. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen, nem csak Magyarországon nincs és ez nem modernizáció kérdése. Amúgy tudsz teljesen anonim módon gyónni, úgy hogy a pap ne lássa az arcod sem.
júl. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

De miért lenne érvénytelen a gyónás?!


Bárcsak trollkodnék, de sajnos a kérdés komoly.

júl. 14. 21:56
 6/13 A kérdező kommentje:

"Amúgy tudsz teljesen anonim módon gyónni, úgy hogy a pap ne lássa az arcod sem."


Ha telefonálnék se látná az arcom, nem?!

júl. 14. 21:57
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha telefonálnék se látná az arcom, nem?!"

De nem ez a lényeg. A gyónás egy szentség nálunk katolikusoknál, amit csak személyesen lehet felvenni. Házasságot sem lehet telefonon kötni. A gyónás nem csak egy beszélgetés. Beszélgetni nyugodtan beszélgethetsz pappal telefonon. Gyónni nem. Arról nem is beszélve, hogy a gyónási titkot a legszigorúbb titokrartás védi - a te érdekedben- ezt pedig telefonon nem lehet biztosítani.

júl. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7: Értem, kár! :(


Ment a zöld!

júl. 14. 22:26
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy most van ilyen, de régen volt valamelyik Budapest belvárosi templomban olyan gyóntatás, hogy nem a fülkében, hanem egy kis teremben és nem kellett térdelni, ha valami miatt nem tudtál.

Egyébként biztosan van a környékeden pap, beszélj vele, hogy mi a megoldás. Az ágyban fekvő betegeket is gyóntatják a saját lakásukban vagy kórházban. Úgyhogy nem a hely számít, hanem a szentség.

júl. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 nokid ***** válasza:
100%
Egyébként bemehetsz nyugodtan a gyontato fülkébe és a pap nem lát téged. Ha nem tudsz nem terdelsz le, Isten lássa lelkedet és tudja miért cselekszel így. Menj nyugodtan, meglátod sikerülni fog .
júl. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!