Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Más rongyrazasa miatt anyagi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más rongyrazasa miatt anyagi teher?

Figyelt kérdés

Megint nagyon puccos esküvőre hívtak meg minket. Kértem, hogy semmi luxusszallas, hát persze de.

1 éves a kisfiam, amióta megszuletett, neki sporolunk.

Nem élünk rosszul, de lakast szeretnenk venni, plusz próbálunk tartalekolni a picinek. PLusz Nemsokára csak gyest kapok...


Minimum 120at kéne adni, hogy fedezze a koltsegeket. De kinek van ERRE ennyi pénze?


Nem tudom mit kéne... lemondani nem akarom. De terhet se akarok nekik okozni...



jún. 18. 16:59
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Igen, csak az van bennem hogy annyit adjak már amennyibe kerülök... nem akarok eloskodni.

Főleg, hogy annyira nincsenek eleresztve... Ezért se értem miért kell ennyire rongyrazni. :(


Másfelől meg igen, ennyire el vannak szallva az árak... Ennyi már egy lagzi. Szerintem nem is tudnak sokkal olcsóbban kihozni, ilyen árak vannak ott.


Inkább lekene mondani. :/

jún. 19. 19:54
 32/36 anonim ***** válasza:
79%

Ha ok ott tartják, akkor állják a költségeket

Nem a nasznepnek kell megfizetnie

jún. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
76%
Én levezetném azt a 300km-t. A szertartásnak általában 4-5 körül vége, az után még simán belefér. Főleg ha ketten mentek, és tudtok cserélgetni.
jún. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező, 120 ezer ISZONYÚAN SOK egy baráttól barátnak nászajándékba. Szülők, nagyszülők szoktak inkább nagyobb összegeket adni a párnak, nem barátok, meg a haverok.

100% biztos vagyok benne, hogy a házasulandó pár tisztában van azzal, mit vállal anyagilag egy ekkora "rongyrázással", hogy téged idézzelek. Kétlem, hogy a násznéppel fizettetnék meg a költségeket, mivel elég sok dolgot és szolgáltatást előre rendezniük kell, vagy legalább egy magas összeggel foglalózni. Puszira nem csinálnak nekik esküvőt a szolgáltatók - persze, majd kifizetitek holnapután a nászajándékból - ez nagyon nem így működik.


Külső szemlélőként mondom, hogy a barátnődnek sokkal rosszabbul fog esni, ha kihagyod a nagy napját, mint az, ha 50 ezret raksz nekik a borítékba. Pláne, hogy ezt a 120 ezres nászajándékot te random kigugliztad, és most kapaszkodsz bele, hogy kötelező lesz ennyit adnod. Mi lenne, ha inkább őszintén megbeszélnéd a barátnőddel az anyagiakat, ha ennyire aggaszt? Egyáltalán nem biztos, hogy ennyibe kerül az esküvője/ fő. Egyáltalán nem biztos, hogy ennyi pénzt vár tőled, hiszen barátodként tudnia kell, hogy lakásra, meg gyerekre gyűjtesz. És sokan le is írtuk már neked, hogy senki nem ad ennyit barátnak. De ha te inkább vállalod, hogy lemondod az egészet és tutira sértődés lesz, mert el sem mész, akkor hajrá...Csak legalább időben szólj, hogy még módosíthassák a létszámot.


Ahogy körülírod az elvileg nagyon közeli barátod esküvőjét, "megint egy nagyon puccos esküvő" "rongyrázás pedig nincs is nekik miből" "anyagi teher mások miatt" "nekünk bezzeg csak két tanús volt anyagi okokból" Tudod, az jön le, hogy nem is a nászajándékról van itt szó, csak eléggé sajnálod, irigyled a barátnődtől ezt az esküvőt...mert neked nem lehetett, és már nem is lesz. Akkor persze másnak se legyen, ne flancoskodjon, mert te látni alig bírod mások esküvőjét, nem hogy részt vegyél rajta, "megint".


Talán el kéne gondolkodni, hogy megéri-e ilyen keserű és irigy emberré válnod? Írod is, hogy mindent a gyereknek szentelsz innentől, nem számít senki és semmi, még te magad sem. Szerinted, aki anya, annak már csak a gyerek létezik, onnastól mindenki más, aki eddigi életedben melletted állt, le van sz@rva a "puccos" esküvőjével együtt, ugye? Talán jobb is, ha nem mész el arra a puccos esküvőre, és megszakítod a kapcsolatot mindenkivel a gyereken kívül, ha így gondolkosz. Aztán majd lehet nézegetni, mert előbb-utóbb saját élete lesz a gyerekednek, neked meg egy igaz barátod sem marad, és nem lesz senki, aki hozzád szóljon.


Most biztosan le leszek pontozva, vállalom, de a kérdezőnek itt érdemes lenne kicsit magába néznie, vajon mennyi igazság van abban, amiket leírtam?

jún. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Köszönöm a hosszú kommentet, az eleje elgondolkodtatott, jogos egy része.



A második felet nem veszem magamra, mert érzem, hogy abszolút nem illik rám amit írsz. Valószínű neked voltak ilyen tapssztalasaid.


Egyáltalán nem irigylem, inkább a rendkivuli anyagiassaga mellett nehezen fér össze nekem, hogy ekkora esküvőt tart, miközben tudom hogy milyen helyzetben van. Nem hiszem, hogy ennél jobban msgyarazkodnom kellene. Röviden tömören nekem maga az esküvo intézménye ahova fajult nem szimpatikus. Nekem nem erről szól. Nincs szó itt irigysegrol, keserusegrol pláne...

jún. 22. 21:12
 36/36 anonim ***** válasza:

Nem kell fedeznetek semmit. NEKTEK nem kell kifizetni a szállást és sorolhatnám, főleg nem horror-áron.


Az a jegyespár dolga!, mint az utaztatás megoldása is - megjegyzem, körberöhögném azt, aki közölné, hogy 120 lesz nekem az Ő esküvőjének a költsége.


Idióta az ilyen.

jún. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!