Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Más rongyrazasa miatt anyagi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más rongyrazasa miatt anyagi teher?

Figyelt kérdés

Megint nagyon puccos esküvőre hívtak meg minket. Kértem, hogy semmi luxusszallas, hát persze de.

1 éves a kisfiam, amióta megszuletett, neki sporolunk.

Nem élünk rosszul, de lakast szeretnenk venni, plusz próbálunk tartalekolni a picinek. PLusz Nemsokára csak gyest kapok...


Minimum 120at kéne adni, hogy fedezze a koltsegeket. De kinek van ERRE ennyi pénze?


Nem tudom mit kéne... lemondani nem akarom. De terhet se akarok nekik okozni...



jún. 18. 16:59
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
83%

Ha ekkora gond vagy nem mennénk, vagy adnánk annyit amennyit tudunk. ( Mi senkinek sem adtunk 20 ezernél többet). Aki csak a pénzért hív meg, az közölje és el se megyünk inkább. A meghívásnak az lenne a lényege, hogy meghívnak, azaz a költségeket ők fizetik.

Mikor lett divat 50-100 ezreket adni nászajándékba? Soha senkinek sem adnánk ennyi pénzt. Mire fel?

Mi sose akartunk puccparádét tartani, csak egy ebéd volt az esküvőnk után. Mindenkinek mondtuk aki kérdezte, hogy csak magukat hozzák:)

15 vendégből 4en mégis hoztak, vagy pénzt vagy ajándékot. Az egyetlen pénzösszeg 30 ezer volt, a többi ajándék aminek bár nem kértük, szintén örültünk, illendőségből fogadtuk el. De nekünk az volt a fontos, hogy akiket szeretünk, ott legyenek, és velünk örüljenek.

Akinek a pénzszerzés a célja a meghívással, azt én nem fogom támogatni ebben, és a férjem sem. Nem kötelező meghívni:)

jún. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
24%
Menjen csak a férjed, te meg maradj otthon a picivel, így csak fele annyit kell adnotok. Vagy szólj, hogy ti intézitek magatoknak a szállást.
jún. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
78%

Ha tényleg jó barátság fűz az egyik házasulandóhoz, hidd el, hogy nem azért hívnak, mert veletek akarják kifizettetni a szállást, hanem hogy együtt ünnepelhessétek ezt a fontos eseményt.


Menjetek el, adjatok annyit, amennyit tudtok (nem amennyit szerinted elvárnak) és érezzétek jól magatokat. A szállás ügyében nyugodtan megmondhatod, hogy azt külön magatoknak intézitek.

jún. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk szerintem egyáltalán nem alapvető, hogy a mai világban a mai árak között valakik zsebből kohúzzanak több százezer forintot vendégként esküvőre. Annyit adjatok, amennyit tudtok. Ha 50, akkor 50. Amúgy a szállást a házasulandóknak illene fizetni...
jún. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
72%
Nem értelek kérdező, felnőtt emberek vagytok. Én azt mondanám, hogy a szállást mi megoldjuk magunk, pénzt meg annyit adnék amennyit tudok rá szánni, ha 20 ezer, akkor annyi. Ennyire ne legyetek már pipogyák. Nekem feletébb furcsa, hogy a leendő házasok azt is megszabják, hogy luxus hotelben aludjanak a vendégek. Ilyen lagzira lehet nem is mennék.
jún. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
75%
Honnan jött az összeg? Megmondta?
jún. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Nem fizetteti ki, csak általában annyit adunk, amennyibe kerülünk. Vagyis probalunk...
jún. 18. 19:40
 18/36 A kérdező kommentje:

Lattam googlen, hogy drága.


Tényleg jó barát, de tudom, hogy anyagias. És rosszul esne neki, ha keveset adnánk. Jóban vagyunk, tudja a gyerek előtt mennyiket vittünk, mert megbeszeltuk

jún. 18. 19:43
 19/36 anonim ***** válasza:
86%
Ezért vagyok már rosszul, ha meghívnak esküvőre. Elment a dolog, amíg megállt 20/főben a "mit illik tenni a borítékba" kérdés, gyerekeket rendszerint nem vittük, úgyis kicsik voltak még, 40 ezret kibírtunk. De már tényleg az van, hogy bunkó vagy, ha nem tolsz oda 40-50 ezret/fő, tehát kettőnknek 80-100. Hát ez meg már olyan összeg, amit azért nem szívesen vágok oda csak úgy másokhoz.
jún. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt azért hozzátenném, hogy a Google-ben lévő árak nem arra vonatkoznak ha odaviszel egy többmilliós rendezvényt és elszállásolsz ott félszáz-száz embert. Ilyen esetben a legtöbb helyen komoly kedvezményeket adnak és ezt esküvői szolgáltatóként írom, szóval van mögöttem vagy kétszáz esküvő. Sokszor előfordult már, hogy nekünk is állták a szállást, vagy megmondták, hogy mennyiért tudunk kedvezményesen ott aludni és ezek az árak sokszor köszönő viszonyban sem voltak azzal ami az online árlistákban szerepeltek.
jún. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!