Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen ötletek vannak visszahó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen ötletek vannak visszahódításra úgy, hogy ne legyen teher a másiknak?

Figyelt kérdés

14 év után válni szeretne tőlem a feleségem...sajnos nagyon sok rosszat tettünk oda-vissza egymásnak, én is nagyon sokat hibáztam és nagyon hosszú időn elmentünk egymás mellett. Nagyon sokszor volt olyan, hogy odabújhattam volna hozzá, de nem tettem, mert "ő sem bújik". Megcsókolhattam volna, de nem tettem, mert "múltkor is hogy beszélt velem és nem kért bocsánatot"...most, hogy érzem, hogy elveszíthetem, mert eltávolodott és már más férfiak után nézelődik, kétségbe vagyok esve. Igen, tudom, nagyon sok mindent elrontottam és sokszor fontosabb volt az büszkeségem, mint ő, mint a kapcsolatunk. De ezt mind nagyon megbántam, neki is őszintén elmondtam és őszintén bocsánatot kértem mindenért, de állítása szerint ő már nem érez semmit. Van egy kolléga, aki nagyon kedves vele és sok időt töltöttek együtt mostanában. Mindig feltöltődve ért haza amikor tudtam, hogy meló után beültek valahova és ott volt az a srác is. Most azt mondja nem érez a srác iránt semmit, sőt lehet nem is pasizni akar, csak egyedül lenni, 14 éve él kapcsolatban és nem tudja mit akar, csak kicsit befelé figyelni, boldog lenni, azt csinálni amit akar (eddig is azt csinált egyébként, nem korlátoztam be semmiben).

Borzalmasan szenvedek tényleg és nagyon szeretném visszahódítani. Sosem voltunk még ilyen krízisben és gondoltam az őszinte bocsánatkérésem és a felvázolt jövőkép meggyőzheti, hogy próbáljuk meg. Próbáljunk meg együtt új élményeket szedni, újra egymásra hangolódni, és ha fellángol a szerelem részéről akkor fellángol, ha nem akkor nem, de legalább megpróbáljuk. Ő teljesen elzárkózik ettől. Én meg belül széthasadok és belehalok, mert legszívesebben térdenállva csúsznék és könyörögnék, de tudom, hogy ez annyira szánalmas és kontraproduktív, mert amikor elsírom magam előtte akkor is látom, hogy csak sajnál. Abból nem nem lesz szerelem.

Sejtésem szerint nyilván hagynom kéne, kicsit elköltözni (folyamatban) és ha hiányzom neki, akkor úgyis visszatalálunk egymáshoz, ha nem, akkor meg ennyi volt...de mi van, ha ez egy teszt lenne és nagyon nagyon be kéne dobni magam? Nem tudom mit csináljak. Ezért gondoltam, hogy valami igazán grandiózus dologgal megpróbálnám kimutatni, hogy én mennyire nagyon sajnálom és komolyan gondolom, de nem akarok kényelmetlenül nyomulni. Tudom mennyire rossz amikor valaki olyan közeledik akit nem akarunk se lelkileg, se fizikailag. 14 év alatt azért voltak ilyen időszakok bennem is és tudom, hogy mennyire teher volt akkor a közeledése, de tudtam, hogy akarom és vele maradtam és belé is szerettem újra. Az egy nehéz időszak volt, eltávolodtunk egymástól és volt egy kolléganőm aki minden nap kedveskedett nekem, főzött, jókat beszéltünk és éreztem, hogy próbál csábítani, mert tudta, hogy bajok vannak otthon, de én stoppot parancsoltam, mert tudtam, hogy nekem a feleségemre van szükségem az életemben. Hiába esett jól az a kedvesség, ami hiányzott a házasságomból, én azt nem kívülről akartam megkapni. Ezt tudja a feleségem is, most ő mégis úgy döntött, hogy nem akarja megpróbálni. Nem érez semmit és nem is akar engem már, nem akarja megpróbálni. De egy másik mondatában meg azt mondja, hogy nagyon csábító amiket ígérek és hisz is nekem, de nem érez semmit és elhatározta magát...borzalmasan érzem magam, nagyon fáj ez az egész és bármit megpróbálnék, de semmi olyan ötlet nincs a fejemben ami nem túl "nyomulós", mégis szép. Gondoltam virágküldésre a munkahelyére, de félek ez is kellemetlenül érintené. Van esetleg valami diszkrét, de kedves ötletetek?



2023. márc. 20. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Bár nem ismerem a feleséged, szerintem kicsit rosszul közelíted meg a helyzetet. Ne a munkahelyére vegyél virágot, hanem otthonra szerintem.


Főzz vacsorát, mire hazajön. Takaríts ki. Szervezz olyan közös programot, amit tudod, hogy élvez.


Olyan dolgokat tegyél meg, amik azt mutatják, hogy ismered, ne olyat, ami azt mutatja, hogy milyen nagy feneket tudsz keríteni az udvarlásnak.


De nehéz ilyen helyzetben tanácsot adni, mert igaziból nem látunk rá a kapcsolatotokra és a leírásod alapján nem vagy túl bizakodó te sem, így mi is csak ez alapján ítélhetünk.

2023. márc. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Semmi. Ha eddig nem volt fontos, mostmár ne legyen. Ez nem így működik. Csak az a problémád, hogy neked a kolléganő nem most kedveskedik.
2023. márc. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1: A házimunkát mindig megosztottuk, de amikor neki volt dolga akkor én takarítottam, ha nekem, akkor ő. Most is az utóbbi hetekben rám szakadt a háztartás, mert ő nem igazán van "jelen", szóval ez a része ki van pipálva.

Vacsi is volt, főztem neki, majd közölte, hogy "érdekes, pont ezt fogja készíteni nekem is szombaton XY amikor átmegyek hozzá". Forgatta bennem a kést minden szava...

Tudom, hogy fura, hogy látszólag ennyire figyeltem/figyelek rá, mégis itt vagyunk, de itt vagyunk...ezeknél jóval több kell. Nyilván nem specifikusan vártam tippet, csak hátha valami jó ötletet kapok.


2: Ne legyél rosszindulatú. A kolléganős dologról tud, megbeszéltük, ezerszer megbántam, nem történt semmi "tettleges", csak érzelmileg eltávolodtam a nejemtől abban a pár hétben. Ez velem a 14 év alatt egyszer történt meg, vele már most harmadjára...

2023. márc. 21. 02:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennel tudatosabbnak kene lennie mindkettotoknek. Uljetek le beszelni es vegyetek at, hogy ki mit var a jovotol es a masiknak van-e helye benne. Amennyiben igen, akkor mindket felnek tennie kell erte. Ha nincs, akkor baszhatod, de mar nem tudsz mit tenni. Az ilyen teatralis jeleneteknel siman lehet visszaut, de a sebek amiket kozben kiosztotok egymasnak az nehezen fog gyogyulni. A lenyeg, hogy legyen kimomdva, hogy eszleltetek mindketten, hogy ez igy nem mehet tovabb. A dontes rajtatok all. Ha o massal akar kajalni, akkor menjen. De vissza mar ne jojjon.
2023. márc. 21. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm, hadd legyen már egyedül!!


Mert így úgy tűnik, a Te önzésedről szól minden!


Volt férjem ugyanezt csinálta, megfojtott a külön töltött idő alatt is (és igen, ő is grandiózus ajándékokkal gondolt visszahódítani, közben mindenféle r*bancnak elhordott, mert egyedül akartam lenni).


Ha boldogtalanná akarod őt tenni, folytasd csak, de ezzel azt éred el, hogy megutál.


Majd az idő eldönti, Te most lépj ki a képből, és fogadd el, hogy ez van, különben az "esélyed" egyenlő lesz a 0-val.

2023. márc. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ha ezt tesztnek szanja, akkor borzasztó gyerekes és egyáltalán nem erett a házasságra, de mg egy komoly kapcsolatra sem.

A nem egy nőnél továbbra is nem-nek számít, nem kell semmit mögé sejteni. Ha azt mondja, hogy nem akarja, akkor ezt ne vedd buzditasnak, mert ténylegesen azt jelenti, hogy nem akarja, nem pedig azt, hogy teperj.

Nyilván mindkettőről hibái miatt csúszott el ez a kapcsolat, egyik oldalról sem lettek megfelelően kommunikálja a dolgok.

A leírás alapján nekem egyértelműen az jön le, hogy megijedtel, hogy a biztos pont az életedben most el akar menni, ezért mindent megteszel, hogy maradjon, hiszen ragaszkodsz a megszokotthoz. Ha nem így lenne és valóban szeretnéd, akkor nem főzött volna rad és csábítgatott volna egy idegen no. Oké, egy hosszú kapcsolatban egy flort meg megbocsátható, de a hosszú távú csábítgatas meg hogy más főz neked kaját, az azért már túlmegy ezen.

Szóval engedd el szépen, ezt már nem lehet visszafordítani, mivel ő nem akarja, és ehhez nem elég, hogy te egyedül mit akarsz, kezdjetek új életet. Ahol ennyi ideig elhanyagoltatok egymást, az már úgysem lenne a régi akkor sem, ha mindketten akarnátok.

2023. márc. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyd békén. Nőként mondom hogy a mellőzés segít a legjobban. Annak idején a férjem kért meg arra hogy hagyjuk egy kicsit egymást mert még bizonytalan voltam inkább a barátság felé hajlottam és ő többet szeretett volna. Nem akart nagyon sérülni ezért kérte hogy pihentessük a kapcsolattartást. 3 nap múlva ráírtam...

Tanulság: ha hagysz teret neki, hogy átgondolja a dolgait, és még érez irántad akkor keresni fog. Ha nem akkor tovább fog lépni, ezt is el kell fogadni sajnos.

Mondd el neki egyszer utoljára az álláspontod, hogy te szereted, szeretnéd újra kezdeni de tiszteletben tartod a döntését és nem akarod jobban összezavarni, ha úgy érzi keressen.

2023. márc. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!