Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Munkahelyi ismerettseg mellett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Munkahelyi ismerettseg mellett mennyi pénzt szokás adni egy esküvőn?

Figyelt kérdés
Jóban vagyunk, de pl nem járunk el együtt stb. Annyi hogy régóta ismerjük egymást, korábbi munkahelyrol is.
2022. máj. 4. 14:11
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%

39, 4 oldalon át sír a szád, csak értelmetlenül. Mintha lemaradtál volna a pénz megjelenéséről (i.e. 7 század) vagy a kapitalizmus elterjedéséről... Persze lehet így keresni a nagy "igazságot", hogy miért kerül valami 10-szer annyiba mint amibe a sarki kifőzdébe kerül... csak minek? Te egy kő alatt élsz? Ha kilépsz a panellakás-CBA-kiskocsma háromszögből, próbáltad már? Vagy a balatoni lángososnál is ott pampogsz, hogy mi kerül 1000 Ft-ba a lángoson, ami csak liszt meg olaj, szal max 100 Ft-ból kijön?


Mi a fakkomnak jár esküvőre az, akinek 30e Ft sok pénz? 30 ezerből tudod mit kapsz? Egy cipőt. Vagy egy üveg jóféle whiskyt. 30 ezerből manapság már egy éjszaka se jön ki egy wellness szállodában. Vagy a család elmehet belőle a Városligetbe hőlégballonozni. Úgy csinálsz mintha lemaradtál volna az inflációról és a Ft gyengüléséről. 30 ezer Ft kb semmire se elég, és pár hónap múlva kb vehetsz rajta egy kiflit.


Én azt megértem h nem vagy annyira jóba a kollégáddal, hogy nem adsz neki annyi pénzt szívesen, amiből te vehetnél mondjuk egy cipőt. De könyörgöm akkor minek akarsz elmenni az esküvőjére? Senki sem kötelezett rá. De ne csináljunk már úgy, mintha 30e Ft olyan hűdesok pénz lenne. Mert még véletlen meglátja vmi okostojás politikus, aztán elégedetten hátradől hogy milyen jók a fizetések idehaza.


Az meg nagy tévedés hogy régen nem kellett pénzt vagy ajándékot vinni. Régen sokkal többet vittek az emberek. Konkrétan voltak akik abból kezdték el a közös életüket. A menyasszonytánc se mai szokás, de minek népnek minden korban volt egy hasonló szokása. Hogy pénzt adsz vagy tárgyat, az meg lényegtelen. De régebben sokkal inkább benne volt az emberekben hogy üres kézzel nem megyünk vendségbe. Mára ez a szokás eléggé kiveszett. Ami abból a szempontból nem szerencsés, hogy elmész valakihez aki főz neked, készül, elb . ssza a fél napját, te meg beállítasz üres kézzel, megiszod a piáját, aztán elhúzol haza. Az esküvőnél ezt szorozd fel ezerrel, egy esküvőt megszervezni gyakran fél évnyi meló. Nem csak a pénzt kell kifizetni hanem az illető idejét is (ami mint tudjuk, gyakran értékesebb mint a pénz). Az ajándék (legyen az pénz vagy bármi) az nem fizetség, hanem gesztus. Hogy értékeled hogy az illető pár fél éve ezen szenved plusz meg akarják osztani veled életük egy fontos pillanatát. De senki nem kötelez hogy odamenj. Ajándékot se adni kötelező, pl. karácsonykor vagy szülinapra se kötelező, mégis a legtöbb ember megajándékozza ilyenkor egymást.


Ha viszont 30 ezer ekkora fájdalom akkor az ide írogatás helyett javasolnék egy jobb szakmát kitanulni pl. villanyszerelő, informatikus, stb.

2022. máj. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
67%

"Régen sokkal többet vittek az emberek. "


Totál igazad van. 80-as években voltam fiatal, (bár én későn házasodtam), sok lagziban voltam. Akkor még nem volt annyira divat együtt élni, így nem volt felszerelt háztartásuk a házasulandóknak. Bizony az automata mosógépet, tűzhelyet, konyhai kisgépeket, hűtőládát, ilyeneket mind a vendégek cuccolták össze (vidéken legalábbis, megyeszékhelyen laktam). Akkor se "ingyé" volt a lagzi.

2022. máj. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
100%

Mi80 szoltunk adni a felesegemmel.

De nalunk vanfogyasztas rendesen . Mindig teleport van . Kb 1,5 uveg jager fejenkent + par sor 4-6 . Felesegem koktellal szokta kiserni.

2022. jún. 23. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!