Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Munkahelyi ismerettseg mellett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Munkahelyi ismerettseg mellett mennyi pénzt szokás adni egy esküvőn?

Figyelt kérdés
Jóban vagyunk, de pl nem járunk el együtt stb. Annyi hogy régóta ismerjük egymást, korábbi munkahelyrol is.
2022. máj. 4. 14:11
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%

Dunántúli kisváros, pénteki esküvő, amin 10% kedvezmény van: ételfogyasztás: 10 000, italfogyasztás 6000 per fő.

Esküvőn nem a kedves vendég rendel egy gulyáslevest 1500-ért és egy zóna adag pörköltet tarhonyával 2500-ért, plusz 2 kóla.


Amúgy én 20 000 per fő adnék, már ha részt vesztek a vacsorán. Ha csak a ceremónián, akkor nem szoktak adni pénzt, ajándékot.

2022. máj. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
17%

11.


És a lakodalmat tartó személy rendel valami olyat, amit nem is szeretsz, vagy alapból nem tudod megenni, mert laktózérzékeny vagy, sok a savad, vegetáriánus vagy, felfújódsz.


Ez így nem éri meg. Akkor már inkább rendelek magamnak egy "Vajon pirított királyrák házi tagliatellével, tejszínes friss parajjal, kecskesajt morzsával" adagot, ami 4000 Forint (és a kedvencem), de legalább extra finom. De még ez sincs 20-30. Csóró időkben meg jó egy sima csirke cordon, az körettel csak 3000. Legcsóróbb időkben fish&chips az még kétezer sincs.

2022. máj. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
91%

A lakodalom ne haragudj, de nem kívánságműsor. Menü van. Mindig. Többféle étel nyilván, tálak többnyire. 50-100 fős lagzi a la carte...? Hosszan eltartana...


Előre kell jelezni, ha van a vendégek közt vega, ilyen-olyan érzékeny és akkor úgy készülnek direkt nekik. Ennyi.


Ha nem felel meg, hanem te magadnak olcsó csirke cordont (?? ez mi??) akarsz akciósan enni, azt magánban a sarki vendéglőben bármikor megteheted. Esküvőn mondjuk nem.

2022. máj. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
0%

13.


Ám legyen, de akkor ne várja el a 20-30 ezer Forint per fő befizetést. A többség mondjuk nem is várja el, csak itt az egyik elmebeteg írta a 30 ezret. Jó, van olyan hely, ahol ez elmegy.


Szerintem ennél még az is jobb, ha előre kiszámol mindent a szervező és megmondja előre, hogy ennyi lesz, mert ez a végösszeg, osztva a vendégek számával, és ennyi. Osztálytalikon pl. ahol tálak vannak, ez szokott történni. Belekalkulálva, hogy 2-3 ember nem jönn el, és az ofő ingyen kajál. Legfelejebb ha mindenki eljön, akkor kevesebb lesz. Italt meg mindenki magának, ofőét összedobja a 10-15 ember.


Én csak arra utalnék, hogy senki nem várhat el 20-30 ezer per fős vacsorát, még a legluxusabb étteremben is csücskös egy 120 ezres számla 4 embernek. Irracionálisan magas, és cserébe a "tálon" sokszor nincs is egzotikum, csak rántott szelet (a papírvékony fajtából), jobb esetben rántott gombafej, extra csípős szószos hús, jó esetben csirke cordon, és alatta szétnyomva a petrezselymes krumpli - rizibizi kombó, de azt is úgy kell lefarigcsálni. És ha beszopod, pont a zöldzakós Beles Béni, a kopogó szemű vidéki rokon Zsiga bácsi és a mindenkit megszóló Euclédia néni trióval eszel egy tálból, ami garantált szopás. Nem fogsz aznap még 10 ezret se megenni.


Egyszerűen nem logikus egy max (nagyon maximum) 12-15 ezres dologért 30 ezret fizetni, mindezt szorozva a családod létszámával. Két idős embernek pl. ez így fele nyugdíj, rossz esetben még több.


Ezek a közösködések nagyon rosszak. Igaz alapból is kerülöm az esküvőket, egyedül haveroméra mentem el, meg még egy pár van, akiére elmegyek, ha lesz nekik és elhívnak.

2022. máj. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
49%
*jön
2022. máj. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
28%

Ahogy írtam, "akciós" pénteki napon étel+ital 16000 per fő. Akkor mire írod, hogy egy nagyon maximum 12-15 ezres dologért? Merre van ilyen nagyon maxos ár?

Ez csak az étel-ital 16 ezerért. Plusz torta. Plusz sütemény. Pogi. Simán 20 000 per fő az étel-ital.


Amúgy senki semmit nem vár el. Nem kell kifizetni a zenészt meg a fotóst sem.

Úgy szoktak és úgy illik számolni, hogy a fogyasztásomat fedezze. Tehát 20 ezret kollégának. Rokonnak nyilván többet adok. Húgom 2006-ban ment férjhez, 100 000-ret adtam, mert a testvérem. Kolléganőnek 20 000-ret adnék.

Nem elvárás. Illem. Szokás. Ha veszel ajándékot, akkor pénzt nem is feltétlen adsz.

Most lesz az esküvőnk, mindenki megkérdezte, mit kérünk ajándékba - pénzt, mert komplett berendezett háztartásunk van - és lesz-e menyasszonytánc. Mert ugye ha lenne, azt az összeget nem a borítékba tennék.


Szóval semmi nem kötelező. Se pénzt adni, se lakodalomba menni.

2022. máj. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
16%

16.


De nem ér annyit. Lehet elkérik, "mert főváros", de nem ér annyit a szikkadt pogácsa, a cukrászdaízű torta és többi hülyeség. Ezért maradnak fent, mert sok hülye van aki kifizeti, "jóazúgy". Nem, nem jó. Kicsit nagyon drága. Ja, majd fizetik a meghívottak. Aki meg nem jön el (vagy nem ad pénzt), az szemét, rohadék, egyéb jelzők. Társadalmi összhazugság!

2022. máj. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
0%

16.


Ja, nem főváros, keverlek egy másik itteni karakterrel. 6 ezres italfogyasztás? Mire fel?


Kicsit olyan ez, mint a TB, itt te fizeted a Béci bácsi főalkoholista vedelését, miközben te nem iszod meg még a felét sem.

2022. máj. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is kicsit visszás, hogy a pár akár házasodni, de a vendég fizesse ki...

Én kollégáéra nem mennék el, egyszerűen sajnálnék rá ennyi pénzt. Barátéra, csaladtagéra meg annyit adnék, amennyit épp tudok nélkülözni, ha az épp 10 ezer csak, akkor annyit. Viszont sem vártam el a pénzt. Sőt, ha a lakásomba hívom vendéget, velük sem fizettetem ki a kaja árát. Szerintem rettenetes, hogy ez elvárás lett.

2022. máj. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

Valóban nem főváros. Vidéken kerül ennyibe.

Lehet italt fogyasztás alapon fizetni - 500 egy kóla és 1200 egy whisky itt a kisvárosi vendéglőben - vagy 6000 a teljes italfogyasztás.


Nem várjuk el, hogy ki mennyit adjon meg mit fizessen ki. Nekünk kb 20 ezer az étel-ital egy főre a lagziban. Nem kötelező sem eljönni, sem ha eljön, bármennyi pénzt adni.

2022. máj. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!