Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Meg akarom tudni, hogy azok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg akarom tudni, hogy azok számára akik a házasság mellett állnak, pontosan mit jelent ez számukra?

Figyelt kérdés

Én személy szerint nagyon elmaradottnak, feleslegesnek és értékét vesztett dolognak látom az esküvőket, (amellett hogy lehetetlenül drágák) s magát a házasság intézményét is. Nyílván egy papír sosem fog két embert össze tartani, akkor miért ragaszkodnak hozzá? Bele nevelés? A reklámja miatt? Társadalmi nyomás? Vagy csak gyerekként volt erről valami túl idealizált álma? Ha egyik sem, akkor ti mit láttok ebben az egész intézményben? Csak érdekel, mivel még csak elképzelni sem tudom hogy egy modern világban miért és hogy lehetne fontos ez bárkinek is.

(Én egy olyan hetero pár másod gyerekeként születtem meg, akik sosem voltak házasok, soha nem is akartak, mégis lassan több mint 20 éve együtt vannak és boldogok.)


2020. nov. 15. 21:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem volt lagzink, 2 tanúval házasodtunk és utána beültünk egy cukrászdába, szóval nem volt drága.

Nem tudnám megfogalmazni, lehet, hogy tényleg csak a szokás miatt. Egyfajta "tovább lépés" a kapcsolatban, hogy onnantól nem csak a barátom/barátnőm, hanem hivatalosan is összetartozunk.

2020. nov. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy esküvő nem feltétlenül drága, én például kicsit szeretnék és önmagában nem is fontos számomra, a házasság viszont igen. Nincs különösebb magyarázata, számomra sokat jelent és én így érzem teljesnek, de elfogadom, ha valaki másképp dönt (és nem is tartom kevesebbre az élettársi kapcsolatot). Amúgy jogilag is van különbség, bizonyos esetekben ez is számíthat.
2020. nov. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Én kislány koromban sem ábrándoztam soha nagy esküvőről, nem képzeltem el az esküvői ruhám, 20 éves koromig biztos voltam benne, hogy sosem megyek férjhez, mert nincs olyan férfi akiben meglehet bízni (otthon ezt láttam).

Szerelmes lettem az egyik barátomba, összejöttünk és egész egyszerűen én ezt egy olyan szent és feljebbvaló érzésnek és köteléknek éreztem, (felekezettől, egyháztól függetlenül) hogy úgy éreztem, az esküvő ennek a megkoronázása lenne. Nem a torta, nem a fehér ruha, hanem az érzés miatt. Azután most, hogy esküvőt tervezünk, már jönnek be az olyan földi dolgok, mint lagzi, ruha stb. Nekem a lagzira az a válaszom, hogy szeretném a családommal és barátaimmal megünnepelni azt,hogy megtaláltam a páromat ezen a Földön, ebben az életben, ami szerintem ma már piszok nehéz. A ruha meg.. na, nőből vagyok, egy gyönyörű ruhára nem mondok nemet :) Bulizunk egy hatalmasat és utána, az élet megy tovább, de jó lesz visszaemlékezni (remélem :) ). 7 éve vagyunk együtt, jövőre lagzi. Jövendőbeli férjemnek azért fontos a házasság, mert értéknek tartja,a gyerekeit házasságba szeretné vállalni, meg hát szerelmes. Nekem a családvállalás terén nem olyan égető az esküvő, láttam nagyon boldog családokat "papír" nélkül, de nekünk ez fontos. A "papír", mint "bizonyítvány" engem nem érdekel, hanem a szertartás. Ha a szertartás után nem kapnánk "bizonylatot" a házasságunk érvényességéről, akkor is meg akarnám tenni. 27/N

2020. nov. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
69%

A házasság egy döntés, egy életen át tartó elköteleződés, kitartás. Persze ezt csak azok értik, akik elég mély gondolkodásúak és volt jó családi mintájuk. Nem lehet ezt megmagyarázni, egyfajta szent pecsét, a két ember onnantól kezdve egy szent szövetség tagja. Nem elmaradott, felesleges és értékét vesztett dolog, egyáltalán nem. Inkább az a baj, hogy erre kondicionálják a mai embereket, de hát ez is a tervük része. Nem konteó, valóság. Ha a családokat, mint a társadalom alapjait megroppantják, identitástudat nélküli fogyasztói masszát sikerül létrehozni, akik hagyományos és erős kötelékek nélkül 5Ft-ért megvehetők, megvezethetők. Ha szétnézel, minden a káoszt szolgálja, és a káosz érdekében van. Minden jelenlegi, a média által sztárolt és sugárzott dolog.


Hidd el, az elköteleződés nagy, sőt nagyon nagy dolog. Egyfajta emberi minőség és erő. Persze sokan ezek nélkül fejest ugranak bele... Egyébként már a párválasztásnál is óriási bajok vannak, amik azt sugalják később, hogy felesleges h*lyeség a házasság. Egy ilyen kötelékre meg kell érni, oda jó női, férfi, apa, anya és férj-feleség modellt kell látnia gyerekkortól kezdve. Sőt, én minden gyereknek adnék egy kis háziállatot amiről gondoskodhat.


Szóval attól hogy valaki pl. 30 éves, még nem való neki a házasság, mert nincsenek meg az alapok hozzá. Sajnos.

2020. nov. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Hogy is magyarázzam el?

Haverom ezerszer futott neki, hogy lefogy, nulla sikerrel. Egyszer elhatározta magát. Kiírta fb-on, elmondta minden rokonnak, kollégának, havonta egyszer írt a blogjába, hogy hogy halad. Ez annyira bevált neki, hogy 20 kg-ot fogyott egy év alatt. Ennyit tett, hogy ország-világ előtt nyíltan kijelentette.

Ilyesmi az esküvő is. Két ember nyíltan, ország-világ előtt kijelenti, hogy ők innentől összetartoznak, összetartanak, egy család lettek, lesznek.

Nekem ez az elhatározás, ennek a vállalása volt fontos. Pont azért, mert gyereket is terveztünk. Ha ő ezt nem tudja kijelenteni, hogy a férj és a feleség leszünk, kitartunk egymás mellett, akkor én hogy vállaljam, hogy kihordom, megszülöm és felnevelem a kettőnk gyerekét? Elválni l lehet. De a gyereket nem csinálod vissza.

Ezért nem szültem volna olyan kapcsolatba, ahol házasság sincs.

2020. nov. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudok vitatkozni a sok fentebbi sületlenséggel. Egy értelme van a házasságnak: rengeteg felesleges papírmunkát meg lehet vele spórolni mind a gyerekek kapcsán, mind az anyagi kérdésekben azáltal, hogy egyedül is eljárhatsz bizonyos ügyekben.
2020. nov. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
12%

Te is csak addig állítod ezt magadról, míg meg nem kérik a kezed és el nem vesznek, mint az egyik barátnőmet. Ő is ilyen volt mint te és mikor kérdeztem tőle, hogy aztán mi van azzal a szöveggel, hogy ő sohasem akar férjhez menni, mert feleslegesnek tartja???! Válasz, hogy mert csak.


Hozzá teszem, csak divatból és irigységből ment férjhez, mert nem akarta hogy cikinek tartsák, hogy "senkinek sem kell". Aztán bevallotta, hogy irigykedett rám és másokra, akik már rég révbe értek, férj ,gyerek , lakás, pénz... Család... És csak ezért ment férjhez, de akivel együtt van, azt nem szereti, de van pénze és gyereket csinál neki.


Hogy válaszoljak a kérdésre, a házasság az egy feljebb, tovább lépés a közös jövő felé, amit hivatalossá is teszünk. Illetve hiába divat úgy gyereket vállalni, hogy nem házasságba, attól a gyerek ahogy annak idején is volt egy jelzője, amit úgy hívtak, hogy fattyú, az még most is az, ha tetszik ha nem... és hogy ne legyen az, így egy teljes családba szülessen meg, így a házasságba törvényesen kerül bele. Így egyenértékű .

2020. nov. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es, köszönöm a te válaszodat is, és természetesen nagyon örülök hogy én nem a te barátnőd vagyok, főleg hogy nem ugyanaz mint akit te is említettél. Egyébként sosem vetették szememre a fattyú jelzőt, ahogy én sem az elvált család gyerekeinek a szemére hogy csonka családos. Szerintem a család az akkor teljes értékű, ha a felek boldogok benne és biztonságban érzik magukat. De azt gondolom e címkével vagy nélküle is nagyon boldog, teljes gyermekkorom volt, főleg hogy tervezett is voltam. :) Illetve nem hiszem hogy az élet alfája s omegája a fajfenntartás lenne, ettől függetlenül mindenkinek az az életcélja amit csak szeretne. :)
2020. nov. 15. 23:03
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Tradicionális családban nevelkedtem. A szüleim, rokonaim mind-mind jó házasságban élnek, nem volt előttem rossz példa. Így nekem magától értetődő volt, hogy én is szeretnék házasságban élni. A férjem szintén, ez már a kezdetektől meg volt beszélve és le volt tisztázva, hogy neki is fontos. Szerettem volna, ha a család, barátok előtt kötjük össze az életünket, hogy ők is részei legyenek ennek a pillanatnak. Különösen azért, mert a férjem és családja külföldön élnek (mi is) és ez volt az egyetlen olyan alkalom, amikor össze tudtuk hozni a családokat. Az emberek is valahogy máshogy viszonyulnak már hozzánk. És nekem is jólesik, hogy a férjem nem úgy mutat be hogy XY, a barátnőm, hanem XY a feleségem. Tény, hogy a házasságkötésünknek a z érzelmi okokon kívül gyakorlati okai is voltak. Külföldön élünk, így sokkal könnyebb volt nekem intézni dolgokat, egy itteni állampolgár feleségeként.
2020. nov. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%
Ismertem egy nőt, aki férjként hivatkozott a párjára, holott nem voltak házasok. 50-et töltötte abban az évben és több, mint 20 éve volt együtt a "hamis férjével". Szerintem cikinek érezhette a "barátom" "párom" kifejezést ennyi idősen és ennyi együtt töltött év után. Valóban házassági minőségű lehetett az ő kapcsolatuk, hát miért ne hívhatná férjének az embert? Ezek után azt gondolom, hogy házasság nélkül és "házassá válnak" egy idő után a párok. Akkor már az a nyamvadt papír is meglehetne, nem? Gyorsabb elintézni, mint egy foghúzást, és onnantól egyszerűbb lesz pár dolog.
2020. nov. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!