Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Meg akarom tudni, hogy azok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg akarom tudni, hogy azok számára akik a házasság mellett állnak, pontosan mit jelent ez számukra?

Figyelt kérdés

Én személy szerint nagyon elmaradottnak, feleslegesnek és értékét vesztett dolognak látom az esküvőket, (amellett hogy lehetetlenül drágák) s magát a házasság intézményét is. Nyílván egy papír sosem fog két embert össze tartani, akkor miért ragaszkodnak hozzá? Bele nevelés? A reklámja miatt? Társadalmi nyomás? Vagy csak gyerekként volt erről valami túl idealizált álma? Ha egyik sem, akkor ti mit láttok ebben az egész intézményben? Csak érdekel, mivel még csak elképzelni sem tudom hogy egy modern világban miért és hogy lehetne fontos ez bárkinek is.

(Én egy olyan hetero pár másod gyerekeként születtem meg, akik sosem voltak házasok, soha nem is akartak, mégis lassan több mint 20 éve együtt vannak és boldogok.)


2020. nov. 15. 21:05
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
20: amelyik kapcsolatban házasság előtt elhal, ott vadházasságban is elhal... az idő számít inkább, nem a kapcsolat jogi státusza.
2020. nov. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nekem ez érzelmileg fontos. Van abban nekem egy spirituális gyönyör, hogy egy szép ceremónián kijelentjük ország-világ előtt, hogy mi ezentúl összetartozunk, nemcsak elvagyunk egymás mellett, mint a befőtt. Nekem a házasság a kapcsolat tetőfoka.

(a lagzit lesz.om, az nekem nem fontos)

2020. dec. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!