Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi az a meldeauskunft pontosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az a meldeauskunft pontosan? És miért kéri Magyarország ezt a páromtól egy házasságkötéshez?

Figyelt kérdés
A párommal esküvöt tervezünk Ausztriában, ö osztrák, én pedig magyar vagyok. Elég sok minden kell egy ilyen házasságkötéshez, többek között ez a meldeauskunft is. Hogy mi ez, nem tudom, de állitólag megkaphatja a hivatalnál....Szóval megirná valaki, hogy pontosan mi van ezen a papiron, és hogy mit kell tenni, hogy megkaphassa? Kell e fizetni érte, vagy egyéb papirok, stb.... Köszi a válaszokat!
2009. szept. 7. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nekünk aprilisban volt az esküvönk.A parom osztrak.Nekünk kellett nemzetközi anyakönyvi kivonat,en elvalt voltam,ezert kellett a biroi vegzes,kellett meg vinni,kellett egy igazolas,hogy hajadon vagyok.Ezeket a papirokat le kellett hivatalosan forditani itt Ausztriaban,nemetre.Az esküvö utan Mo-n is anyakönyveztetni kell a hazassagot.Oda is mindent le kell forditatni magyarra,a parod papirjait is.Ha van meg valami kerdesed nyugodtan irj
2009. szept. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon köszi a válszod! Az én papirjaim nagyjából rendben vannak, legalábbis nincs velük gond, eddig! Szóval a párom papirjait el kell vinni abba a hivatalba ahonnan intézzük az egészet. Azt mondták, hogy anyakönyvi kivonat, útlevél és valamilyen lakbizonylat(meldeauskunft vagy meldezettel). Ès ezeket mind le kell fordittatni magyarra. Nálatok volt ilyen, hogy a párod részéröl kellett ez a meldeauskunft vagy valami ilyesmi? Elöre is köszi a választ!
2009. szept. 7. 11:56
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja igen, mi nem Magyarországon akarunk esküdni, hanem itt Ausztriában...ezt elfelejtettem! :P
2009. szept. 7. 11:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok,hogy mit jelent a meldeauskunft pontosan nem tudom.Szotarban sem talalom.A melde :jelentkezes ,auskunft:informacio,felvilagositas.A hivatalban nem kerdeztel ra,hogy pontossabban milyen papirra gondolnak.
2009. szept. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen ,kellett.Meldezettel az a lakcimbejelentö papir.Mi is Ausztriaban esküdtünk,ahoz hogy otthon uj utlevelet,igazolvanyt igenyelhessel,otthon is anyakönyveztetni kell a hazassagot.A parod minden papirjait leforditani magyarra,a hazassagi kivonatot is,a hivatal elküldi Pestre,onnan visszajön egy igazolas,arra vartunk masfel honapot,es aztan tudod megcsinaltatni az utleveled.Ezen a heten megszületik a kislanyunk,es az ö papirjai is majd ilyen bonyolult lesznek.
2009. szept. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi hogy irtatok, mostmár valamivel tisztábban látok! :) Gratulálok a kislányotokhoz! Jó egészséget kivánok! Ès nagyon szépen köszönöm!
2009. szept. 7. 12:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk nem kellett hazassag elött a ferjem papirjait leforditattni magyarra,csak az en papirjaimat nemetre.Nekünk utana kellett.
2009. szept. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!