Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A vendégek elszállásolása? Mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vendégek elszállásolása? Mi nem szeretnénk?

Figyelt kérdés
Októberben lesz az esküvőnk. A vendégeink kb. fele 40-45 fő 100 km-re lakik. Én (a menya) nem számoltam a szállásolással, mert nálunk nem szokás és fel sem merült bennem (a szüleimben sem-mindenki hazavezet reggel), erre a párom szülei most mondják, hogy kell, mert bunkóság nem adni szállást éjszakára. Kicsit kész a helyzet, mert sem anyagialg, sem időben nem számoltunk rá. Most mi legyen?? A legolcsóbb kollégium is 3000-4000/éjszaka... :(
2010. júl. 21. 22:43
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
76%
07.51 folyt.: Vagy kérjetek pénzt ajándékba, és abból fizessétek ki a szállásukat. Végül is mind1.
2010. júl. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
93%

Hát az a buszos, tényleg nagyon jó ötlet. Az nem is kerülhet annyira sokba, és mindenkit le lehetne pakolni a háza előtt.

Vagy esetleg két busz, és az egyik indulna hajnal 2-kor a másik 4-kor. És akkor mindenki be tudja tervezni melyikkel menne.

2010. júl. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
42%
Nálunk is szokás. Aki nem akar , vagy tud elszállásolni vendégeket, nem kell olyan sokat hívni.Mi amikor nálunk esküvő van, mindig bekalkuláljuk a távolról jövök szállásköltségét is. Már idős vagyok, de mivel a mi rokonságunk az ország valamennyi részében megtalálható, még sosem voltam meghívva olyan esküvőre, ahol nem lett volna szállás. Dunántúl, Budapest, Szeged, Pécs, Miskolc és Debrecenben , illetve környékén, mindenhol. Pedig nem egy alkoholisrta család, de azért 1-2 pohárral egy lakodalomban általában isznak a legjózanabbak is.
2010. júl. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
95%

Én sem akartam szállást fizetni, de a szüleim ragaszkodtak hozzá, ki is fizették. Azt én sem gondoltam, hogy mindenki hazavezet reggel, mert lakodalomban összevissza isznak, ráadásul általában reggel korán kelnek és indulnak, hogy le ne késsék az esküvőt, másnap hajnalban már mindenki olyan, mint a mosott sz*r, még akkor is, ha nem ivott. Elég egy apró hiba, kész a baleset. Ráadásul a kisgyerekek (ha vannak) nem is bírnak fent lenni hajnalig.

Én azt szerettem volna, ha lefoglalom a szállást, és mindenki kifizeti magának, de mondom, az volt a szöveg, hogy "a mi vendégeink".

2010. júl. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
94%

A busz csak akkor jó, ha a rokonok képesek arra, hogy ugyanabban az időpontban induljanak vissza. Gáz, ha valaki már éjfélkor menne, mert idős/beteg/fáradt/fáj a feje/berúgott és rosszul van/vagy csak nem érzi jól magát, más meg még maradna, és a busz indulása miatt kell 3-kor lefújni egy amúgy jó lagzit. Ekkor az is elégedetlen, aki korábban akart menni, és az is, aki még maradt volna hajnalig, pedig te megtettél mindent (busz), hogy nekik könnyebb legyen. Nem is beszélve mondom, ha vannak kisgyerekesek.


Őszintén szólva én láttam buszos megoldást, de ott is volt szállás.

2010. júl. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Vagy esetleg két busz, és az egyik indulna hajnal 2-kor a másik 4-kor. És akkor mindenki be tudja tervezni melyikkel menne.


Ez tetszik a legjobban...

2010. júl. 22. 13:51
 37/53 anonim ***** válasza:
60%

"ha fontos vagyok nekik és ünnepelni akarnak velünk"

Tudtommal nem a vendégek szoktak bejelentkezni egy esküvőre-lakodalomba,hanem a pár szokta meghívni a családot,rokonokat,barátokat...Tehát nem a vendégek akarnak velük ünnepelni,hanem a pár akar az általuk meghívott emberekkel.

Kérdező,nem kell gratulálnnod,nem vagyok okos,egyszerűen csak alapvető dolog,ha vendéget hívok,akkor gondoskodok róluk.Akár a lakásomba,akár a lakodalmamba hívom őket,én vagyok a házigazda,nekem kötelességem ügyelni arra,hogy jól érezzék magukat,minden meglegyen amire szükségük van.

2010. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
36%
Kérdezó, te tényleg ritka nagy bunkó vagy, akkora, hogy veled már falat lehetne döngetni!! De nemcsak azért, mert SKÓT vagy, (akkor nem kell vendégeket hívni, egy esküvőt két tanúval is meg lehet tartani), hanem azért, mert aki megírta a véleményét, hogy náluk szokás, azt mind lepontoztad. Az ilyen ne kérdezzen, csináld, ahogy akarod. Csak auzt nem tudom, hogy jött veled össze egy intelligens család fia? Mert a szüleid sem olvastak illemtan-könyvet írásaid alapján. No, mont nyomogasd a piros kezecskét, mert most okod is van rá. A szerencsétlen vendégek viszik a rengerteg pénzt nászajándékba, te meg egy szállást is sajnálsz tőlük? Szégyelld magad!
2010. júl. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
94%
Utolsónak! Jó lenne, ha végre felfogná az itt hasonlókat irogatók java, hogy ez nem skótság kérdése. Van egy költségvetés, hogy mennyit tudnak rászánni. Annyit tudnak vérrel-verítékkel összerakni. Nem többet. Annyit. Talán még hitelt is (keveset) felvettek. Ha megszakadnak sincs több. Életedben még nem rendeztél semmilyen nagyobb rendezvényt, mert fogalmad sincs arról, hogy mennyiféle költség és kiadás van ezek kapcsán. A szállás és a kaja egy dolog, ezer más is van. Azokra is kell a pénz, mégha hétköznapi ruhában is áll oda a pár akkor is van még ezer! És szerintem meg aki elmegy egy esküvőre, az ilyeneket is gondoljon végig: hogy megyek oda, hol fogok aludni, mit fogok felvenni, mit fogok vinni magammal... nem debil gyerekekkel van a párnak dolga, akik képtelen önmagukról gondoskodni, és akik helyett mindent végig kell gondolni. Én személyszerint szintén most rendezem az esküvőmet, és akkor foglalkozom ilyesmivel, ha valaki odajön és azt mondja, hogy "te, szerinted hol aludjak? hogy jutok majd el oda?" vagy ha azt mondja "minden vágyam, hogy elmenjek, de nem tudok, mert nincs hol aludnom és nincs autóm/vonat/busz járat arra". Pont.
2010. júl. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Valaki azt írta, hogy " Te, kedves Kérdező mekkora bunkó vagy"...ha te az vagy, akkor én is. Leírom nálunk hogyan volt...Az első férjem rokonai kb. 100 km-re laktak az esküvő helyszínétől. A messziről érkezőknek fel lett ajánlva, hogy x összegért a lagzitól nem messze van szállás. Aki kérte, annak megrendeltük, és a saját költségük volt. Senkinek semmi gondja nem volt vele. Nem volt harag sem, kifizették.

Szóval nem kell ezt túl dramatizálni, hívjátok fel a rokonokat, aki kéri, annak kérjetek és tudatosítsátok bennük, hogy saját költség. Ennyi.

Pontozzatok le nyugodtan!

2010. júl. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!