Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A vendégek elszállásolása? Mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vendégek elszállásolása? Mi nem szeretnénk?

Figyelt kérdés
Októberben lesz az esküvőnk. A vendégeink kb. fele 40-45 fő 100 km-re lakik. Én (a menya) nem számoltam a szállásolással, mert nálunk nem szokás és fel sem merült bennem (a szüleimben sem-mindenki hazavezet reggel), erre a párom szülei most mondják, hogy kell, mert bunkóság nem adni szállást éjszakára. Kicsit kész a helyzet, mert sem anyagialg, sem időben nem számoltunk rá. Most mi legyen?? A legolcsóbb kollégium is 3000-4000/éjszaka... :(
2010. júl. 21. 22:43
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:
Köszi, de főleg nyáriak, de érdeklődünk. Érdekes azért, hogy mondjuk reggel 6-tól délig alszanak, aztán meg kijelentkeznek. Bár, ha tényleg ez a gyakorlat, akkor nem sajnáljuk. Remélem csak egy éjszakát számítanak fel.
2010. júl. 21. 23:18
 22/53 anonim ***** válasza:
95%

Lehet olcsóbb lenne egy buszt bérelni, sofőrrel. Amikor vége a lagzinak csoportosan hazaindulnak. A buszon lehet aludni, a sofőr pedig végzi a dolgát. Persze őt is illik ellátni vmi étellel, alkoholmentes itallal.


Itt Pest környékén ez a szokás. Ja és egyre inkább divat a nappali esküvő is. Délelőtt 11 templom, aztán ebéd ami kb 5-6-ig eltart, közben tánc. Este 9-10 re mindenki otthon van. és volt egy jó napja!

2010. júl. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:

"gratulálok"

Én gratulálok neked. Azért jövök ide nyílván, hogy nálamnál okosabb embereket kérdezzek meg, pl téged.

Busz jó ötlet.

2010. júl. 21. 23:22
 24/53 anonim ***** válasza:
90%

Nyugi, nálunk sem szokás (Baranya megye), pedig mindenkinek 100 fő körüli esküvője volt a családban, mi amikor voltunk lagziban Zalában (3 óra kocsival), akkor egy rokonnál aludtunk, aki szintén ott volt az esküvőn, kicsit távolabbi rokonként (unokatestvér), mi még távolabbi rokonok voltunk, és megbeszéltük ill. felajánlották, hogy aludjunk ott, meg oda menjünk lepakolni (klány voltam) stb., de a házigazdák ott sem gondoskodtak a távolabbi rokonoktól, nem is vártuk el.

A buszt én is jó ötletnek tartom, de mérjétek fel előtte ki igényli, vagy esetleg olcsóbb (de igényes) kollégiumi szállás (én voltam anno szegeden fiú kollégiumban oszt. kiránduláskor, hát olyan borzalmas helyen azóta se aludtam...), azért 100 km még nem olyan vészes, 1 óra alatt megvan, egy családból egy valaki nem iszik, én mondjuk simán kibírnám piálás nélkül...

2010. júl. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
45%
A mi esküvőnkön kollégiumban, vagy a helyi rokonoknál aludtak a meghívottak. Én is bunkóságnak tartom nem gondoskodni szállásról. Eddig bárhol voltam lagziban az országban, mindenhol volt hol kialudni magunkat és utána hazavezetni. Szerintem érdeklődj a rokonoknál és intézz olcsó szállást.
2010. júl. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 SzilKa ***** válasza:
48%
Személy szerint azt mondanám a szállást igénylő embereknek, hogy menyasszonytáncra szánt pénzt költsék inkább a szállásukra, segítenék szállást keresni, ajánlani, de semmiképp sem magam szállásolnám el őket. Ha fontos vagyok nekik, és ünnepelni akarnak velünk, eljönnek az esküvőmre, ha nem, akkor jobb is, ha nem jönnek el. Nekem nem szimpatikus az, amikor sokan csak az ingyenkaja-pia kedvééért megy el az esküvőre.
2010. júl. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
35%
Nem hiszem, hogy "ingyenkaja". Szerintem visznek ajándékot, aminek persze örültök.
2010. júl. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
52%

"Nekem nem szimpatikus az, amikor sokan csak az ingyenkaja-pia kedvééért megy el az esküvőre."

A válaszod első felével egyetértek, de a második részével nem!

Aki utazik több száz kilométert (de még akkor is ha helyben van)(idegen kollégiumban, vagy rokonoknál alszik esetleg többedmagával, valószínűleg kényelmetlenebbül mint otthon, hacsak nem egy 4*-os szállodában van a szállás), új ruhát vesz (mert általában muszáj újat venni), ajándékot/pénzt ad, az egész napját "rááldozza", az nem hiszem, hogy ingyen vacsoráért teszi...

tegnap 23:33 vagyok

2010. júl. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm!


Szerintem nem az esküvő az, ahol kényelmesen kell aludni.

Bár nem vagyunk pénzesek, senkitől nem kérünk ajándékot, mert ez nem az az ünnep.

Ettől függetlenül, fogunk szállást keresni, ha csak ezen múlik, ne tudjon olyan könnyen kibújni az ünneplés alól a kedves vendég, dolgozzon meg azért, ha nem akar eljönni... :) Ha már itt tartunk... :)

2010. júl. 22. 01:27
 30/53 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem is illik elszállásolni őket. Vagy rendezzetek délelőtti esküvőt. A kollégiummal, olcsó szállással az a gáz, hogy 10-ig el kell hagyni a szobát. Szóval odaérkezik mondjuk hajnal 5-kor, és 10-kor már mehet is... hát nem tudom... nehéz ügy. Van sofőrszolgálat is... odahívod a sofőröket x időre, aztán hazavezetik az autókat. Bár lehet, hogy az még többe kerül. Vagy ne kérjetek ajándékot, hanem mondjátok azt, hogy az ajándékra szánt pénzt költsék szállásra (még így is jobban járnak a vendégek, mert egy szállás olcsóbb, mint egy átlagosan fejenként elvárt 10-20 ezer forintos ajándék).
2010. júl. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!