Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha 18 évesen jöttem össze a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 18 évesen jöttem össze a párommal, mennyit kéne még várnom az eljegyzésig?

Figyelt kérdés
A párom tudja, hogy szeretném. 2 hét múlva leszünk 5 évesek, s még mindig nem kérte meg a kezem. Tudom, fiatal vagyok, épphogy 23 éves. Fél év múlva összeköltözünk (de így is mintha együtt laknánk, annyit vagyunk együtt). Szerintetek nem "illett" volna már megkérnie a kezem, ha tényleg komoly a kapcsolat? Azért már nem ritkaság ez az én korosztályomban. Ő 26 éves.
2019. márc. 21. 19:39
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvasom el a válaszokat, mert éppen reggelizek. .. :D

De neki mi a véleménye? Ő is szeretné?

2019. márc. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
49%
Szia ;) énis ezt akartam hogy a párom megkérje a kezem ,meg is kérte és meg is bántam . Hagyd hogy akkor kérje meg mikor akar ,hidd el jobb lesz . Ha 1-2évig nem kéri meg akkor hagyd el de most ne kérd jobban jársz .
2019. márc. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
49%

Nézd, én most 23 éves vagyok, és a nyáron lesz az esküvőnk. Az 5.ik évfordulónkon kérte meg a kezem, másfél év együttélés után. Megvan rá a lehetőségünk, hogy összeházasodjunk, közös döntés volt, és nem én erőltetem rá.

Az egy dolog, hogy a szemedben mi illik mi nem, de ne erőltesd rá.

Beszéljétek meg, hogy ki hogyan gondolja. Azért 26 évesen már igen csak “benne” van a korban. Mi annyi idősen már minimum babut akarunk a pocakba. De lehet, hogy egyáltalán nem akar esküdni, akkor meg sosem lesz benne a korban, és gyereket sem akar. 5 év után, ha még ennyit sem tudsz róla, és együtt sem éltetek, akkor nem javaslom, hogy gyakran felhozd ezt az eljegyzés témát.... lehet egy hónapot nem bírtok egymás mellett lakva.

2019. márc. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
58%

Kedves kérdező, #14-es vagyok.


ha valóban az általam leírt fontos dolgokban egyetértetek, és nem akar elvenni, akkor bizony az a helyzet, hogy


1. a jelenlegi helyzet kényelmes neki (együtt él veled, főzöl rá, szex van), miért kellene ezen változtatni?


2. felelősségvállalást nem akar (ugyebár, ha a házasság = csak egy papírfecni, akkor miért is olyan nagyon nehéz aláírni azt a semmi kis papírfecnit?)


3. pszichológiailag ha valaki hosszú együttélés után sem akar házasodni, akkor az "titkon" abban reménykedik, hogy még talál nálad jobbat.

2019. márc. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Kérdező!

Megértem a problémádat, hiszen azért az ember lányában csak felmerül egy bizonyos idő után, hogy mégis mik a párja tervei, mikor tartaná ideálisnak az eljegyzést!?

Nagyjából elolvastam a válaszokat és úgy érzem, nincs erre a kérdésre megfelelő válasz. Azért lássuk be, az se optimális, ha az ember együtt van a választottjával 4, 5 ,10 éve és mégse lép előre a kapcsolatuk ilyen téren!

Nekem is fontos az eljegyzés és szeretnék majd egyszer a párom menyasszonya lenni. Nem a felszínesség, meg az intsagram kedvelések miatt, hanem azért, mert így még jobban össze tartoznánk, úgymond egy család lennénk. Lehetőségekhez mérten szeretnék fiatal menyasszony lenni és ezt a páromnak is mondtam.

A mi esetünkben, én 26 éves vagyok (nő), párom 22 éves (férfi). Most júniusban leszünk 4 éve együtt, viszont most is költözünk össze teljesen. Szóval a magam részéről türelmes vagyok és megvárom, ameddig Ő is készen áll és úgy érzi, hogy szeretne megkérni. Tudja, hogy ez nekem fontos, mert beszéltünk már erről.

Nektek is ez tudom javasolni. Ne féljetek erről beszélgetni. Mond el, hogy mit érzel ezzel kapcsolatban, hogy ez fontos neked. Azzal sincs baj, ha valaki nem kereken 1 évig menyasszony, hanem több ideig. Nincs köbe vésve ez se! Minden pár más és minden kapcsolat, a lényeg az őszinteség!

Tőlünk meg is kérdezték párom szülei, hogy akkor házasodunk-e? Mert hogy összeköltözünk. Nekik még más felfogásuk van erről. Viszont egyik ismerősöm már 4 éve jegyben jár...

Az se az igazi. Mindenesetre tegyetek úgy, ahogy nektek megfelelő!

2019. márc. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta, megkérte a kezed?
2022. jún. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
A kezem megkérte másfél éve. A kérdés kiírása óta együtt lakunk (kb. 3 és fél éve). Egyébként az együttlakással semmi extra nem derült ki. Pontosan olyan, amilyennek kiismertem előtte is. 8 évesek vagyunk, most az esküvőn ment a "vita" nem rég... :D
2023. jan. 28. 01:04
 28/34 A kérdező kommentje:
Tehát a kérdés újra aktuális😂 8 év után már illene nekiállni az esküvő szervezésének, nem?
2023. jan. 28. 01:07
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

De igen, illene már esküdni. Ő már kb. 30 éves, te meg 27 körül...?

Egyébként rendszerint az van, hogy aki az eljegyzést húzza, az húzza az esküvőt is... Ha nagyon nem akarja a felhajtást (baratnőm férje pl. a felhajtás miatt nem akart esküvőt, később vallotta be, hogy azért húzta az időt), akkor mondd neki, hogy te sem akarsz, nem az a lényeg, neked pici esküvő is oké csak a közeli hozzátartozókkal esetleg. Mármint, ha te is így gondolod... De mindenképp kérdezd meg mi az oka annak, hogy eddig még nem érezte szükségét a szervezésnek? Szedd ki belőle valahogy, mert sok pasi csak csendben sunnyog, mint egy kuka, mert esetleg nem akar megbántani, mint ahogy barátnőmet sem akarta a férje... 🤦‍♀️

2023. jan. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Egyébként szeretné, bármilyen hihetetlenül is hangzik ezek után, csak azt mondja, hogy nagy anyagi kiadás és, hogy még gyűjthetnénk rá.. egyébként mivel évről évre jelentősen drágul minden, az esküvővel kapcsolatos dolgok szintén irreálisan drágák, így amennyivel többet spórolunk rá, annyival többe is fog kerülni szerintem. Ördögi kör 😀
2023. jan. 28. 22:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!