Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha 18 évesen jöttem össze a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 18 évesen jöttem össze a párommal, mennyit kéne még várnom az eljegyzésig?

Figyelt kérdés
A párom tudja, hogy szeretném. 2 hét múlva leszünk 5 évesek, s még mindig nem kérte meg a kezem. Tudom, fiatal vagyok, épphogy 23 éves. Fél év múlva összeköltözünk (de így is mintha együtt laknánk, annyit vagyunk együtt). Szerintetek nem "illett" volna már megkérnie a kezem, ha tényleg komoly a kapcsolat? Azért már nem ritkaság ez az én korosztályomban. Ő 26 éves.
2019. márc. 21. 19:39
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
22%
Már megint az eljegyzés. Lehet olyan családból származik ahol nem divat. Miért ennyire fontos az a nyüves házasság? Anélkül nem lehet együtt élni békében, normálisan?
2019. márc. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy szerinted butaság, másnak lehet fontos :)
2019. márc. 21. 19:44
 3/34 A kérdező kommentje:
"Már megint az eljegyzés." Ez az eljegyzés kategória... :D
2019. márc. 21. 19:45
 4/34 anonim ***** válasza:
47%

Én is nagyon utálom ezt a hozzáállást. Miért kell ezt ennyire erőltetni? Az elköteleződés így is megvan, SEMMIN nem fog változtatni a házasság.

A másik meg.. még együtt sem éltetek. Hogy a francba akartok így házasodni, nem is ismeritek egymást. Együttéléskor is simán kijöhetnek olyan problémák meg tulajdonságok, amikről eddig nem is tudtál. Éljetek együtt előbb 1-2 évet, aztán ha működik lehet gondolkozni házasságon.

2019. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
78%

Nem illett volna. Egy percet még nem éltetek együtt. Addig az se biztos, hogy menni fog. Teljesen más heti 5 napot együtt henteregni anyuék kanapéján.

Eljegyzésnek akkor van értelme, ha belátható időn belül (1 év) esküvő is lesz. Kb. a gyűrűhúzás után kezditek is szervezni.

Erre van keret? Gondolom, nincs.


Azért nincs súlya már az eljegyzésnek, mert mindenki dobálózik a gyűrűvel. Holott azt jelenti, hogy "esküvő szervezés alatt". Nem azt, hogy naon szerizlek, nem azt, hogy bocsi, nem azt, hogy most 5 évig ne toszogass az esküvővel.

2019. márc. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Albérletben lakom és nem keveset dolgozok suli mellett. Inkább csak arra gondolok, hogy mennyivel jobb egy eljegyzés a nagy szerelem közepette, mint mikor már kb. tényleg csak az idő mondja, hogy "na...". Szerintem 6-7, akár 10 év után lánykérés már elég furcsa. De akkor biztosan én gondolom rosszul. Semmi gond, azért tettem fel a kérdést, mert lehet tényleg csak én látom nem jól a dolgokat.
2019. márc. 21. 19:52
 7/34 anonim ***** válasza:
72%

Az eljegyzést én személy szerint együttéléshez kötöm, szóval esetemben pl 1-2 éven belül számíthatnál lánykérésre, ha ezalatt is ugyan olyan normális vagy, mint eddig, de ez csak én vagyok.

32/f

2019. márc. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
90%

Ja, még annyi, hogy nálatok ennek anyagi oka is lehet, esetemben ugyan ez nem játszik, de ha játszana, ezt szintén figyelembe venném.

32/f

2019. márc. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
32%

Én már egy másik kérdésnél hozzá szóltam, azért mondtam, hogy megint eljegyzés, mert rengeteg siránkozás megy ezzel kapcsolatba a párkapcsolati témakörnél is.

Letojom, hogy le lettem pontozva, de továbbra is azt tudod mondani, hogy a házasság intézményét emberek találták ki. Egy papír nem fogja jobban mutatni, hogy két ember szereti egymást vagy sem. Főleg, hogy a mai világba jobban, de biztos volt példa a régi időkben is, házasságtörésre.

És azért mert régen kötelező volt, anélkül szinte bűn volt gyereket is nemzeni, nem jelenti, hogy ma is kötelező házasságba élni. És a sok buta ember csak azért akar, mert miért ne. Majdnem már olyan, mint amikor egy tini csaj hisztizik, hogy de nekem is kell pasi.

Nevetségesnek tartom, hogy egy amúgy jól működő kapcsolatba erőltetik az eljegyzés/házasság témát. És a sok buta nő, meg csak azért képes is kidobni a pasit, mert az nem gondolkodik házasságba. Az vagy szívből jön, vagy sehogy. Az erőltetésnek semmi értelme.

Az hogy 5 éve vagytok együtt, főleg, hogy ennyire fiatalok is vagytok, nem jelenti azt, hogy örökre együtt is maradtok.

Középső bátyámnak is 14 év házassága ment tönkre. 14 év az életéből.

A te szros 5 éved egy nagy nulla, pláne úgy hogy együtt se éltek!

2019. márc. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Eszem ágában nem volt lepontozni téged. Mondjuk a stílusból kicsit visszavehetnél, mert egy 5 éves kapcsolat is lehet komolyabb, mint egy tizenx éves. Persze nem mondom, hogy a miénk stabilabb, csak azt, hogy nem tudhatod. Szóval ez szerintem nem jelent semmit. És nem erőltettem, rinyáltam senkinek, ne aggódj. Szimplán megfogalmazódott bennem a kérdés, hogy mennyivel jobb ilyenkor a nagy szerelem közepette, mint mikor már "muszáj". Van akinek fontosabb, van akinek nem.
2019. márc. 21. 20:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!