Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha 18 évesen jöttem össze a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 18 évesen jöttem össze a párommal, mennyit kéne még várnom az eljegyzésig?

Figyelt kérdés
A párom tudja, hogy szeretném. 2 hét múlva leszünk 5 évesek, s még mindig nem kérte meg a kezem. Tudom, fiatal vagyok, épphogy 23 éves. Fél év múlva összeköltözünk (de így is mintha együtt laknánk, annyit vagyunk együtt). Szerintetek nem "illett" volna már megkérnie a kezem, ha tényleg komoly a kapcsolat? Azért már nem ritkaság ez az én korosztályomban. Ő 26 éves.
2019. márc. 21. 19:39
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
75%
en 21 vagyok meg csak de 3 kozeli baratnomnek is van 4,5-tobb mint 5 eves kapcsolata ( mindannyian 21 evesek) es meg nem nagyon kerult szoba az eljegyzes,sem az osszekoltozes pedig szeretik egymast. Ez sztem is tok fura ugyhogy megertelek h te mar akarnad. Viszont szerintem is egyutt kell hozza elni egy evet ugy rendesen,mielott megtortenik az eljegyzes
2019. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem is igaza van itt a többségnek...

Hova megkérni a kezed amikor semmi együtt élés nincs? Más az amikor gondol valamit az ember aztán elmegy, mint amikor arra a pár nm-re van utalva.


Meg mi az hogy "jobb a nagy szerelemben eljegyezni, mint amikor már csak az idő hozza".

Oké, a szerelem kialszik, de te ezt úgy adod elő mintha mondjuk egy kutya lenne aztán ameddig van szerelem addig él, utána meg megdöglik.

Ne legyen igazam, de nekem olyan válás szaga van a dolognak 10 éven belül, ha már most így állsz hozzá.

2019. márc. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
54%
Ez nem illik nem illik kérdése. Felnőtt emberek elsősorban beszélnek erről. Egy ép gondolkodású ember meg nem kéri meg senki kezét sem, amíg nem éltek együtt huzamosabb ideig. Végül pedig, értelmes emberek akkor házasodnak, amikor befejezték az iskolát, van munkájuk, saját lakásuk és "felnőtt" módjára élik a saját életüket. Amennyiben az egyik nem mondható el rólatok, addig nincs olyan, hogy "illet volna megkérnie, mert 5 évesek vagyunk".
2019. márc. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
56%

Kedves kérdező, a pároddal hiába vagy együtt 5 éve, lehetséges, nem érett komoly, huzamos kapcsolatra, maga sem tudja, mit kezdjen az életével.


Egyáltalán nem vagy túl fiatal, ez hatalmas tévedés. Egy nőnek már pont ideje 23 éves korában elkezdeni gondolkodni azon, hogy vajon kivel akarja leélni az életét, kitől akar majd gyereket, nem lehet az idődet pazarolni, mert kifutsz belőle.


Megkérdeznék tőled pár dolgot:

Beszélgettél-e már 5 év alatt a pároddal a következő dolgokről:

-mik az életcéljai, milyen karriert akar?

-hány gyereket akar és mikor?

-hol akar lakni (város, falu, lakás, kertes ház, stb)

-egyezik-e a világnézetetek (politika, vallás, stb)

-hogy tudtok veszekedés után kibékülni?

-szex rendben van-e?

-családjaitok kijönnek-e egymással?


Ha nem jöttek fel ezek a témák (ezek a legfontosabbak, hogy egyezzenek a hosszútávú kapcsolatban) akkor nagyon sürgssen tisztázni kell ezeket, mielőtt továbbléptek.



Én a barátnőmmel 3 hónap ismeretség alatt tisztáztam ezeket a kérdéseket, utána (mivel egyeztek az én elképzeléseimmel) megkértem a kezét, és fél év múlva esküvő. Most élünk együt 8. éve, 2 gyerek már van, gondolkodunk a harmadikon.


Vigyázz, nehogy elkéss, mert a munkahelyem tele van 30+-os egyedülálló nőkkel, akik mind azt hitték, hogy még bőven van idejük, vagy évekig benneragadtak egy hosszú kapcsolatban, amiből aztán nem lett semmi, mert a srác nem lépett, és 7-8 év után elegük lett - de akkor már elkéstek.

2019. márc. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező!

Sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni hisz majdnem én is hasonló szituban vagyok annyi különbséggel, hogy én már 29 éves leszek hamarosan pàrom 33....és több mint 6 év van mögöttünk...együtt is élünk megvan mindenünk ami fontosnak számít..tudja mennyire szeretnèm és ennek ellenére mégsem kérte még meg a kezem..

Úgy érzem boldogok vagyunk, de néha elgondolkozom hogy akkor mi az oka, hogy már több mint 6 éve várok erre!

Többször beszéltünk erről mindig azt mondta majd...majd...majd!

Ti szoktatok erről beszélni?


Tudom, hogy sok mindenkinek ez nem fontos, de akinek az lenne azt nem szèp dolog lehurrogni hisz nem vagyunk egyformák...mindenkinek más dolgok a fontosak!

2019. márc. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
13%
Hát az eljegyzésben nincs semmi :D azon gondolkodom én is hogy eljegyzem a barátnőmet, de nem házasodok vele össze :D én nem akarok házasságot, fölös kidobott pénz, mikor semmi előnye nincs. Kérdező, szokj hozzá, hogy ez már nem divat.
2019. márc. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

#15 Sajnálom, ebben a helyzetben lehet, hogy kicsit stresszelnék (magamat ismerve, de persze neked nem kell, mert biztos nagyon szeret a párod, ha veled van és jól megvagytok a hétköznapokban, de megértelek, abszolút), jelenleg nem okoz hú de nagy problémát ez nekem, meg semmi, csak úgy vagyok vele, hogy igazából nagyon jó lenne, ha megkérné a kezem (később félő, hogy úgy élném meg, hogy "na végre" és nem így szeretném megélni ezt a szép dolgot). S igen, mindenkinek más a fontos:)


#2 Beszélgettél-e már 5 év alatt a pároddal a következő dolgokről:


-mik az életcéljai, milyen karriert akar? dolgozik, biztos állása van és ebben is szeretne maradni


-hány gyereket akar és mikor? ha végzek a sulival, utána 1-2 év, s 2 gyereket szeretnénk


-hol akar lakni (város, falu, lakás, kertes ház, stb) megvan a város, ahol lakni szeretnénk


-egyezik-e a világnézetetek (politika, vallás, stb) abszolút


-hogy tudtok veszekedés után kibékülni? nem is tudunk "összeveszve" lenni, muszáj kibékülni hamar, megbeszélni a nézeteltéréseket, s akkor megy minden tovább, ahogy előtte


-szex rendben van-e? tökéletes


-családjaitok kijönnek-e egymással? igen

2019. márc. 21. 21:17
 18/34 A kérdező kommentje:

Mondjuk azt a kommentet nem értettem, hogy miért lenne válás szaga a dolognak, egy olyan miatt, mert valaki fontosabbnak tartja az eljegyzést, mint mások

Értem amit mondotok, hogy együttlakás, anyagi egzisztencia, de rosszul egyikünk se él anyagilag, illetve tényleg szinte minden nap együtt vagyunk, nagyon ritka mikor nem

Igazából kifogásokat pedig bármikor lehet rá találni - példa: mondjuk, hogy együtt lakunk már, de még nincs tervben gyerek egy éven belül, hopp véletlen mégis becsúszik, s azért kérik meg a kezem, na az szerintem kellemetlenebb :D

2019. márc. 21. 21:25
 19/34 anonim ***** válasza:
76%
Hasonló helyzetben vagyunk. :) Mi 7 éve vagyunk együtt a párommal, nagyon fiatalon jöttünk össze, nemrég lettem 24. Megbeszéltük, hogy addig ne legyen eljegyzés, míg suliba járok és nem lakunk teljesenkörűen együtt. Suli melletti munkával közel nem tudok annyit keresni, hogy albira, kajára is teljen. Tőle meg nem várhatom el, hogy egy (szintén) kezdő fizetésből mindezt finanszírozza. Mi is szinte együtt lakunk, de ott van az a „szinte”, ami bizony sokat számít. Miért kapjodjuk el a házasságot így? Úgy vagyok vele: azért, hogy kirakjam Facebookra vagy, hogy mutogassam? Kinek? Meg minek? :D Nem érdemes... Inkább még várunk kicsit. Nektek is ezt tanácsolom. Lehet a te párod is arra vár, hogy lakjatok együtt egy kicsit előtte, vagy legalább a sulit fejezd be. Nekem is fontos a házasság, de szerintem egy alapból kifogástalan kapcsolaton nem kéne, hogy változtasson a papír, ha pedig rossz, azon csak rontani fog. Megéri kicsit türelmesnek lenni. Kicsit más az, ha ilyen fiatalon jön össze két ember, sokan teljeskörűen először a saját lábukra szeretnének állni előtte, ez végzettségtől függően tolódhat pár évet. Neked szemmel láthatóan fontos ez a kérdés, vajon ezzel ő is tisztában van? Felhoznám a témát finoman, de szerintem előbb-utóbb magától is felhozza.
2019. márc. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
54%

#10:

Sokan eljegyzik egymást a nagy szerelemben, aztán 5-10 évig nincs esküvő. Szerintem ennek sincs értelme.


Külön ciki, hogy ez milyen helyzeteket tud hozni.

Kiírja a facebook, hogy x és y 8 éve jegyesek. Esküvő persze tervben sincs. Mindenki azon röhög a bejegyzés alatt, hogy kapott egy gyűrűt, hogy befogja. Aztán megy a balhé, mert x le akarja venni a gyűrüt, y viszont nem, mert az is ciki lenne.

A másik véglet: mikor sok lány azon sír, hogy a pasija az előző nőjét egy év után eljegyezte, őt két év után sem, akkor nem szereti annyira? Holott csak tanult az esetből.

Egyébként sok hosszú jegyesség vége az, hogy most már nem lesz esküvő, mert minek. Pláne, ahol már gyerek is van.

2019. márc. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!